Hirdetés
HP Probook 430 G4
A Probookok a HP belépőszintű üzleti gépei, és esetünkben a belépőszint a kivitelen is tetten érhető, ez a gép határozottan gyengébb külsőt kapott, mint a többiek. A burkolat alapvetően műanyagból készült, amelyet fémes hatásúra színeztek, és fém merevítéssel láttak el. A végeredmény, bár alapvetően stabil, azért elmarad a többi tesztelt géptől. A dizájn egyébként klasszikusan HP-s, a körbe lekerekített alaktól a színben is elkülönülő billentyűzetig.
Kiválóan sikerült ugyanakkor a zsanérok beállítása, a HP kijelzője egy kézzel nyitható és mozgatható, a képernyő azonban nem nyílik 180 fokig, a legnagyobb szöge körülbelül 135 fok. A sok műanyag ellenére a 430 G4 nem is igazán könnyebb a többieknél, a vastag kávái miatt viszonylag széles, 330 x 239 x 21 mm-es gép 1,46 kg tömegű.
A Fujitsuhoz hasonlóan a HP is odafigyelt a bővíthetőségre, a gép alján szerelőnyílást találunk, amelyek egyike a 2,5”-es SSD-k és HDD-k fogadására képes fiókot rejti, míg a másikat kinyitva a RAM modulokhoz, az m.2 SSD-hez és a WLAN kártyához férünk hozzá, az akkumulátor azonban nem eltávolítható.
Csatlakozók
Áttérve a csatlakozókra, a Fujitsuhoz hasonlóan a HP is hisz abban, hogy az üzleti életben fontos még a VGA kimenet, így a Probook 430-ra is került ebből az analóg kimenetből. Ezen felül kapunk még HDMI-t is, illetve egy Gigabit Ethernet port is rendelkezésre áll a kombinált hang és az SD kártyaolvasó mellett. Az USB portok esetében egy 3.1 Gen 1 Type-C nyitja a sort (ennél a gépnél videokimenet, tehát DisplayPort Alt mód nélkül), majd egy ugyanilyen sebességű Type-A folytatja – és egy külső eszközök töltésére is használható USB 2.0 zárja, kár, hogy ez nem lett USB 3.1-es.
Billentyűzet
Klasszikusnak mondható kiosztást kapott a HP Probook, külön oszlopba kerültek a Home és társai, a kurzormozgató gombokat pedig összevonták. A gombok nagyon és kényelmesek, viszont közel vannak egymáshoz, így viszonylag könnyű félreütni. Az általunk tesztelt konfigurációban nem volt billentyűzetvilágítás, de a piacon vannak ezzel szerelt modellek is.
Az integrált gombokat használó tapipad 110 x 65 mm-es felülettel rendelkezik, és jól reagál minden mozdulatunkra, a gombként funkcionáló sarkok is kényelmesen benyomhatók, határozott visszajelzést adnak – az viszont nem tetszett, hogy kicsit lötyögős érzésűek.
Végül, de nem utolsó sorban kapunk ujjlenyomat-olvasót is, amivel a Windows belépését is felgyorsíthatjuk, ám sajnos a HP nem a modern, érintős szenzorok közül választott, hanem egy régebbi, "lehúzós" példányt kapunk, így a folyamat lassabb és nem is annyira megbízható a működése.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!