Intel X38 chipset - királykategória

Asus P5E3 Deluxe WiFi-AP


Körítés [+]

Az X38-as alaplapok, ha mással nem is, árcédulájukkal biztosan kitűnnek a tömegből. Elsőként az Asus manapság kapható egyik legdrágább alaplapját vehettük szemügyre, a P5E3 Deluxe WiFi-AP-t. Nem árulunk el nagy titkot azzal, hogy a P5E3 Deluxe és a P5K3 Deluxe (P35) szinte megegyezik, a különbségek listája jóval rövidebb, mint az egyezőségeké. A P5E3 Deluxe-ot egy a csúcskategóriás Asus alaplapoknál megszokott, fogantyús dobozban kaptuk kézbe, amely egyik oldalán kinyitható, itt az Asus különböző fejlesztéseit népszerűsíti (Express Gate, Wi-Fi, EPU). A csomagban található egy driver CD, egy különböző programokat tartalmazó CD, leírások az alaplaphoz, a Wi-Fi-hez, a távirányítóhoz (AI Remote), maga a távirányító, két Wi-Fi antenna, két utólag felszerelhető chipsetventilátor, kábelek, hátoldali kivezetések és egy hátsó takarópanel, összességében nem csalódtunk az Asusban, a Deluxe alaplapok doboza mindig ki van tömve.


Asus P5E3 Deluxe WiFi-AP [+]

Maga az alaplap – bár bizarr dolog ezt kimondani – szép, ránézésre is jól sikerült. A P5E3 Deluxe a DDR3 memóriákat támogatja, és a Deluxe alaplapok szokásos védjegyeivel rendelkezik, úgymint a fekete nyák, a manapság oly divatos heat-pipe rendszer, összekötve a processzor körül megtalálható FET-eket, az északi és déli hidat, a kifordított SATA csatlakozók az alaplap szélén és a rengeteg további csatlakozó. A processzor feszültségellátása nyolcfázisú, nem is lehetne más egy Deluxe lapon. A P5E3 Deluxe összesen három PCIe x16-os foglalattal rendelkezik, de az alsó elektromosan csak x4-es. Az alaplapra integrált Wi-Fi AP-k már támogatják a 802.11n szabványtervezetet, azaz a nagyobb átviteli sebességet és az erősebb jelátvitelt. A túloldal nem tartogat túl sok meglepetést, itt találjuk a Stack Cool 2-t, amelynek köszönhetően a chipset állítólag 20%-kal alacsonyabb hőmérsékleten működhet.


Csatlakozók [+]

Hátoldali csatlakozókból sincs hiány, az Asus nem habozott teljes mértékben száműzni a soros és párhuzamos portokat, illetve az egér PS2-es portját, ezeknek a helyét beépítette sok-sok USB, eSATA és audiocsatlakozóval. Kétfajta SPDIF kimenet van, és itt megtaláljuk a nem kevesebb, mint két Wi-Fi-vezérlő csatlakozóját is, melyekre ráköthetjük az antennát. Ezzel kapcsolatban egy érdekességre lettünk figyelmesek, egyelőre számunkra ismeretlen okból a BIOS-ban egyszer feltűnt a Wi-Fi-vezérlők engedélyezésének és letiltásának opciója, máskor meg eltűnt.

BIOS


A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés