Media-Tech IP kamerák fillérekért

Az otthonra szánt biztonsági kamerák piacának alsó szegmenséből vizsgáltunk meg két modellt.

Cloud Securecam, értékelés

Második alanyunk, a Cloud Securecam külseje már közelebb áll ahhoz, ami az emberek fejében van, mikor meghallják az IP kamera kifejezést. A dobozban tartozékként a hálózati adapteren és a csavarokon kívül csak a műanyag konzolt kapjuk, amivel falra vagy plafonra tudjuk erősíteni az eszközt az alsó részén található szabványos, egynegyedes állványmenetnél fogva. A konzol és a kamera rögzítése után nagyon könnyen beforgathatjuk a kívánt szögbe, a mozgatómotor segítségével pedig utólag, újabb létrára mászás nélkül finomhangolhatjuk a mobil alkalmazásból.

Hirdetés

A kamera az IP CAM 360-hoz hasonlóan fehér műanyagból készült és két egységből áll: egy gyártói logóval ellátott bölcsőből és az ebben két ponton rögzített gömbből, amin egy hangszóró és a 60 fokos látószöget biztosító optika is helyet kapott. Ennek a golyóbisnak – ha szembe néz velünk a kamera – az alján tudjuk behelyezni a microSD kártyát, míg a táp csatlakozóját az eszköz hátulján elhelyezett bemenet várja.

Media-Tech Cloud Securecam
Media-Tech Cloud Securecam [+]

Az első indítás jóval egyszerűbben ment, mint a drágább modellnél, az iSmartViewPro mindkét nagy mobil platformra elérhető, mi az iOS-es verziót próbáltuk ki. Az IP Cam 360-nal ellentétben itt nem tapasztaltunk fennakadásokat, az alkalmazás nagyon stabil, a párosítás első próbálkozásra sikerült, a kamerán található QR kód leolvasása után csak a Wi-Fi hálózat jelszavának megadására volt szükség, és már szemünk elé is tárult a kamera élőképe. A magyar nyelv itt sem igazi, de ezt talán elnézhetjük neki, jó esetben nem kell sokat turkálni a beállítások között.

Media-Tech Cloud Securecam
Media-Tech Cloud Securecam [+]

Az eszközben csatasorba állított CMOS szenzor persze szintén nem filmforgatásra készült, de a rögzített felvételeken jól kivehetők a szereplők cselekvései, a színek visszaadásával viszont már akadnak problémák, a színhőmérséklet túlzottan melegre sikeredett, amit a szoftverből sem tudunk szabályozni. Állíthatjuk viszont a fényerőt, a felbontást és a kontrasztot, bár ezeknek érdemi haszna nincs, a 720p és 480p között nincs számottevő különbség, a maradék két lehetőség babrálása pedig csak ront a helyzeten, érdemes alapbeállításokon hagyni. Ezeken felül a kamerakép simogatásával tudjuk mozgatni a kamerát, függőleges irányban nagyjából 70 fokos, míg vízszintes irányban kb. 270 fokos szögben – a gyártói specifikáció ezen tapasztalatokból kiindulva finoman szólva nem pontos.

Az éjszakai felvételek a már az előző oldalon is taglalt körülmények között készültek, az IR lámpák ebben az esetben is sokat javítanak a látási viszonyokon. A másik modellhez képest itt is más a helyzet a rögzített videófájlokkal, az élőképhez képest zavaróan döcögős és szaggatott felvételt kapunk, második próbálkozásnál – ahogy a fenti videón is látszik – a fix fókusz ellenére az élességgel is akadtak problémák, azonban a kamerát egy másik, jobb látási viszonyokkal rendelkező szobában elhelyezve ez nem jelentkezett.

Media-Tech Cloud Securecam lámpafény és rossz fényviszonyok mellett, élőkép UI Media-Tech Cloud Securecam lámpafény és rossz fényviszonyok mellett, élőkép UI Media-Tech Cloud Securecam lámpafény és rossz fényviszonyok mellett, élőkép UI
Media-Tech Cloud Securecam lámpafény és rossz fényviszonyok mellett, élőkép UI [+]

Ebben az esetben is megkapjuk a mozgásérzékelés és időzítés alapján elinduló felvételi lehetőségeket, a rögzített kép- és videóanyag viszont már FTP-n és e-mailen keresztül is továbbítható. Megadhatunk több felhasználót is különböző jogosultságokkal, így családtagjaink is ránézhetnek az élőképre, vagy lementhetik készülékükre a felvételeket.

Media-Tech Cloud Securecam beállítások Media-Tech Cloud Securecam beállítások Media-Tech Cloud Securecam beállítások
Media-Tech Cloud Securecam beállítások [+]

A kamera hangszórója ebben a modellben is képes továbbítani a hangunkat, de megléte itt is inkább csak jelzésértékű, minőségétől nem kell nagy csodát várni.

Értékelés

Nincs nehéz dolgunk annak megállapításában, hogy melyik modell nyerte el jobban a tetszésünket. A Cloud IP CAM 360 ultranagy látószöge és gömbpanoráma megjelenítési módja jópofa, ahogy a több látószög együttes megjelenítése is jól jöhet. A képminőség is rendben lenne, ha magasabb képfrissítéssel működne. A megbízhatatlan alkalmazás egy megbízhatóságra alapozó terméknél azonban nem elfogadható, még ilyen áron sem, az alkalmazás véletlenszerű leállása, a gyakori jelvesztés és a komplikált beüzemelés miatt nem tudjuk nyugodt szívvel ajánlani azok számára, akik a vagyonukat ezzel szeretnék biztonságban tudni.

Media-Tech Cloud IP CAM 360 és Cloud Securecam
Media-Tech Cloud IP CAM 360 és Cloud Securecam [+]

Az olcsóbb és stabilabb Cloud Securecam egy fokkal jobb, az applikációval nem volt problémánk, az FTP és e-mail küldés mozgás érzékelésekor remekül működött, viszont a rögzített és utólag megtekinthető felvételek a fényviszonyok függvényében gyakran értékelhetetlenek, és pont a biztonsági kamera lényegi része, vagyis az események pontos visszanézhetősége vész el ezzel. Mindkét modellnek megvannak azok a hiányosságai, ami alapján azt az ítéletet tudjuk mondani, hogy aki biztonsági célokból keres IP kamerát, az ne a kategória alsóbb árszegmenséből szemezgessen.

SidCorKy

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés