Hangprojektor extrákkal: Samsung HW-Q700A teszt

Nálunk járt a Samsung vadonatúj hangprojektora, a külön mélynyomóval rendelkező HW-Q700A.

Használat közben

A gyakorlati próba során semmilyen működési rendellenességet nem tapasztaltunk, a Samsung HW-Q700A stabil, fagyást, akadást, újraindulást vagy kikapcsolást nem produkált. A dobozában található egy távvezérlő, amely a vállalat televíziói mellől már ismerős periféria. Kicsi, slank, dizájnos, csak néhány gomb van rajta, de ezek segítségével is elérhető minden funkció, illetve minden paraméter módosítható. Amennyiben a távirányító elveszett vagy nem működne, akkor sincs tragédia, hiszen a modell tetején elhelyeztek egy érintésérzékeny kezelőpanelt, amelynek segítségével váltogathatunk a források között, illetve változtathatunk a hangerőn.

[+]

A hangprojektor képes a Wi-Fi kapcsolatra, és vezérelhető a Samsung Smart Things mobilos alkalmazással is, ha egy hálózaton van a telefon/tablet és a soundbar. Ezen szoftver révén egyébként arra is van mód, hogy a készüléket egy nagyobb okosotthonrendszerbe integráljuk. Az app magyar nyelven is kommunikál, felépítése logikus, grafikus felülete átlátható. A frontfelületen elhelyezett monokróm LCD panelen nyomon követhetőek a változtatások, látszik, hogy melyik bemenet vagy hangmód aktív, ennél többre pedig nincs is szükség. Mindent összevetve nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy a kezelés felhasználóbarát, még annak sem lehet gondja vele, akinek soha nem volt dolga ilyen eszközzel, és elrontani sem lehet semmit.


[+]

Bluetooth

A készülék támogatja a Bluetooth technológia használatát, azaz a kompatibilis eszközökhöz vezeték nélküli úton is csatlakoztatható. Ez értelemszerűen lehet telefon, tévé vagy projektor is, azaz nem kell feltétlenül a kevéssé esztétikus kábelekkel vacakolni. Tapasztalataink szerint a párosítás pofonegyszerű és villámgyors, a kapcsolat pedig stabil. Az eszközök nem vesztették el egymást, a hatótávolság pedig nagyjából 10 méter. Némi késleltetés érzékelhető, ami zenehallgatásnál értelemszerűen nem gond, videóknál, filmeknél és játékoknál picit zavaró lehet. Vannak olyan tévék és projektorok, ahol az ilyen szinkronizációs probléma egyszerűen orvosolható, hiszen eltolható a kép a hanghoz képest.

Wi-Fi

Itt kell megjegyezni azt, hogy a termék Wi-Fi kapcsolaton keresztül is képes együttműködni a Samsung tévékkel. Ehhez az kell, hogy ugyanazon a hálózaton legyenek, a köztük lévő kapcsolat pedig a már említett Smart Things appon keresztül menedzselhető. E megoldás egyik előnye, hogy ilyenkor egyáltalán nincs késleltetés.

Adná magát a dolog, hogy a telefon és a hangprojektor között is működjön ez a Wi-Fi-s adatátvitel, azonban erre valamiért nincs lehetőség, legalábbis nekünk ezt a kapcsolatot ebben a formában nem sikerült megteremteni, pedig mindent kipróbáltunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények