Intel Core i7-6950X: tíz mag lett, maradhat?

Az Intel Core i7-6900K-val, nyolcmagos testvérével küldtük szorítóba a jelenlegi Intel csúcsmodellt.

Videókódolás, egyéb

A DivX képes több szálon dolgozni, bár négy felett már egyiket sem terheli maximumra, míg az XviD csupán egyet képes kihasználni. Ezekkel ellentétben az x264 jóval fejlettebb, hisz a tizenkét vagy több szálat felvonultató processzorokon is képes 100%-os CPU-kihasználtságot mutatni, miközben még a legújabb utasításkészleteket is kihasználja. Utóbbinál a várt módon, jól muzsikált a Broadwell-E, ugyanis a hasonló órajelű, azonos magszámú i7-6900K és i7-5960X nagyjából azonos értéket értek el, illetve az i7-6950X is megmutatta, hogy nem véletlenül van benne fizikailag 10 mag és 25 MB L3 cache.

A DivX eredmény érdekes módon ugyanolyan javulást mutatott a korábbi generációs HEDT processzorokhoz képest, mint a Skylake a saját kategóriájában. Az XviD konvertálást többször is lefuttattuk, azonban számunkra is érthetetlen módon mindig ekkora eltérést kaptunk, amit a két CPU közti különbség nem indokol.

A LameXP, Adobe Photoshop, valamint az Apache webszerver teszteredményei közösek abban, hogy az élen végeztek ugyan az újdonságok, de nem arányos gyorsulást mutattak fel. Jó eséllyel valamilyen más, a CPU-n kívülálló tényező is közbeszólt ezeknél az értékeknél. Az audiokódolás esetén ez szinte biztosan a háttértár volt, olyan gyorsan, másodpercek alatt kódolta MP3-ba a gép az egy órányi zenét. Az AVG Free víruskeresés eredménye mértani pontossággal fogja be a trónjáról letaszított, nyolcmagos Haswell-E-t a Core i7-6950X és a Core i7-6900K értékei közé.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Intel

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés