Öt játékos egér

Cyber Snipa Silencer

Tiszteletét tette tesztlaborunkban a Cyber Snipa jelenlegi csúcsegere is. A Silencer egy nagyon látványos, szerintünk kimondottan tetszetős darab. Még a különleges, játékos egerek közül is jól kiemeli a háta közepén végigfutó markáns él. Kicsit talán rövidebb a megszokottnál, ezért háta magasnak hat, valójában nem magasabb konkurenseinél. Felül matt, csúszásgátló, bal oldalt hivalkodó, fényes műanyagból készült, amit a hüvelykujjas részen gumival egészítettek ki.

Gomb is került rá bőséggel. A felső borításból szabott fő páros közé a szokásosnál valamivel kisebb, oldalra is dőlő görgő került, mögé pedig két gombot tettek. További kettőt találunk a hüvelykujjas részen, illetve ide, lejjebb telepítettek egy előre-hátra húzható reteszt, amivel az érzékelő felbontása állítható. Hogy éppen melyik fokozatban vagyunk, azt négy kis lámpa jelzi. További fények világítanak az egér elején és hátulján, de ezeknek már csak dekorációs szerepe van.

Ritkán látható extra még a játékos egereknél is a cserélhető oldaltámasz. A Silencer kisujj felőli részére kétféle panelt illeszthetünk. Az egyik diszkréten, a másik határozottabban ívelt, jobban elválasztja a gyűrűs és kisujj pozícióját. Úgy éreztük, hogy a határozottabbat az átlagos felnőtt kezénél kisebbre – talán ázsiai játékosokra – méretezték.

A cserélhető támasz mögé rejtették az elmaradhatatlan nehezékeket. Összesen hat, fejenként 4,9 grammosat kapunk, melyekhez egy kis tároló is jár.

Alul két hatalmas csúszótalp között leltük az egér szemét. Még a játékos egeresek között is a legkomolyabbak mezőnyébe sorolható, felbontása 5000 dpi. Ezzel az egérrel akár futni is lehet, mert 13,7 km/h-s (3,81 m/s) tempót is érzékelni tud. Természetesen 16 biten és 1000 Hz-en kommunikál az USB-n. Érdekes, hogy 185 centiméteres kábele nem zsinóros, hanem csak hagyományos bevonatú.

Nagyon tetszetős, három részre bontott kezelőszoftver jár a Silencerhez. Az elsőn a kilenc gombot programozhatjuk nem kevesebb, mint hét profilban. Összesen tehát brutális, 63 funkcióval rendelkezhetünk. A programozás rém egyszerű. A makrók listájáról a gombra kell húzni a kívánt beállítást. Ha vissza akarjuk állítani az eredeti funkciót, elég a gombról lehúzni a makrót.

A második fülre került a makrók programozása és elmentése. Itt is jegyzi a rendszer a lenyomásokat, felengedéseket és igény szerint a köztük eltelt időt. A harmadik fülön találjuk a négyféle felbontást. Természetesen tengelyenként eltérő értékeket is megadhatunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés