Négy játékos egér három egérpadon

Értékelés

Igazán korrekt mezőny jött össze mai tesztünkben. Kimondottan teljesítményéhes, pro gamer szemszögből nézve a leggyengébbnek a CM Storm Inferno bizonyult. Versenyszintű FPS-ezéshez biztosan nem ajánlanánk, de nem is erre tervezték. A sok gombot igénylő, de extra precizitást annyira azért nem megkövetelő RPG játékokhoz, mint amilyen például a WoW vagy akár stratégiához is nagyon jó lehet. A "shift"-elő Storm Tactics és a többi gomb segítségével a két fő billentyű környékére akár tucatnyi további funkciót is tehetünk kényelmesen és gyorsan elérhető helyre. Az Inferno formája számunkra közepesen bizonyult kényelmesnek, de az a kérdés nagyon szubjektív. Figyelembe véve tudását és közel 15 000 forintos árát, a CM Storm Inferno komoly RPG játékosok számára ajánlott minősítést érdemel.

Annak idején a Mionix Naos 5000-et azért kritizáltuk, mert nagyon drága volt. Most a Naos 3200-zal megkaptuk ugyanazt a nagyszerű formát és minőséget olyan sallangok (súlyozó és egyedi világító rendszer) nélkül, melyek igazából szükségtelenek a legtöbb játékos számára. Kisebb felbontásúra és optikaira cserélték az érzékelőt, de nagyon jól teljesített. Kár, hogy a meghajtóban nem rendelhettünk hozzá egyedi értéket 800 és 1600 dpi között. Sajnos a fő gombok még mindig a kívánatosnál bizonytalanabbul működtek, de a 13 000 forintos, szuperkényelmes Mionix Naos 3200 így is nagyon tetszett nekünk.

Szintén 13 000 forintba kerül a semmiből jött Ozone nagyobbik Radon 5k egere, mely érzékelőben mezőnyünk legjobbjának bizonyult. Legalábbis addig, míg nem mentünk vele maximális felbontása közelébe, ahol sokat gyengült. Ha tehát azt mondjuk, hogy elég a 3200 dpi, akkor választhatjuk a Radon 3k-t, ugyanis ez a háromezer forinttal olcsóbb egér lényegében mindent tud, amit nagyobb testvére. Ugyanolyan kellemes a formája, ugyanolyan jól járnak fő gombjai, ugyanúgy kattognak a hüvelykujjasak, és az Ozone egerek legjobb részletével is bír: végre jó tartományban van a súlyozás. Összefoglalva tehát mai mezőnyünk legjobb tagjának az Ozone Radon 3k-t tartjuk, mely nagy tudása mellé viszonylag kedvező, 10 000 forintos árat társít, így ajánlott címet kap, míg nagyobb testvére, az Ozone Radon 5k tetszett.

Végül, de nem utolsósorban itt vannak a Nova egérpadok. Sokan még annyira sem hisznek ebben a műfajban, mint a játékos egérben. Mi évtizedes játékos múlttal és tucatnyi alátét kipróbálása után úgy gondoljuk, bizony van különbség. Egy klasszikus szövet egérpadon teljesen más érzés egerészni, mint egy mikrotükrös Nován. Szerintünk a trióból a Winner 3 volt a legjobb, bár egy kicsit kicsinek találtuk. Szintén korrekt a Raider, de tekintve a kis árkülönbséget (2600 forint a 3000 forint ellenében), a Winner 3 jött be jobban, ajánlott címet pedig látatlanban a Killer 2-nek adnánk, ami lényegében egy nagyobb Winner 3. Sajnos a nagy és drága (kb. 7000 forint), ám elvileg legpontosabb Over Slide III több egerünkkel nem találta a közös nevezőt.

Mionix Naos 3200
Ozone Radon 5k
Nova Raider és Winner 3
CM Storm Inferno (RPG játékosoknak)
Ozone Radon 3k
Nova Killer 2

rudi

A Mionix Naos 3200 és Ozone egereket, illetve Nova egérpadokat a Flash-Point Számítástechnikai Kft. bocsátotta rendelkezésünkre. A termékek megvásárolhatók többek között a ComputerMode, az Ebolt és az Aqua boltjaiban. A CM Storm Inferno egeret az Expert Zrt.-től kaptuk.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés