Kezelés, extrák, értékelés
Az UltraGear 32GS95UE beállításait elvégezhetjük a kijelző saját menürendszerével, illetve az LG OnScreen Control szoftverével is. A beépített menürendszerben nincsenek meglepetések, találkoztunk már vele korábban is, a különböző beállítások eléréshez nem kell túl sokat kattintgatni. A menübe belépve a jobbra és balra rögtön elérhető funkciókat ráadásul testre is szabhatjuk (alapértelmezetten balra a bemenetváltót, jobbra pedig a Game üzemmódot találjuk), ez pedig nagyon hasznos akkor, ha bizonyos beállításokat még gyorsabban elérhetővé szeretnénk tenni.
Hirdetés
Extrák
Ahhoz képest, hogy csúcskategóriába pozicionált eszközről van szó, a 32GS95UE az extrák területén viszonylag spártainak mondható. Ami jó, hogy az integrált hangrendszerről nem feledkeztek meg, ráadásul itt nem külön hangszórókat találunk, hanem két két 10 wattos „motort”, melyek a panelt védő üveg rezgetésével állítják elő a hangot. Ez tiszta, de mélyekben kicsit korlátozott végeredményt ad, amit nyugodtan bevethetünk a Windows hangjainak, és esetleg némi háttérzenének a megszólaltatásához.
A hangminőség amúgy nem rossz, ha videótelefonálásban gondolkodunk, esetleg gyorsan megnéznénk egy filmet, YouTube-videót, akkor ezekre a célokra tökéletesen megfelelőek a hangszórók. Maximális hangerejük nem extrém nagy, de ha nem bulit tartunk, hanem a monitor előtt ülünk, akkor bőven elegendő lesz. Mindenesetre ha inkább a jobb hangminőséget preferálnánk, akkor ott a négypólusú 3,5 mm-es jack, melyre csatlakoztathatóak mikrofonnal ellátott headsetek is, és szükség esetén a DTS:X is aktiválható.
Ahogy az első oldalon már említettük, a bemenetek területén nincs semmi extra, ez pedig kicsit fájdalmas egy ilyen drága és univerzálisan is használható monitornál. A menüben – hiszen gamer eszközről van szó – találunk célkeresztet, mégpedig többfélét, illetve van fps kijelzés is. Megemlítenénk végül pedig az állvány pivot funkcióját is, amely egy játékra vásárolt képernyőnél talán nem érdekes, de ha munkára használjuk, akkor jó szolgálatot tehet.
Értékelés
Viszonylag drága, de igen jó monitor lett az LG UltraGear 32GS95UE, mely tényleg többféle szerepben is megállja a helyét. Pár apró hiba, hiányosság felett azonban nehéz elsiklani, és talán a legfájóbb ezek közül a Type-C interfész és esetleg valamilyen KVM megoldás hiánya, ami ebben a kategóriában már egyáltalán nem ritkaság, ahogy a DisplayPort 2.1 sem az.
A szűkös csatlakozókínálat egyértelműen a 32GS95UE leggyengébb pontja [+]
Ettől a hiánytól eltekintve azonban a kijelző igen jól teljesít: a képminősége kiváló, a fényerő és a színek is hozzák azt, amit egy csúcskategóriás OLED paneltől elvárunk. A pivot üzemmód, a „szövegbarát” RGWB szubpixel-struktúra, a viszonylag pontos sRGB mód és a nagy színtér a munkát, a 48-240 Hz-es frissítés, a HDR10, G-Sync és FreeSync Premium Pro pedig a szórakozást segíti. A kompetitív játékhoz pedig ott van a 480 Hz-es Full HD üzemmód is, bár tény, hogy nem ez az elsődleges felhasználási terület. Mindent összegezve tehát egyértelműen pozitív az UltraGear 32GS95UE mérlege, melynek versenytársaival összevetve még az ára sem számít rossznak, így aki egy gyors, csúcskategóriás és sokoldalú OLED monitort keres, nyugodtan megfontolhatja ezt a választást.
LG UltraGear 32GS95UE-B monitor
Wombath
Az LG UltraGear 32GS95UE-B monitort az LG magyarországi képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.