Öt játékos egér

Hirdetés

Mionix Saiph

Hazánkba nem is olyan régen érkeztek meg a svéd Mionix első játékos egerei. Nagy örömünkre a csillagokról elnevezett elektronikus rágcsálók közül a két legérdekesebb, a Saiph és a Naos is hozzánk került tesztre. Egészen pontosan Saiph 3200-nak hívják a kisebbiket, a szám a felbontására utal. Névadója, a szuperóriás csillag az Orion csillagképben található, 720 fényév távolságra a földtől. A Saiph szó az „óriások kardja” kifejezésből ered, szóval ideális egy játékos egérnek. A mattfekete, csúszásgátló bevonattal fedett egér nagyon látványos. Hátán a cég logója hívja fel magára a figyelmet, mely működés közben zölden világít.

Nagyon harmonikus a Saiph formája, íves, kellemes. Jobb kézbe illik, elöl kissé kiszélesedik, de oldalt, keskenyedik, hátul pedig ismét széles, kellemesen megtámasztja a kisujjat. Hüvelykujjas részére, egy méretes gumibetét tetejére dupla gombot helyeztek, ez előre vagy hátra billenve lép működésbe, szóval azonnal és odafigyelés nélkül tudni fogjuk, hogy melyiket nyomtuk le. További két gombot telepítettek a görgő mögé, ami szintén világít, de sajnos oldalra nem dönthető.

Alul természetes, hogy lézeres érzékelőt találunk, melynek felbontása 400 és 3200 dpi között állítható. Magától érthető a 1000 Hz-es lekérdezés és a 16 bites adatút, akárcsak a magas, 1,27 m/s-os mozgáskövetési, illetve 20 g gyorsuláskövetési képesség. Fontos kérdés a játékos számára az egér emelési magassága (lift distance). Ez az a magasság, aminél az egér már nem érzékel. Például akkor, amikor a pad szélére értünk és középre szeretnénk tenni. Ha túl magas, akkor áthelyezés közben bezavarhat a mozgásban. A Saiph esetében 1,8 mm-t adnak meg, ami kellemesen alacsony. Naná, hogy nehezékeket is tehetünk a kisebbik Mionixba! Fejenként csak 3 grammosakat, összesen 9 darabot. Kár, hogy a használaton kívüli hengerecskékhez nem adtak tárolót.

Hat részre osztott vezérlőprogram jár a Saiph-hoz. Az első fülön találjuk négy gomb és a görgő programozását. A kerék fölötti kettő funkciója fix, az érzékelő felbontása állítható velük. Összesen hét lépést kódolhatunk be, viszont itt nincs tengelyenkénti állítás – talán nem is kell. A korábbiaknál egyszerűbb, csak a lenyomásokat és felengedéseket tároló makrórögzítő került a harmadik részre. Ráadásul csak közvetlenül a gombokra programozhatunk, elmentési lehetőség nincs.


A további három fül már nem tartogat érdekességeket. Egyiken a kurzor funkcióit (gyorsítás, sebesség, automata pozicionálás), a másikon a görgő működését állíthatjuk, a harmadikon pedig a Mionix támogató oldalát érhetjük el.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények