Hangzás, digitális tévé, médialejátszó
Hangzás
Vannak olyan Panasonic modellek, amelyekbe integrált mélynyomó kerül, de ez nem tartozik közéjük. Egészen pontosan két darab 10 wattos, rejtett hangsugárzót építettek a tévébe, és ennek ismeretében nem is okozott igazán nagy meglepetést, hogy a megszólalásból hiányzik a dinamika, a basszus hangok pedig látványosan elbújnak. Viszont az is igaz, hogy hanghibákat nem produkált, tehát zörgéstől, statikus zörejektől sem kell tartani, amit az AS600 ilyen jellegű hibáinak ismeretében fontos kiemelni.
Az előre konfigurált hangmódok természetesen most sem hiányoznak (Alapbeállítás, Zene, Környezet, Felhasználói), de természetesen ha valakinek ezek közül egyik sem nyeri el tetszését, akkor egyszerűen módosíthat a mély, közép és magas hangok arányán. Bekapcsolható a Virtuális térhatású hangzás, de a valóságban ez itt sem működik, és a Basszus növelése funkció aktiválása sem járt hallható végeredménnyel. Ám az Automata erősítésszabályozásnak van értelme, ez ugyanis módosítja az aktuális hangerőszintet, ha az nagyon eltér az előzőleg nézett csatorna vagy bemenet hangerejétől.
Digitális tunerek, EPG
Nincs szükség set-top boxra a digitális földfelszíni adások vételéhez, köszönhetően az integrált digitális tunereknek. A csatornakeresés gyors és kulturált, a jelfeldolgozás is rendben van, hiszen egy átlagos, kisteljesítményű beltéri antennával is kiválóan képes volt együttműködni, a kép ugyanis nem "ment el", nem vált pixelessé. A műsorok USB-n keresztül csatlakoztatott külső merevlemezre történő rögzítése megoldott, és működik az időeltolásos tévézés, a time-shift is.
A digitális tévéújság is fellapozható, amelyen amellett, hogy látszik az élő kép, egyszerre hét csatorna kétórányi programjának jut hely. Ezek a korábbi Panasonic tévéknél már megismert módon típusuk szerint is kilistázhatóak, így lehetőség nyílik arra, hogy mondjuk csak a híradásokat vagy sportközvetítéseket varázsoljuk a képernyőre. Ezen kívül itt programozható be az időzített felvétel is is, és természetes rövid leírás is olvasható az egyes műsorokról.
Médialejátszó
A tévébe a vállalat által évekkel ezelőtt bevezetett médialejátszó alkalmazásának egy kissé módosított változata került, amely mind a mai napig megállja a helyét, pedig kicsit már elavult grafikus kezelőfelülete. Egyik legkomolyabb hiányossága, hogy nem teszi lehetővé lejátszási lista összeállítását, így ha valakinek erre lenne szüksége, azt korábban kell megejtenie egy számítógépen. Szintén nem válik dicséretére, hogy csak a JPG formátumú képek megjelenítését biztosítja, de az viszont igaz, hogy a diavetítés funkciót nem spórolták ki, ahol a képváltás különféle effektekkel és aláfestő zenével is feldobható.
A hanganyagoknál már jobb a helyzet, hiszen az MP3 és a WMA mellett a veszteségmentesen tömörített, és így elméletileg jó hangminőséget biztosító FLAC fájlok megszólaltatása is megoldott, és bár a rendszer az ID3 tagekkel is boldogul papíron, a valóságban a fájlokba kódolt metaadatok feldolgozásával akadtak problémák.
Szokásos tesztcsomagunk lefuttatása után kiderült, hogy némiképp meglepő módon a már sok tévének és asztali eszköznek gondot okozó Killa_sample mellett a DivX, valamint a QuickTime videók lejátszását is megtagadta. Viszont az is tény, hogy a többivel nem volt semmi gond, színhelyesen, akadozás nélkül jelenítette meg még a nagyfelbontású MKV-kat is. A külső feliratok kezelését támogatja, amennyiben a fájl neve megegyezik a forráséval. A betűk színe, pozíciója és mérete nem módosítható, ami miatt előfordulhat, hogy világos háttér előtt nehezen látható a szöveg.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!