Hirdetés

Kicsi és nagy Corsair táp

HX450 és TX850 kívülről

Rövidke tápos pályafutása alatt a memóriák világában jártas Corsair ezen a téren is rengeteg elismerést vívott ki magának. Saját gyártósorral ugyan nem rendelkezik, de jól választott OEM beszállítót, pontosabban beszállítókat. Egyes tápjait a Seasonic, másokat a CWT készíti. Korábban már kipróbáltuk a moduláris HX-eket, a nagy TX-eket, a kedvező árú CX400-at és a legjobb ár/érték mutatójú VX450-et. Ma ismét egy HX és egy TX van terítéken, az előbbi 450 wattos, az utóbbi majdnem kétszer ekkora teljesítményű.

Ahogyan nagyobb testvéreihez, a legkisebb moduláris Corsair táphoz is az átlagosnál valamivel több kiegészítő jár. A tetszetős dobozban a szokásos tápkábel és csavarok mellett találtunk egy adag kábelkötegelőt és egy Corsair matricát is. Egy kis táskába csomagolták a lecsatlakoztatható kábeleket.

Kívülről csak a kék-fekete matrica különbözteti meg a 450-est többi családtagjától. A moduláris csatlakozói miatt picivel nagyobb az átlagos ATX modelleknél. Mára általánossá vált 120 mm-es ventilátorát fekete rács védi a nem kívánatos tárgyaktól.

Fix kötegből csak kettőt kapott a HX450. Mindkettő 60 cm hosszú, fekete harisnyába bújtatott. Az egyik végén a 20+4 tűs, a másikon a 4+4 tűs alaplapi csatlakozó van, tehát a PCI Express grafikus kártyákhoz való vezeték is opcionális.

Moduláris csatlakozóból összesen hét sorakozik a tápon. Kettő grafikus kártyákhoz való, a többibe perifériákhoz való kötegeket dughatunk.

Bár a sorozat legkisebb modelljéről van szó, a dobozában talált kis táskát alaposan megrakták laposra formált, lecsatlakoztatható kábelekkel. Szám szerint hatot kaptunk, szóval csak egy aljzat marad üresen, ha mindet használjuk. Az még könnyen elképzelhető, hogy mindkét 60 cm hosszú, 6+2 tűs PCI Express VGA-sra szükség lesz, de valószínűtlen, hogy egyszerre hat SATA és nyolc IDE eszközt, valamint két floppy meghajtóhoz való konnektort is felhasználunk. Az SATA-k két vezetéken lógnak, a táptól 40, 55, illetve 70 centiméteres távolságban. A két-két négy IDE-s köteg a végén floppys csatlakozóval kereken egy méter hosszú, és ezeken is 15 centiméterenként vannak a dugaszok.

Mint a többi Corsair tápnál, a HX450-nél is egyben hagyták a 12 voltos ágat. Legfeljebb 33 amperes áramerősségéből következő 396 wattos csúcsteljesítménye ugyan ellentmond az ATX12V szabvány ágankénti 240 wattos maximumának, de ez az elosztás szerencsésebb lehet, ha mondjuk két dupla GPU-s grafikus kártyát kötünk rá.

Képen a Corsair TX850 kisebbnek tűnhet, mint 450 wattos társa, valójában viszont egy picivel nagyobb nála. Ventilátora a megtévesztő részlet, mely teljesen befedi egyik oldalát. Nagy teljesítményű tápokon egyre gyakrabban látunk 14 centiméteres óriáskerekeket a szokásos tizenkettesek helyén.

Óriási, fix kábelarzenállal szerelték fel a legnagyobb TX-et. Az alaplap 20+4 és 4+4 tűs csatlakozójával ellátott kötegek ugyanúgy 60 centiméteresek, mint a négy 6+2 tűs végződésű PCI Express szál. Ehhez a táphoz két dupla GPU-s grafikus kártya esetén sem kell majd elosztót használni. További két kötegre négy-négy SATA konnektor került, és ugyanilyen elrendezésben van nyolc, IDE eszközhöz való is. A tápról 40, 55, 70, illetve 85 centiméterre helyezték el őket, és az IDE-s kötegeken van még egy-egy floppyhoz való csatlakozó.

A TX850 adatlapján a 12 voltos részlegnél brutális, 70 amperes szám szerepel. Akár 840 watt leadására is képes itt. Fogalmunk sincs, milyen asztali számítógépes konfigurációval lehetne ekkora teljesítményt összehozni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés