Hirdetés

Olcsó P4-es hűtők tesztje

Titan W6TB/825, Titan W6TB/825/CU35/SC

A Titannak van egy rossz szokása. Minden cooleréről legalább három bőrt akar lenyúzni, teljesen feleslegesen. Legyen szó Socket A-s vagy Socket 478-as hűtőről, mindegyik típusból kiad néhány verziót, melyek alig térnek el egymástól, gyakran árban kifejezve sincs nagy különbség, ám ami a mi szempontunkból legjelentősebb: hűtési teljesítményük is erősen hasonló. Ez pedig semmi másra nem jó, csak a bizonytalan vásárlók további elbizonytalanítására. Előző tesztünkben bemutattuk a W6TB/825/TC/LD2-t, ami szinte ugyanazt tudja, mint az itt tárgyalt két darab, mégis drágább volt. Ki érti ezt?

Hűtő távolról

A Titan új csomagolást vezetett be a W6TB-vel kezdve, ám csupán annyi történt, hogy barátságosabb színeket kapott a csomagolás, meg néhány betűtípust finomítottak, de továbbra sem kapunk túl sok információt a doboz tartalmáról. Belül szerencsére a Titan nem változtatott, tehát a tubus paszta még mindig alapkellék, és a coolert műanyag szivacs védi az ütődésektől. A W6TB/825 bruttó 2700 körül kapható a boltokban, míg a W6TB/825/CU35/SC-ért bruttó 3800 forintot kérnek. Nagy árkülönbség ahhoz, hogy vizsgálatlanul hagyjuk.

Ventilátor

A W6TB/825 venti konstans fordulaton, 2800-on pörög, ezzel a gyártó szerint 32 dBA alatt marad a zajszint, a légszállítás pedig 37,57 CFM. Mi ezt kicsit hangosnak találtuk. A W6TB/825/CU35/SC mellé egy potmétert kapunk, amellyel 1800 és 3800 rpm között állíthatjuk a fordulatszámot, és ezzel együtt 28 és 38 dBA között változik a zajszint, míg 22,67 és 47,19 CFM között a légszállítás. Nálunk 2000 és 4000 között lehetett állítani a fordulatszámot, és mi 2500 rpm-nél húztuk meg a csendesség felső határát.

A kontrollerrel elégedettek voltunk, normálisan lehet vele szabályozni, de lehetne sokkal finomabb is a potmétere. A színvilágot inkább nem kommentáljuk, alkosson róla véleményt minden olvasó. Amint az a képről is látható, a szabályozó egy szabad PCI helyére csavarozható, hátra, a gép hátuljára. Nos ez az, aminek komolyabb értelmét nem látjuk. Igen, hivatalosan ez azért van, hogy ne kelljen lekapni folyton a ház oldallapját, ha állítani akarunk a fordulatszámon, de nagyjából ugyanolyan kényelmetlen folyton a gép hátuljához nyúlkálni, főleg akkor, ha az az asztal alatt van. Jobb lenne, ha előlapi kivezetést kapott volna, mondjuk 3.5" vagy 5.25"-os helyre.

Borda

Korábbi tesztünkben ezt írtuk a W6TB bordáról: "A W6TB egy 100 x 91 x 89,6 mm méretű, kevéssé innovatív bordával van felszerelve. Persze korábban a GlacialTech bebizonyította, hogy teljesen átlagos kinézettel is meg lehet szorongatni a konkurenciát, így nem szólhatjuk le a W6TB-t. Amúgy sincs mit: semmi kivetnivalót nem találtunk a cooler testében, ahogyan extrát sem. A bordalapok megfelelően sűrűk, semmi komolyabb hiba." És ezt továbbra is így gondoljuk.

Talp

Mindkét W6TB-nek igen szép a megmunkálása, tökéletesen tükröződnek, amint azt a fotó is mutatja (nem Photoshop-trükk). Az első W5TB-vel és korábbi társaival az volt a baj, hogy a talpa végig egy síkban volt, emiatt nem minden alaplapon illeszkedett rendesen. A W5TB/TC2-nél és a W6TB-nél már figyeltek arra, hogy még véletlenül se fordulhasson elő ilyen illeszkedési probléma. A kép a W6TB/825/CU35/SC típust ábrázolja – a CU35 minden Titan-cooler esetében a vörösréz magot jelöli, amely hibátlanul lett integrálva, és ez is gyanús nekünk, ahogy a Speeze- és Spire-coolereknél is az volt. Ettől eltekintve a talp megmunkálására nem lehet panasz.

Rögzítés

A rögzítés megegyezik a W6TB-knél, melyet korábban így jellemeztünk: "A rögzítőrendszer itt is hordozza a ventilátort. Működéséről leginkább a 90-es évek közepén divatos plüssmaci-automata jut eszünkbe. Ott egy "négyujjú műkézzel" kellett lenyúlni a maciért, a kétszer két ujj pedig összezárult a maci körül. Itt is ilyesmivel találkozunk, két oldalról rugós kar segítségével lehet a rögzítőkeret lyukaiba csíptetni a lefogatórendszert. Hiába, elmagyarázni nem könnyű, ki kell próbálni. Meglátásunk szerint a megoldás kényelmetlen és túlbonyolított." A véleményünk azóta sem változott.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Gamer laptop: már felveszi a versenyt az asztali pc-vel

PR Sokáig tartotta magát az a nézet, hogy a játékosoknak nagy teljesítményű asztali számítógépre van szüksége. Ez mára megváltozott: a gamer laptopok sem maradnak le mögöttük.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés