Próba
Már szemrevételezéskor egyértelmű volt számunkra, no meg a CM Storm ajánlása is erre utal, hogy az Inferno a komótosabb, hosszabb ideig tartó RPG játékokhoz, és nem a rövid és pörgős FPS körökhöz készült. Ennek megfelelően formáját a kényelemhez szabták, az pedig szubjektív, így nekünk hiányzott némi alátámasztás a gyűrűs és kisujj alól. Ezen a téren a Radonokat valamivel jobbnak találtuk, de az igazi, királyi kényelmet a Naos 3200 hozta. Ha hosszú órákra kényelmes egeret kellene választani, akkor rá voksolnánk.
Sajnos a Naos fő gombjai viszont hasonlóan bizonytalanok, mint nagytestvérénél. Ezen a téren az Inferno és a Radonok is rendben voltak, de mindkettőnél elbírtunk volna szélesebb fő gombokat. Az Infernónál ez azért is zavaró, mert a keskeny fő gombok mindkét oldalán ott áll egy-egy további billentyű. Azért RPG játékoknál a sok varázslást és az üvegcsék iszogatását szépen rájuk tudtuk tenni. A ritkábban használatos funkciókat (felszerelés, térkép, kalandkönyv) a váltógomb révén szintén ráprogramozhatjuk a gombokra, és akkor alig kell majd érinteni a billentyűzetet. A Naos és a Radonok ezen a téren lemaradnak, igaz, azok inkább általános célú játékos egerek, egy FPS igényeihez bőven elegendő gomb van rajtuk. A Naoson található plusz gombok nagyon szépen jártak, a Radonok hüvelykujjasai viszont olcsó hatást keltve koppantak.
Próbáltuk a vezeték különböző irányban kihozást az Ozone egerein, de nem igazán éreztük ennek a funkciónak a hasznát. Sokkal jobban bejött a súlyozás, amit végre jó tartományba tettek. Nekünk két kis nehezékkel, 95-100 gramm környékén tűnt ideálisnak az elosztás. Próbálkoztunk a Radonok karmos fogásán (az egyes fogási stílusok leírása itt található), de inkább tenyeresben jöttek be, ahogyan az Inferno és a Naos 3200 is.
CM Storm Inferno - rengeteg a gombja
A négy játékos egér mozgását nem csak a három Nova alátéten vizsgáltuk, hanem bevetettünk egy kemény szövet (CM Storm Battle Pad), egy átlagos szövet (SteelSeries QcK), egy puha szövet (CM Storm Weapon of Choice), egy műanyag (CM Storm Battle Pad SSK) és egy speciális, a Cooler Mastertől származó fém padot is. Egyiknél sem használtunk speciális teflontalpakat (skates). Először is meg kell erősítenünk, hogy van valami a nagyfelbontású egérpadokban! Kisebb, 1-2000 dpi-s felbontás környékén még nem igazán voltak jobbak a többi padnál, feljebb viszont a hagyományos egéralátéteken – különösen a szöveteken – elkezdtek most is pontatlanodni az egerek, úgy, mint korábbi tesztünkben. Ellenben a mikrotükrös Novákon legfeljebb minimális gyengülést tapasztaltunk, amivel csupán a speciális, teflonbevonatú fém alátét tudta tartani a lépést.
A mezőny legkevésbé pontos egerének a CM Storm Infernó bizonyult. Persze olyan ellenfelektől, mint a Naos 3200 és a Radonok nem szégyen kikapni! Mind a három egér iszonyatosan jól ment. Kisebb felbontáson a Naost jobbnak éreztük, de magasabbra, 2000 dpi fölé érve már a két Radon egy hajszálnyival precízebbnek tűnt. Ezután fura volt, hogy maximális felbontását közelítve a Radon 5k romlani kezdett. Elhagyva a 3200 dpi-t már nem javult, hanem folyamatosan romlott, maximumán már az Inferno mögött is érezhetően lemaradt.
Radon 5k - nem csak nagyon pontos, de tok is jár hozzá
Egérpadok kapcsán is voltak érdekességek. Míg a két kisebb Nován (Raider és Winner 3) nagyon jól érezte magát mind a négy versenyzőnk, addig a nagy, elvileg legjobb Over Slide III az Infernónak és a Radonoknak sem jött be, ezzel szemben a Naos 3200 nagyszerűen ment rajta. Mondjuk a Naos meg a kemény szöveten veszett el teljesen. Összefoglalva tapasztalatainkat azt mondhatjuk, hogy a négyes legpontosabb tagja az Ozone Radon 5k volt, őt márkatársa és a Naos 3200 követte szorosan, majd az Inferno kicsit jobban lemaradva. Ki kell viszont emelni, hogy a Radon 5k 3200 dpi fölött elkezdett pontatlanodni, csúcsfelbontásán ez más siralmas méretet öltött.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!