Teszteltük a Hisense OLED tévéjét

A 4K felbontású, HDR támogtású, saját okostévérendszerrel felszerelt A9G televízió járt nálunk.

Kezelés, netes tartalmak

A Hisense azon cégek egyike, amelyek saját kézbe vették az okostévérendszer megalkotását, hogy az minél jobban passzoljon elképzeléseikhez. Így született meg a VIDAA platform, amelynek 5.0-s verziója került az A9G televízióba. Tapasztalataink alapján a rendszer kellően gyors és stabil, mi legalábbis semmilyen fagyást, akadást, "gondolkodást" nem tapasztaltunk.

[+]

A grafikus kezelőfelület picit az Android TV-t idézi, hiszen a megjelenést itt is alapvetően a nagyméretű, színes ikonok határozzák meg, és központi szerepet játszanak a netes appok, illetve tartalmak. De a Google megoldásánál átláthatóbb, személyre is szabható bizonyos korlátok között és magyarul is tud. Mindent összevetve azt tudjuk mondani, hogy a Hisense kellően felhasználóbarát rendszert tett le az asztalra.


[+]

A távirányító nem túl dizájnos, de kézreálló, ergonomikus darab, amelyről a funkciógombokat sem spórolták le, viszont a háttérvilágítást kicsit hiányoltuk. Ez a periféria egy ingyenes alkalmazás révén kiváltható mobil eszközzel, és a hangalapú vezérlés is működik. Kár, hogy magyarul nem tud, és az esetek ötven százalékában nem is értette meg, hogy amit mondtunk neki (de ez lehet, hogy a mi hibánk, és csak a legendás magyar akcentust nem érti). A készülék képes együttműködni USB-n keresztül csatlakoztatott egérrel és billentyűzettel, ami hasznos lehet a különféle netes alkalmazások futtatása során.

[+]

Ezek is szerves részét képezik ugyanis a VIDAA rendszernek, és nagyjából 160 darabos kínálatból lehet válogatni. A választékban megtalálhatóak a sporttal, gasztronómiával, életmóddal és szórakozással kapcsolatos darabok. A mai trendeknek megfelelően kiemelt szerepet kaptak a különféle tartalomszolgáltató applikációk, amelyek között ott figyel a YouTube, a Netflix és az Amazon Prime is, azonban a HBO Go továbbra is hiányzik (legalábbis mi nem találtuk meg). Korábban már ígéretet kaptunk a vállalat munkatársaitól, hogy idővel várható a probléma megoldása, tehát az jó hír, hogy tudnak a dologról, és ha minden jól megy, foglalkoznak is vele. A böngészőt sem spórolták ki, így a weboldalak felkeresésére is mód nyílik.

Médialejátszó

A tévé természetesen rendelkezik integrált médialejátszó szoftverrel, amelyre USB-n vagy a helyi hálózaton keresztül juttathatóak el a különféle állományok. A program felülete a számítógépeken megismert fájlkezelőket idézi, így a használata jó eséllyel senkinek sem fog problémát okozni. Hanganyagok esetében az MP3 mellett a FLAC, WAV és WMA formátumok jöhetnek szóba. Az ID3 tagekkel a szoftver boldogul, azonban a fájlokba metaadatként kódolt dalszövegeket nem lehet megjeleníteni a képernyőn. A képeknél a kötelező JPG mellett a PNG, BMP és GIF szabványokat ismeri fel. Nem hiányzik a diavetítés funkció sem, és a fotókkal kapcsolatos részletes információkat tartalmazó EXIF adatokat is megjeleníti.

[+]

Videós tesztpakkunk megtekintése során arra jutottunk, hogy a 10 bites és a DivX fájlokon kívül mindegyikkel boldogult a program. A 4K és 4K HDR videók is gond nélkül futottak, a surround állományok közül pedig egyik sem okozott neki problémát. Remek! A külső feliratok kezelése is rendben működik, a kódolás, a betűk mérete és pozíciója is módosítható, és mivel a betűk körül vékony keret jelenik meg, ezért a szöveg mindig jól olvasható.

[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények