Médialejátszó, hangrendszer, Ambilight
Médialejátszó
Az Android TV rendszeren keresztül jó pár különféle médialejátszó alkalmazás letölthető, de a készülék magától értetődően rendelkezik ilyen típusú, előre telepített szoftverrel. Ez egy alapszintű szolgáltatásokat kínáló applikáció nem túl szép grafikus kezelőfelülettel, de akinek nincsenek nagy igényei, annak bőven megfelelhet.
A program a JPG mellett a BMP, PNG, GIF formátumok megjelenítését biztosítja, és még a népszerű animgifekkel is megbirkózik. Az EXIF adatokat nem sikerült a képernyőre varázsolni, viszont a diavetítés funkció nem hiányzik. Audiotartalmak esetén az MP3 mellett a WMA, WAV és FLAC szabvány jöhet szóba. Az ID3 tagek feldolgozása megoldott, viszont a fájlokba metaadatként kódolt dalszövegeket a program nem képes megjeleníteni.
Videós tesztcsomagunk átpörgetése során azt állapítottuk meg, hogy a DivX-en kívül minden állományt lejátszott probléma nélkül. Még a 4K HDR fájlok sem okoztak neki problémát, és a külső feliratok megjelenítése is megoldott. A surround szabványoknál a True HD és az Atmos felejtős, sőt ez utóbbit fel sem ismerte a szoftver.
Hirdetés
Hangrendszer
Jó lenne azt írni, hogy a két darab 10 wattos, rejtett hangsugárzóból álló hangrendszer varázslatos megszólalást produkál, de hát az nem lenne igaz. A mélyek gyakorlatilag hallhatatlanok, dinamika lényegében nincs, a hangzás pedig vékony és steril. A hangerővel nincs gond, de ez önmagában még nem elég. A sztereó hangtér nem érzékelhető, viszont az is igaz, hogy durva hibákkal, percegéssel, zúgással, zörgéssel nem találkoztunk.
Az előzetesen programozott hangprofilok nem hiányoznak, amelyek már nevükkel is jelzik, hogy milyen típusú tartalmakhoz szánja őket a gyártó, ám ehhez értelemszerűen nem kötelező ragaszkodni. Viszont ha valakinek ezek közül egyik sem nyeri el tetszését, akkor nincs arra lehetősége, hogy hangszínszabályozó segítségével a saját ízléséhez szabja az arányokat.
Ambilight
A tévébe egy háromoldalas Ambilight rendszer került, aminek az a feladata, hogy fényglóriát varázsoljon a képernyő köré. Ahogy ezt már megszokhattuk, kérhetjük, hogy a világítás egyszínű legyen, de használható úgy is, hogy a tartalommal szinkronban vagy a hangok változásának ütemére változtassa színét.
A glória fényereje szabályozható, sőt akár ki is kapcsolható, és az is beállítható, hogy milyen színű a háttérben a fal, ekkor a vezérlőszoftver ehhez igazítja a tónusokat. Tudjuk, hogy az Ambilight megosztó, de mi továbbra is egyértelműen egy hasznos, valódi hozzáadott értéket jelentő szolgáltatásnak tartjuk, ami teljesen jól működik ezúttal is.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!