NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti – a legkisebb Pascal

Leteszteltük a GP107-re épülő, belépőszintű GeForce videokártyát, és kellemesen csalódtunk.

Hirdetés

Összegzés

Az NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti tesztelése során kellemes érzésekkel teltünk meg, nem tapasztaltunk anomáliákat, és a teljesítmény is korrektnek mondható. Az általa leváltott GTX 960-nál jobb energiahatékonysággal, modernebb architektúrával és meggyőzőbb fps-ekkel nevez a Full HD mezőnybe.


[+]

Alig több mint 10%-kal maradt le a más ligában versenyző, de előző generációs AMD Radeon R9 380-tól, azonban hozzávetőlegesen 35%-kal gyorsabbnak bizonyult a házon belüli előd GTX 960-nál. A konkurencia Radeon RX 460-asát azonban ugyanennyire, ha nem jobban, de elfenekelte az új Pascal. Mindenképpen szem előtt kell tartani azonban azt, hogy amennyivel erősebb, annyival is kerül majd többe.

Az ár ezúttal is egy nehéz kérdés, mert az NVIDIA ugyan megad egy 139 dolláros ajánlott összeget, de a felszereltség, hűtés, gyári tuning, valamint a további extrák fényében ennél többet is írhatnak az árcédulára. Nincs azonban kizárva egy-egy nagyon költséghatékony változat kiadásának a lehetősége sem, szóval idővel minden bizonnyal színes kínálat lesz a boltokban. A start azonban a megszokott módon, lassan indul, az első fecskék hazai boltokban a teszt publikálásakor még nem is kaphatók.

A teljesítmény/fogyasztás ezúttal sem alakult meglepetésszerűen, egyszerűen remek, ahogyan a Pascal architektúrával rendelkező összes testvérének is. A teljesítményszint szerinti eltérések a tesztprocesszorunk állandó fogyasztását belekalkulálva lépnek fel, hiszen mi a teljes gépet mérjük. Mivel a GTX 1050 Ti csak keveset fogyasztott, így az energiaéhes CPU nagyobb súllyal esik latba, ezért a teljes rendszerre vetített hatékonysága a számokat tekintve elmarad a nagyobb étvágyú, de több fps-t is kipréselő GTX 1060 mögött. Mindez csak a látszat, körülbelül egy szinten van a két kártya.


[+]

Ami az ASUS videokártyáját illeti a GeForce GTX 1050 Ti Expedition tekintetében, a kártya szerintünk jól sikerült. Tápellátás terén az elvárható szintet kapjuk, semmi többet. A GPU hűtés megvalósításában okunk nem lehet a panaszra, egyszerűségének ellenére halk és hatékony. Ezen túl semmi felesleges, oda nem illő részlet nem árnyalta a képet, az összeszerelési minősége pedig szintén rendben volt. Kicsit szomorkodtunk, hogy TDP limitet nem tudtunk emelni rajta, de ez legyen a legnagyobb gond, a saját programjával minden bizonnyal sikeresebbek lettünk volna. Véleményünk szerint ez a modell az árával fog elsősorban hódítani az ekkora teljesítményszintet megcélzó vásárlók körében, de ehhez előbb a 61 900 forintos hazai ajánlott árnak csökkennie kell.


[+]

Az MSI megoldása a széria felsőházából tette tiszteletét, és méltón viselheti az erre utaló stílusjegyeket. Semmivel sem éreztük gyengébb kivitelűnek ezt a GeForce GTX 1050 Ti Gaming X-et, mint bármelyik nagyobb testvérét. Adottak a vizuális extrák, mint a világítás, mindamellett a tuningosabb lelkületű vásárlókat is kiszolgálja az extra 6 tűs PCIe tápcsatlakozójával. Az egész korrekt mértékű gyári tuning sem egy elhanyagolandó tényező, ráadásul ez a VGA egy kicsit izmosabb hűtést is kapott, ami természetesen szinte néma volt a tesztek alatt. Valószínűleg kissé magasabb lesz rajta az árcédula a fentiekért cserébe, mint az ASUS megoldásán.

Mindent összevetve, az olcsóbb megoldásokat kereső, leginkább Full HD felbontásig merészkedő GeForce-okat preferáló vásárlóknak általánosságban nyugodt szívvel tudjuk ajánlani az NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti videokártyáját. Anélkül, hogy egy konkrét gyártó fölött pálcát törnénk, hiszen úgyis mindenki a számára árban és márkában szimpatikus megoldások felé kacsingat majd.


NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
4 GB videokártya

04ahgy

Az ASUS GeForce GTX 1050 Ti Expedition kártyát az ASUS hazai képviselete, az MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4G VGA-t pedig az MSI biztosította a teszthez.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés