Hirdetés
Internetes tartalmak, értékelés.
2013-ra a Panasonic is komoly kis adatbázist épített ki a Viera Connect rendszeren keresztül elérhető internetes alkalmazásokból, így jelenleg már több mint száz darab ilyen program található meg az alkalmazásboltban. Noha ez még mindig elmarad az e téren piacvezetőnek számító két dél-koreai konszern kínálatától, azért ez már annyira komoly mennyiség, amelyet nem lenne sok értelme ömlesztve tálalni a felhasználók elé. Éppen ezt szem előtt tartva osztották az alkalmazásokat típusuk-tartalmuk szerint különféle halmazokba, amelyek az egyszerű navigálás érdekében már nevükben is jelzik (játék, sport, zene, video stb.), hogy milyen jellegű szoftverek várják itt az érdeklődőket.
A legfontosabb, gyakorlatilag kihagyhatatlan darabok, tehát a YouTube videó- és Picasa képmegosztó mellett elérhetőek egyszerűbb logikai játékok, a felhasználó kedvére böngészhet a különféle webrádiók között, sőt összeállíthat az Aupeo óriási adatbázisát felhasználva saját lejátszási listát, ráadásul azt meg is oszthatja az egész világgal. Emellett nézhet videoklipeket, élő koncertfelvételeket az iConcert jóvoltából, újra megtekintheti egyes tévéadók, így például az Eurosport régebbi adásait. Sőt akár virtuális videótékákba is ellátogathat, és onnan filmeket kölcsönözhet ki. A hozzászólásokat elnézve még mindig sokan ódzkodnak a smart rendszerektől, feleslegesnek ítélve ezeket a netes alkalmazásokat. De ez a tévé is bebizonyította, hogy érdemes azért ezzel elmolyolgatni, akadnak már az appok között teljesen jól használható darabok, amelyek a valóságban is képesek a tévézéssel kapcsolatban korábban kialakult, kialakított határokat tágítani.
Vélemény
Bár a vállalat 2013-as termékkínálatában nem a TX-E47ET60E típusjelzésű modell tölti be a zászlóshajó szerepét, ez a külsején egyáltalán nem látszik. A dizájn, ellentétben a korábbi évek Panasonic modelljeivel, elsőrangú, bátran oda lehet tenni bármelyik konkurens cég televíziója mellé. A keskeny kávák kiegészítve az ezüstszínű, szálcsiszolt matt fényezéssel karakteressé teszik az eszköz megjelenését. Az átalakított kezelés jól vizsgázott, a Főképernyők egész jól használhatóak, a hagyományos menürendszer is kellemes, köszönhetően többek között a rövid magyarázatoknak és a kislexikonnak. Az elektronika kellően gyors, nem kergeti idegbajba az embert, és a mindenféle flanc nélküli távirányító is egy barátságos darab, de azért az tény, hogy a háttérvilágítást vagy a foszforeszkáló gombokat azért hiba volt lehagyni róla.
A megszólalást túlzás lenne kiemelkedőnek titulálni, de egy ilyen viszonylag kis teljesítményű, rejtett hangsugárzókkal operáló hangrendszertől felesleges lenne csodát várni. Ráadásul az is igaz, hogy hibák ezen a téren nem jelentkeztek, tehát statikus zörejektől, percegéstől, a készülékház rezonanciájától nem kell tartani. A beépített médialejátszó sem hibátlan, az iparág vezető darabjaitól elmarad, köszönhetően elsősorban a formátumtámogatással kapcsolatos hiányosságoknak. Ám ha valakinek nincsenek nagy igényei, akkor nem lesz vele csalódott.
A képminőség távol áll a tökéletestől, hiszen például a sarkoknál ott a glow, és gyatra minőségű források esetén elő-előfordul zajosodás, valamint akadozás, de az is igaz, hogy ezeken a különféle képjavító technológiák használatával azért látványosan lehet segíteni. 250 000 forintos árával a modell az idei, hasonló méretű készülékek között a kedvezőbb árú darabok közé tartozik, így, ha valaki egy szép, megbízható, könnyen kezelhető, és alapvetően jó képminőséget produkáló modellre vágyik, annak egyértelműen beválhat a Panasonic TX-E47ET60E, mely modell nekünk is tetszett.
Panasonic TX-E47ET60E 3D LCD tévé
elefant
A Panasonic 3D LCD tévét a Panasonic magyarországi képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.