Presztízskérdés: MSI Prestige 14 Evo notebook

Az Intel Evo platformjára épül az MSI prémiumkategóriás, üzleti erőgépe, melynek Core i7-1185G7-tel szerelt változatát teszteltük.

Beviteli eszközök, hangszórók, üzemidő, értékelés

A billentyűzet és a tapipad átlagos minőségűnek bizonyult a teszt során. Az előbbi a kelleténél egy kicsit rugalmasabb, de normál szövegbevitel során ez nem érződik, csak ha erősebben nyomjuk a gombokat, akkor kezd el görbüli a klaviatúra szerkezete. A gombok rövid úton járnak, kapcsolási pontjuk jól érezhető, de ellenállásuk kicsivel alacsonyabb a kelleténél. Tesztgépünk nem magyar kiosztású, de azért egy kritikát megfogalmaznánk: a jobb oldalra átmozgatott és a Ctrl-lal egybeolvasztott Fn gomb elég kényelmetlen tud lenni, ha sokat használjuk a billentyűzet ezen tájékát.

A klaviatúra nincs egyébként híján a háttérvilágításnak sem, melyet viszont normál fényviszonyok között a fehér változaton jobb nem bekapcsolni, mivel a fények is fehérek, így a karakterek gyakorlatilag láthatatlanná válnak. Sötétben ez persze nem lesz gond.


[+]

Az átlagnál szélesebb, integrált gombokkal szerelt tapipad kapcsán az egyetlen érdekesség a bal felső sarokba rejtett ujjlenyomat-olvasó, mely közepes megbízhatóságú. Ha nem szeretjük, akkor az infravörös modullal kiegészített webkamerát is bevethetjük a Windows Hello biometrikus azonosítójaként.

Hirdetés

A hangszórókról nem lehet mást mondani, mint hogy gyengék: a maximális hangerő alacsony, a dinamikatartomány korlátozott, a frekvenciaátvitel pedig „notebookosan” szűk, a mélyhangok teljes mértékben hiányoznak belőle. Videótelefonálásra megfelelő ez, de zenehallgatásra már szinte semmilyen szituációban nem jó választás.

Üzemidő

Ahhoz képest, hogy az MSI kevésbé „mobil” célokkal tervezett notebookjait is 99,9 Wh-s akkumulátorral szereli, a Prestige 14 Evóba épített 52 Wh-s áramforrás kifejezetten karcsúnak érződik. Hiába, alighanem ezzel fizetjük meg a kis tömeg árát, és ezzel az üzemidő is rövidül.

Nagy szerencse ennek kapcsán, hogy a hardver jól gazdálkodik a rendelkezésre álló energiával, így némi odafigyeléssel a munkanap kihúzható egyetlen töltéssel, ha pedig gond lenne, akkor ott a Type-C csatlakozó és az USB-PD alapú gyorstöltés, melyhez természetesen bármilyen USB-PD töltőt használhatunk.

Értékelés

Az elegancia és a teljesítmény megvan, a hardvert figyelembe véve az ár is elfogadható a mai piacon, de pár apró hiba megakadályozza a Prestige 14 Evót abban, hogy tökéletes választás legyen. Ezek egyike kijelző: ebben a kategóriában többen is adnak előre kalibrált és 100%-os sRGB-t kínáló panelt, így ezek a gépek fotószerkesztésre, videóvágásra is használhatóak, az MSI notebookja azonban nem ilyen. A másik, amivel nem voltunk elégedettek, az a csatlakozókínálat, hiszen csak három univerzálisnak mondható interfészt kapunk, és azokból egy az idejétmúlt, lassú USB 2.0 szabványt használja. Ha a két Type-C-ből egyet elfoglal a töltés, akkor máris csak egyetlen, valóban nagy sebességű konnektorunk marad.


[+]

Az MSI notebookja a többi területen azonban rendben van: összerakása igényes, külseje pedig elegáns (aki visszafogottabb színben keresi, az sötétszürkében, aki különlegesben, az rózsaszínben is elérheti). Gépháza stabil, üzemideje az átlagos akkumulátor ellenére elfogadható. Teljesítménye pedig kiváló: a Core i7-1185G7 processzornak és a GeForce GTX 1650 Max-Q kombinációjának köszönhetően a tárgyalások és munka végén egy könnyed kis játékot is megengedhetünk magunknak rajta.


MSI Prestige 14 Evo notebook

Wombath

Az MSI Prestige 14 Evo notebookot az MSI hazai képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.

  • Kapcsolódó cégek:
  • MSI

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés