Mobilprojektor korrekt felbontással és fényerővel? Igen!

Kipróbáltuk a Full HD felbontású, webOS-alapú, akkumulátoros LG PF50KG-t.

Hirdetés

Kezelés és a hangrendszer

WebOS okostévérendszer

A webOS smart platformnak kétségkívül megvannak az előnyei a régebbi Netcasthoz képest, például egy fokkal átláthatóbb, szellősebb, és az egyes funkciók egyszerűbben elérhetőek. Viszont valószínűleg erőforrás-igényesebb is, legalábbis csak ezzel tudjuk magyarázni, hogy miért tart tovább a bootolás, illetve hogy miért tapasztalható néha enyhe belassulás. Első pillantásra a grafikus kezelőfelület pont ugyanolyannak néz ki, mint amiket a tévéken már megismerhettünk, viszont ha tüzetesebben szemügyre vesszük a főképernyőt, akkor látszik, hogy egyes funkciók itt hiányoznak.

LG PF50KG LG PF50KG
LG PF50KG [+]

Nincs kislexikon például, és a netes alkalmazásbolt is hiányzik, így applikációk telepítésére és futtatására nincs lehetőség. Pedig az eszköz rendelkezik beépített Wi-Fivel és Ethernet csatlakozóval, így a helyi hálózatra tud csatlakozni, és szörfözésre is van mód. Tapasztalataink szerint a böngésző is kicsit lassabb, mint amit a számítógépeknél, a telefonoknál vagy a magasabb kategóriás LG tévéknél megszokhattunk, de azért a helyzet nem tragikus, hiszen csak pár másodpercet kell várni a weboldalak betöltésére.


[+]

A készülék mellé nem jár a mozgásérzékelős Magic Remote távirányító, ami nagy kár, hiszen azzal sokkal komfortosabb lenne a navigáció, mint a hagyományos távvezérlővel. Viszont elméletileg fel van készítve a használatára, tehát opcionálisan vásárolható mellé ilyen kiegészítő. Az USB portra hiába dugtunk egeret és billentyűzetet, azokat nem ismerte fel, pedig ezt kifejezetten értékeltük volna netezés során.

Beépített hangrendszer

A projektor rendelkezik két darab 1 wattos hangsugárzóból álló audiorendszerrel, ami nagyon jól jöhet akkor, ha nincs semmilyen "rendes"  hangeszköz a közelben. Viszont csodákat várni tőle felesleges: a basszusokat gyakorlatilag nem lehet hallani, dinamikáról nem beszélhetünk, a sztereó hangtérről le kell mondani. A finomabb részleteket hajlamos elkenni, egymásba mosni és csutkára tekerve a hangerőt bele-bele lehet futni zajosodásba, tehát problémák vannak a tisztasággal is. Filmezésnél, játéknál ez nem tragikus probléma, de zenehallgatásnál már igen, így arra a beépített hangrendszer egyszerűen nem alkalmas. A hangereje sem túl nagy: egy kis szobában, csöndben elég lehet, de egy nagyobb helyiségben, pláne úgy, hogy mondjuk kinn megy a zajongás, már kevés.


[+]

Az előre programozott hangmódok nem hiányoznak, amelyek szintén már nevükkel jelzik (Eredeti, Színház, Tiszta Hang, Sport, Zene, Játék), hogy a gyártói milyen típusú tartalomhoz szánja őket. Amennyiben valakinek ezek közül egyik sem nyeri el a tetszését, akkor még mindig saját ízléséhez igazíthatja az arányokat a hangszínszabályozó segítségével, és a balansz is módosítható. Bár nem tartozik ide szorosan, de fontos megemlíteni, hogy a zajszint környezettakarékos módban, alacsony fényerőnél 23 dB, maximális fényerő mellett pedig 30 dB. Ez utóbbi azt jelenti, hogy a ventilátor már halkan hallható, ha csönd van.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények