Mit várhatunk egy olcsó készüléktől? Sencor tévé tesztje

Kipróbáltuk a Sencor SLE 2472TCS televíziót, amely nem nagy, nem innovatív, de legalább nem kerül sokba.

Kezelés, médialejátszó

Kezelés

Manapság már alig kapható olyan televízió, amelyikből hiányzik a smart platform, de a Sencor SLE 2472TCS e készülékek táborát erősíti. A rendszermenü viszont tud magyarul is, felépítése logikus, az egyes funkciók, paraméterek hamar elérhetőek, a kezelésbe viszonylag hamar bele lehet jönni.

Hirdetés

[+]

A távirányító meglehetősen szimpla darab: háttérvilágítás nincs rajta, nem túl dizájnos, viszont kényelmes, és a funkciógombok sem hiányoznak róla, amelyekkel a legfontosabb szolgáltatások gyorsan elérhetőek. A távvezérlő mobillal nem váltható ki, és a tévé nem képes együttműködni USB-n keresztül csatlakoztatott egérrel vagy billentyűzettel.


[+]

A modell rendelkezik digitális tévétunerekkel, és egy kisteljesítményű hordozható antennával próbáltuk ki ezeket. A keresés néhány percet vett igénybe Budapest közepén, a csatornákat hamar megtalálta, és az adás minden esetben stabil maradt. Van elektronikus programmagazin, amely semmi extrát nem kínál, tehát például a műsorok nem listázhatóak ki típusuk szerint, és az időzítést sem sikerült bekapcsolni.

[+]

Médialejátszó

Bár okostévé rendszer nincs, azért egy gyárilag, előzetesen telepített médialejátszó szoftvert van, amelyre az USB porton keresztül juttathatóak el az állományok. Az alkalmazás grafikus kezelőfelülete csúnyácska, de funkcionális, könnyen el lehet rajta igazodni.

[+]

A képek közül a JPG, BMP és GIF típusú fájlok megjelenítése megoldott. A fotókkal kapcsolatos részletes információkat, az úgynevezett EXIF adatokat nem képes a képernyőre varázsolni. A diavetítés szolgáltatás nem hiányzik, aláfestő zene elindítására van mód, és vannak a képváltást színesítő effektek is. Audiotartalmak közül az MP3 mellett a WAV, WMA és FLAC szabványok jöhetnek szóba. Az ID3 tagek feldolgozása biztosított, ám a fájlokba metaadatként kódolt dalszövegeket nem képes megjeleníteni a kijelzőn.

[+]

Videós tesztcsomagunk lefuttatása során azt tapasztaltuk, hogy nem túl meglepő módon a 4K, 10 bites és HDR állományokkal a program nem boldogul, ezeken kívül a DivX és Kill_sample videók is áthághatatlan akadályok elé állították, a WMV-nél pedig valami problémája akadt a hanggal. A surround tartalmak közül csak a Dolby Digital 5.1 fájllal boldogult. A külső feliratok megjelenítése megoldott, és a karakterek kódolása is megváltoztatható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés