Hirdetés
Monitorok, alaplapok
Vannak, akik nem kedvelik a VA paneleket, pedig kiemelkedő kontrasztarányuk miatt számos felhasználási területen nagyon jól teljesítenek. Az Oázis Computer kínálatából most néhány hosszabb távon is jól használható, 32 colos, VA technológiára építő kijelzőt válogattunk össze.
A listát a három év garanciával kínált, 58 600 forintos AOC Q3279VWF nyitja, amely WQHD felbontást kínál. A belépőszintű ár persze a specifikációkra is rányomja a bélyegét, de a készülék nem annyira fapados, mint várnánk: bár állványa csak dönthető, bemenetből kapunk HDMI, D-Sub, DisplayPort és DVI csatlakozót is, miközben FreeSync-támogatással (75 Hz-ig) és hangszórókkal is felszerelték.
Jóval komolyabb szolgáltatásokkal bír a 115 400 forintba kerülő AOC Q3277PQU, mely már forgatást, magasságállítást is lehetővé tévő, sőt pivot funkcióval rendelkező állványt kapott. Az AMVA panel itt is WQHD felbontást kínál, viszont maximális fénysűrűsége már 300 cd/m². A FreeSync-kompatibilitásról itt le kell mondanunk, cserébe viszont kapunk egy négyportos USB hubot 3.1 Gen1 sebességgel – a további csatlakozókínálat megegyezik az előbbi márkatárséval.
Mindkét AOC monitor hároméves garanciával rendelkezik, ahogy az LG 32UD59-B is. Ez a képernyő 130 800 forintért már UHD felbontást kínál és FreeSync-kompatibilis, igaz, maximális frissítési sebessége csak 60 Hz. A fénysűrűség ennél a kijelzőnél is 300 cd/m² lehet, állványa pedig dönthető és magasságában is állítható. USB hub nem található az extrák listájában, bemenetekből pedig két HDMI és egy DisplayPort áll rendelkezésre.
Jóval több extrával rendelkezik a Philips 328P6VJEB monitor, melynek állványa már pivotot is kínál, van rajta D-Sub bemenet, DVI, füllhallgató-kivezetés, hangszóró és USB hub – mindezért pedig három év garanciával 152 900 forintot kérnek.
Alaplapok
Ha éppen a múlt héten vásárolt Ryzen 2 processzorunkhoz keresünk egy jó alaplapot, akkor érdemes az X470 lapkakészlettel szerelt modellek között válogatni – például az ASRock gyártmányai között. A Foramaxnál a Fatal1ty szériás X470 Gaming K4 például most 44 320 forint, és ezért az árért kapunk díszkivilágítást, két fémerősítésű x16-os PCIe 3.0 x16-os sínt, négy x1-es sínt, dizájnos bordákat, árnyékolást a hátsó kivezetések számára, illetve dedikált fejhallgató-erősítőt az előlapi csatlakozóhoz.
A hátoldali csatlakozósoron az érdekesebb extrák között találunk két 10 Gbps-os USB portot (egyet Type-C, egyet pedig Type-A konnektorral), HDMI-t és optikai hangkimenetet is.
Az X470 széria csúcsát képviselő Taichi Ultimate 78 900 forintba kerül, ezért pedig olyan extrák kerültek rá, mint például a 10 Gbps sebességű Ethernet a Aquantia jóvoltából, a 16 fázisú DigiPower tápellátás, az M.2 foglalathoz tartozó hűtőborda, illetve a lapra integrált Intel 802.11ac Wi-Fi és Bluetooth 4.2 vezérlő.
Ahogy a fenti képen látható, aki ASRock alaplapok helyett inkább ASUS gamer kiegészítőt vásárolna, az a Foramax egyhetes akciójának keretében egy sorsoláson vehet részt, ahol egy ROG Strix Magnus mikrofonnal is gazdagabb lehet.
Wombath