Huawei MateBook D 16: visszafogott hűtéssel

A Huawei frissített, 16 hüvelykes noteszgépének elegáns burkolata erős hardvert rejt.

Tapasztalatok

Kijelző

A Huawei a notebook bejelentésekor is hangsúlyozta már a képernyő minőségét, és ezen a téren valóban nincs okunk panaszra, a BOE gyártotta panel IPS technológiához méltóan széles betekintési szögeket és pontos színeket kínál. Maximális fénysűrűsége 320 cd/m², kontrasztaránya 1379:1-hez, tehát még kültéren, napfényben is olvasható marad.

[+]

Nagyon jól teljesít a D 16 a színek területén is: 96%-os sRGB színteret és gyárilag 2,25-ös maximális delta E értéket mértünk. Ez elég ahhoz, hogy képeket, videókat szerkeszthessünk úgy, hogy a végeredmény a webre tökéletes legyen.

[+]

Használat közben

Alapállapotban a MateBook D 16 nagyon halkan működik – halkan, de nem némán, a hűtőventilátor ugyanis állandóan dolgozik, igaz, normál körülmények között, tehát például egy lakásban vagy átlagos irodában semmit sem fogunk hallani belőle. Ha elkezdjük terhelni a rendszert, akkor viszont gyorsan emelkedni kezd a zajszint, ám soha nem ér el igazán zavaró szintet. Ha a Balanced helyett a Performance profilt választjuk, akkor persze valamivel hangosabb lesz a végeredmény, de még így is az elviselhető határon belül maradhatunk, nem fogjuk túlzottan zavarni környezetünket.

Az energiagazdálkodást illetően már említettük, hogy a Huawei MateBook D 16 rendkívül konzervatívan bánik a Core i7-12700H-val, a rövid idejű teljesítményhatár, tehát a PL2 65 watt körül van, és mindössze 7-8 másodpercig aktív, utána a 35 wattos PL1 válik aktívvá. Ez rendkívül alacsony, összehasonlításképpen a már említett ROG Flow Z13-ban, mely egy vékony, 13 hüvelykes tablet, a PL2 110-115, a PL1 pedig 55 watt, mégsem olvad meg a processzor.

A Huawei előtt tehát van még lehetőség a tuningra, még úgy is, hogy kettő helyett csak egy ventilátor található a gépházban. A gyártó alighanem attól tartott, hogy a MateBook 16s-nek, vagy valamelyik másik, drágább notebooknak állítana konkurenciát, ha engedné jobban felpörögni a CPU-t, csak remélni tudjuk, hogy egy későbbi firmware-rel majd orvosolják ezt, akár úgy is, hogy a processzort hagyják 85 °C fölé melegedni. Az alábbi grafikonokon látható, miként alakult a TDP, a hőmérséklet és az órajel az idő függvényében.

Végül nézzük meg, hogy alakultak a burkolati hőmérsékletek:

[+]

Valamennyi érték elfogadható: bár a 40 °C nem kifejezetten alacsony, de nem is fájdalmas, ráadásul az alsó burkolat túlnyomó része ennél jóval hűvösebb, még a 30 °C-ot is alig éri el.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

SENIOR PHP programozót keresünk

PR Üzleti logikához és ERP rendszerhez igazított egyedi e-kereskedelmi megoldások, webáruházak fejlesztéséhez SENIOR PHP programozót keresünk

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés