Ozone Radon 3k és 5k
Még a Mionixnál is kevésbé ismert nálunk az Ozone márka. Nem a román fiúzenekar fogott játékos kiegészítők gyártásába, hanem egy európai, játékosokból álló társaság. Elvileg fejlesztenek és terveznek mindenféle játékos kiegészítőt, de első egerük, a Smog teljesen azonos volt az általunk is kipróbált Cyber Snipa Silencerrel, amivel nagyon meg voltunk elégedve. Most viszont a legújabb modellt, a Radont kaptuk meg kétféle változatban. A Radon 3k-nak 3200 dpi-s, a Radon 5k-nak 5600 dpi-s a lézerszeme. Külsőre csak annyiban különböznek, hogy a 3k-ra fehérrel, az 5k-ra vörössel firkantották rá az ózon vegyjelét (O3).
Mindkettejük felületén a játékos egereknél megszokott, selymes tapintású, matt fekete műanyagot használták, a hüvelykujjas részen pedig egy méretes gumibetéttel egészítették ki. Fölötte van két hosszú gomb, és tettek még egy előre-hátra húzhatót a görgő fölé. A kerék itt is gumis, a Radon 3k-nál világos, az 5k-nál sötét, de egyik esetben sem dönthető oldalra. A szokásosnál valamivel rövidebbre szabták a Radonokat, elöl pedig fő gombjaik elkeskenyednek. Elvileg akár karmos fogásban is használhatnánk őket, de oldalt talán túl szélesek ehhez.
Alul súlyozó rendszert találtunk mindkét modellnél, ráadásul egészen okosat! Igaz, rengetegszer láttunk más hasonlót, de most először került a nehezékezés értelmes tartományba. Üresen a Radonok csupán 85 grammot nyomnak, tehát a legkönnyebb egerek közé sorolhatóak. Telerakva 110 grammra növekszik tömegük, ami nagyjából egy átlagos egérnek felel meg. A korábban látott súlyozósok mind 110-120 gramm környékéről indultak, és a fölöslegesen nehéz és lomha, 140-150 grammos tartományig terjedtek. A másik érdekesség a zsinóros huzatú kábel kivezetése, az ugyanis öt helyen jöhet ki az egérből.
Rápillantva a Radonok kezelőprogramjára felesősödött bennünk az érzés, hogy most is a Cyber Snipa Silencerrel azonos Smogot gyártó OEM katalógusából választottak, ugyanis a program pontosan ugyanazzal a jellegzetes módszerrel működött. Nyilak segítségével tologathattuk a gombok funkcióit az egérre vagy a játékos beállításinkat tároló rekeszbe. Egyszerre három konfig lehet a Radonokon, melyek között a felső gombbal válthatunk. Makrók mellett gyorstüzelő funkciót is tehetünk az egyes billentyűkre. Nagy örömünkre itt nem csak pontosan beállíthatjuk a dpi értékeket, hanem csökkenthetjük a beállítások számát is. Nekünk rendszerint a kettő bőven elég szokott lenni.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!