Olcsó P4-es hűtők tesztje

Teszteredmények

Teszteredmények

Legelőször az alapsebesség mellett mért eredményeket közöljük, tehát 2,53 GHz, 1,525 V feszültség. Az értékek nem a CPU hőmérsékletét mutatják, hanem a CPU-hő és a szobahő közötti eltérést, vagyis a deltaT-t.

2,53 GHz, 1,525 V - Idle állapot

A Titan W6TB/825/CU35/SC azért szerepel háromszor, mert a potméter segítségével lemértük 2000 rpm-en (1.), 2500 rpm-en (2.) és 4000 rpm-en (3.), tehát alacsony, közép (tolerálható) és maximális fordulatszámon. Már a terhelésmentes alapsebesség esetén is 7,5 fok eltérés volt a legjobb és a legrosszabb között. A Titan W6TB/825/CU35/SC azért ugrott az élre, mert maximumon járatva igen nagy a 8 centis venti légszállítása, persze a zajszintje is. Az Intel hűtőjét szinte mindenki előzi.

2,53 GHz, 1,525 V - 100% terhelés

Talán ez a legfontosabb táblázat, hiszen akik ilyen coolert vesznek, ennél nagyobb terheléssel nem igen találkoznak a felhasználás során. Továbbra is a Titan W6TB-je vezet, majd a CM és a Thermaltake jön, tehát megállapítható, hogy a listát csupa hangos hűtő vezeti. Aztán ott a Coolink T1B, amely mindössze 2,5 fokkal van lemaradva az elsőtől, viszont csendes működést tesz lehetővé, tehát ebben a körben ezt a hűtőt hozzuk ki nyertesnek, na meg a Titan W6TB/825/CU35/SC-t, hiszen a potméterrel széles zajszint-hűtés skála válik elérhetővé. Nem ajánljuk azokat a coolereket, melyek az Intel megoldását nem tudták túlszárnyalni, vagy csak éppen azzal egy szinten vannak, gondolunk itt a Spire LionStreamre, a Titan W5TB-re és alap W6TB-re, valamint a Speeze PantherStreamre. Ugyanis az Intel coolere viszonylag halk és jobb esetben ingyen van.

2945 MHz, 1,75 V - Idle állapot

Meglepő fordulat, hogy az eddig gyengélkedő Intel stock cooler az élre tört, pedig itt már kőkemény tuningról van szó. Szemünket érdemes továbbra is a T1B és a W6TB/825/CU35/SC irányába szegezni, amint láthatjuk, ismét jól teljesítettek, a T1B termoszenzora kiválóan igazítja a fordulatszámot a terheléshez, és sikerült csendben maradnia, míg a W6TB potméterével könnyen be lehet lőni az ideális zajszintet. A Spark II+ imponálóan állt fel a dobogó csúcsára, zajszintje miatt azonban a mindennapi használat előtt érdemes mérlegelni. Persze mit ér a tuning terhelés nélkül, lássuk, mit kezdtek a coolerek a 120 wattos kazánnal!

2945 MHz, 1,75 V - 100% terhelés

A LeopardClaw alatt szereplő összes cooler kiesett a tuningpróbán, vagy lefagyott velük a gép, vagy instabil működése miatt lehetetlenné vált a videó teljes tömörítése, összegezve: gyengék voltak ekkora terheléshez. Elmondható, hogy a T1B-ig mindegyik coolernél remegett a léc, talán a Coolink hűtője volt az első, amellyel még biztonságban volt a rendszer stabilitása. 3000-es fordulat mellett már nem volt olyan halk, mint tuning nélkül, de még így is az élboly legcsendesebb darabjának bizonyult. Megint a Titan W6TB/825/CU35/SC nyert, és a Thermaltake Spark II+ is bizonyította, hogy van benne kraft, persze cserébe le kell mondani a halk működésről történő fantáziálásról.

Összességében elmondható, hogy az ilyen szintű tuning már nem ezeknek a coolernek való, egy nyári napon, vagy egy egész estés DVD-rippelés esetén könnyen jelentkezhetnek problémák. Az alapsebességen viszont mindegyikük megállta a helyét, komolyabb gond nem fordult elő egyikkel sem.

Végül pedig, az érdekesség kedvéért egy táblázaton belül hoztuk össze az eddig tesztelt összes P4-es hűtő eredményét, természetesen az alapsebességre vonatkoztatva. Ennek kommentálásától eltekintenénk.

2,53 GHz, 1,525 V - 100% terhelés

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

SENIOR PHP programozót keresünk

PR Üzleti logikához és ERP rendszerhez igazított egyedi e-kereskedelmi megoldások, webáruházak fejlesztéséhez SENIOR PHP programozót keresünk

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés