Fusion Pro 4 Wired Xbox kontroller teszt

A Hall-effekt a kontrollerek legújabb hívószava – most egy Windows és Xbox környezetben is használható kontroller kapott ezzel szerelt, negyedik generációs utódot.

Kezelés és értékelés

Az applikációt azonban ki is lehet hagyni: ha a játék hevében jutna eszünkbe egy funkciót a hátsó gombokra tenni, nem kell kiugrani a menübe, majd onnan a kezelőszoftverbe, mert ideiglenesen, csak a konzol kikapcsolásáig tartó ideig már logikus módon, három gomb gyors lenyomásával megtehetjük ezt. Ez ugyanolyan jól működik, mint a cég nagy büszkesége, a Quick-Twist becenevet kapott analóg kar. A név beszédes: az analóg karok tetejét elfordítva három állásban szabályozható azok magassága, így saját kézmérete, hüvelykujj-hossza alapján mindenki villámgyorsan magasabbra tekerheti azokat. Noha nekem az eddig megszokott legrövidebb kar volt továbbra is a legkényelmesebb pozíció, ez egy olyan funkció, amely platformtól és gyártótól függetlenül is elférne minden kontrolleren.

Hirdetés

[+]

Persze mindennek meg van a maga fonákja: a Fusion 4 Pro ugyanis rendelkezik egy rém idegesítő tulajdonsággal, ami ugyan apróság, de minden egyes kézbe vételkor zavart. A kontrollerrel természetesen bekapcsolhatjuk a gépet, ami a megfelelő beállításoknál a tévét is aktiválja – de a világ legérthetetlenebb húzásaként ennek során maga a kontroller még nem kapcsol be. Minden alkalommal értetlenkedve néztem, hogy miért nem működik a főmenü, mire eszembe jutott, hogy igen, ezt a kontrollert még egyszer külön be kell kapcsolni. Ez nyilván csak egy elkényeztetett játékos elsővilágbeli problémája, de így sem értem, hogy ennek a megoldásnak milyen potenciális előnye lehetne. Miért fordítottak rá programozói energiát, hogy direkt így történjen? Furcsa…


[+]

Talán feltűnhetett, hogy panaszaink mind apró dolgokra vonatkoznak, amelyek talán azért lehetnek tényleges súlyuknál jóval idegesítőbbek, mert amúgy egy jól árazott és jól sikerült kontrollerbe rondítanak bele. A Fusion 4 Pro alapvető kialakítása az Xbox-történelem legjobb dizájnszokásait vette át, amit állítható magasságú analóg karokkal és egy (online multizók számára) hasznos mini hangerő-pulttal dobtak fel. Az extra funkciók árát a kizárólag kábeles csatlakoztatás által biztosított spórolással biztosították. Az irányító legnagyobb hibája, hogy négy extra gombjának kihasználása a kelleténél sokkal nehézkesebb – úgy a kezelőprogram bakijai, mint a gombok fizikai kialakítása miatt.

A csaknem kétszeres áron kapható, vezeték nélküli modell a gyártó weboldala alapján a zsinegvesztésen túl az RGB-fények megjelenésével próbálja hipnotizálni a potenciális vásárlót. Hogy ez pozitívum-e, az teljes egészében ízlés kérdése – én a magam részéről minden téren húzódozom a diszkófényektől, így nekem kifejezetten jó pont volt, hogy a 4 Pro milyen diszkrét kiszerelést kapott. (A gyártó portfóliójában csak úgy hemzsegnek a valamely sikerjátékhoz festett-mintázott kontrollerek, szóval tényleg önmegtartóztatásról van szó.)


[+]

A Fusion 4 Pro egy alap Xbox-kontrollerhez mérve így is jóval több funkcióval bír, és ezért cserébe mindössze a kábeles kiszerelést kell elfogadni objektív hátrányként. Mivel ajánlott fogyasztói áruk (dollárban kifejezve) azonos, ha sikerül szállítási költség és vám nélkül itthon hozzájutni, minimum megfontolandó, hogy ne ezt válasszuk-e – elvégre a Hall-szenzoroknak köszönhetően analóg karjai még az univerzum hőhalálát követően is precízen fognak dolgozni.


PowerA Fusion Pro 4 Wired Xbox kontroller

Grath

A PowerA Fusion Pro 4 Wired Xbox kontrollert a gyártó kommunikációs ügynöksége bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények