Panasonic ET60 tévé: a megfizethető tudás

Hirdetés

Kezelés

A Panasonic sokáig nem is nagyon foglalkozott a különféle okostévérendszerekkel, ám az idei évre előálltak ők is saját megoldásukkal, amely ebből a készülékből sem hiányzik. Ennek egyik eleme a már korábban, a koreai gyártók 2012-es tévéinél megismert grafikus kezelőfelület, ahol egyetlen képernyőn megtalálható számos, egymástól eltérő szolgáltatás: például a médialejátszó, az EPG, a videotelefonálást lehetővé tevő Skype vagy a különféle internetes alkalmazások.


A másik fontos újítás az úgynevezett Főképernyők felbukkanása, amelyek már ebbe a modellbe is bekerültek. Ezek specialitása, hogy itt egyszerre látható az épp futó film vagy tévéműsor, valamint néhány kiválasztott alkalmazás, funkció indítóikonja. Ezek közül néhányat már a Panasonic mérnökei előre beprogramoztak, így például az Információs képernyőn a különféle közösségi alkalmazások, illetve bármilyen internetes oldal linkje helyet kaphat, az Életmód képernyő pedig a hasznos, mindennapi információkat, így például a naptárat vagy az AccuWeather nevű időjárás-előrejelző programot jeleníti meg. Emellett természetesen a felhasználóknak módja nyílik arra is, hogy saját ízlésük szerint összeállított főképernyőt hozzanak létre.

Akár tizenegy alkalmazás, szolgáltatás pakolható ily módon egyetlen képernyőre, amelyek mindegyike egy gombnyomással, azonnal elérhető. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy ezután a tévéműsor ablakban nézhető csak, hiszen bármikor át lehet váltani teljes képernyőre. Tény és való, hogy kell egy kis idő, amíg az ember agya rááll erre az új szisztémára, de megéri vele elvacakolni, hiszen ezáltal a gyakran használt funkciók igen gyorsan elérhetővé válnak. Megmaradt egyébként az évekkel ezelőtt bevezetett, hagyományos, hasábos felépítésű menürendszer is, amely a különféle kép-, hang- és rendszerbeállítások módosítására, a hálózati beállítások menedzselésére szolgál, és innen vezérelhető le a szoftverfrissítés is. Ez teljesen jól használható, köszönhetően a logikus és kellően sekély struktúrának, illetve a képernyő alsó részén felbukkanó rövid szöveges magyarázatoknak, amelyek az egyes paraméterek, opciók feladatáról, működéséről szolgálnak hasznos információkkal. Viszont a korábbi Panasonic tévékben megismert, legfontosabb kép- és hangbeállítások közvetlen elérését biztosító gyorsmenüt száműzték. Kár, mert igazán hasznos volt.

Vezérlőeszközök

A magasabb kategóriás modellekkel ellentétben itt csak egy szimpla távirányítót kapunk, a dobozban nyoma sincs a tapipaddal, mikrofonnal felturbózott, dizájnos, kiegészítő perifériának. A távvezérlő a régebbi darabokhoz teljesen hasonló kialakítású. A dedikált funkciógomboknak köszönhetően szinte minden fontosabb szolgáltatás elérhető innen közvetlenül, és az eligazodást a feliratok melletti kis ikonok is segítik olykor. A matt szürke fényezésnek amellett, hogy jól néz ki, megvan az az előnye, hogy az ujjlenyomatok, szennyeződések kevésbé látszanak meg rajta, mint kevésbé szerencsés, fényes feketével borított társain. A háttérvilágítást viszont lehagyták róla, és a gombokat is elfelejtették foszforeszkáló anyaggal bekenni, így sötétben nehézkesen használható.

A hanggal történő vezérlést ez a készülék nem támogatja, viszont az USB-n keresztül csatlakoztatott egérrel, illetve billentyűzettel képes együttműködni, ami a webes alkalmazások, valamint a böngésző használatát jelentősen megkönnyíti. Ezenkívül egy internetes alkalmazásnak hála az Android- vagy az iOS-alapú mobil eszközökkel is kiváltható a távvezérlő. Viszont az is igaz, hogy egy tablet vagy egy okostelefon érintőképernyőjét jóval kényelmetlenebb nyomkodni, mint egy hagyományos periféria fizikai valóban is létező gombjait.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények