Hirdetés

SilentiumPC Armis AR5X TG RGB: fényűző üvegház

Belső helykínálata és külseje miatt is érdekes a ház, de azért van még rajta csiszolnivaló.

Szerelés, zajszint

Ezúttal is a háztesztek esetében már megszokott Asus Z170-Deluxe alaplapot használtuk egy NVIDIA GTX Titan grafikus kártyával megtöltve. A beszerelés komplikációmentes volt, egyedül az ATX lapokhoz szükséges, jobb szélső három távtartó betekerését kellett elvégezni a művelet előtt. A videokártya behelyezése előtt el kellett távolítanunk a bővítőkártyákat rögzítő csavarok feletti takarólemezt, csak ez után lehet helyére tenni a kártyát.


[+]

Az alaplapba kerülő kábelek bekötése a minden oldalon megtalálható kivágásoknak köszönhetően pofonegyszerű volt, minden nyílás megfelelő távolságra van ahhoz, hogy kényelmesen helyükre tudjuk illeszteni a csatlakozókat komolyabb megtörés nélkül. Ez érvényes a tápegység feletti kábelcsatornákra abban az esetben is, ha ide is szeretnénk ventilátorokat szerelni, a mérnökök elegendő távolságot hagytak a légkavarók felfogatási pontjai és a szilikonnal bélelt lyukak között ahhoz, hogy kényelmesen elférjen minden.


[+]

A felső kivágások is logikusan lettek elhelyezve, minden esetben, az alaplap kialakításától függetlenül megtalálhatjuk a legrövidebb utat például a CPU tápcsatlakozójához anélkül, hogy pókhálószerűen beterítenének mindent a vezetékek.


[+]

A ház jobb oldali takarólemeze és az alaplaptálca közötti 2,5 cm-es távolság elegendő helyet biztosít az itt elvezetett vezetékek számára, a rengeteg kábelvezető csatornának hála pedig a madzagok minden irányból jöhetnek, így nem áll fenn annak a veszélye, hogy egy csomóban gubancolódik össze az összes. A mellékelt gyorskötözők segítségével viszonylag szépen elrendezve tudunk mindent rögzíteni, azokat a kábeleket pedig, amire nincs szükség, behajtogathatjuk a tápegység előtti üres térbe.


[+]

Tekintve, hogy nincs külön merevlemez- és/vagy SSD-tartó keret, ha alulra szereltünk is adattárolót, akkor is elfér felette kényelmesen bármi, ami épp használaton kívül van, ezért a nem moduláris tápegységeket használóknak sem kell a fejüket vakarni.


[+]

Az alaplaptálcára rögzített meghajtókat érdemes még a kábelezés előtt a helyükre tenni, ugyanis ha ezt elfelejtjük, utólag már nem egyszerű utat törni a kábelek erdejében. Ez az alaplap mögé szánt meghajtó esetében pláne észben tartandó, hiszen ide eleve csak az alaplap becsavarozása előtt tudunk bármit is rögzíteni. Az előlap melletti két adattárolót a gyárilag ajánlott módszerrel ellentétben akár fordított pozícióban, az alaplaptálca hátuljára is becsavarozhatjuk, ehhez azonban ki kell szedni az első ventilátorokat, hogy a beltérből hozzáférjünk a csavarfejekhez.


[+]

Természetesen nem maradhatott el szokásos zajcsillapítási tesztünk sem, melynek eredményén a hangszigetelés hiányából adódóan nem lepődtünk meg: a ház belsejében elhelyezett 82 dB hangerejű zajforrásunkat a felszerelt oldallap mindössze 12 decibellel tudta csökkenteni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés