Hirdetés

Ismét hat CPU-hűtő

Tesztek – halkan

Hátralévő két tesztkörünkben a halk rendszert építőknek kedveztünk. Tovább lassítottuk a processzorhűtőket, percenként 1500, illetve a nagyobb ventilátorosoknál 1200-as fordulatszámra.

Itt már a régi jó Hyper TX2 állt az élre, a nagyobb légáramlathoz igazított G-Powernek be kellett érnie a második hellyel, mögötte pedig ismét a jelentéktelennek tűnő Asus csípte el a harmadik helyet. Meglepetésre feltámadt a Silent Spirit, a hőcső nélküli Ruby Orb pedig a mezőny végére esett vissza. De legalább hangban jó volt.

Azért nem annyira, mint a most már szinte teljesen néma Silent Spirit, de a második helyre elégnek bizonyult. Mögötte már nagyon szoros volt a verseny, ugyanis a G-Power Pro, a Hyper TX2 és a Triton 70 is szép csendben tette a dolgát, de végre a G-Power 2 korábbi körökben tapasztalt huhogása is megszűnt. Egyedül a CNPS9300 AT nem tudott megszabadulni beteg motorhangjától, igaz, ez enyhült valamelyest.

Végül, inkább csak kíváncsiságból, megszüntettük a ház szellőzését. Ekkor már csak a lassan járó processzorhűtőkre és a táp ventilátorára volt bízva a levegő áramoltatása a viszonylag nagy Casetek házban. Ebben az esetben a korábbi menethez képest 3-5 fokkal magasabb processzorhőmérséklet negatív hatással volt a hangra. Igaz, hogy a ház hűtői most nem zajongtak, viszont a teszthez használt Cooler Master táp jobban felmelegedett, emiatt gyorsabban – és zajosabban – járt a ventilátora. Azt ajánljuk, hogy egy halk rendszerben se feledkezzünk meg a ház korrekt szellőztetéséről.

Hűtés szempontjából ismét a Hyper TX2 végzett az élen, de előnye a második helyezett Asushoz képest minimális volt. A nagy légáramlatnál még különösen erős G-Power Pro most már éppen hogy csak felfért a dobogóra, egy fokkal tudta megelőzni a hangban legjobb Silent Spiritet, melyet a legelső körben még több mint tízzel vert. Lám, ennyit számít, hogy melyik hűtőt mire tervezték.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés