Lorgar, Platform, PC-k
Itthon is kapható Lorgar márkanév alatt több eszköz az Euronics, a Bestbyte, a Bestmarkt vagy az Ipon kínálatában, ezek között vannak webkamerák, mikrofonok, egérpadok, gaming fejhallgatók, egerek, székek és egyelőre egy játékvezérlő kontroller. A jelenleg megvásárolható perifériák a belépőszintet képviselik, 25 000 forintból kijön a legdrágább modell is, a székek már 100 000 és 200 000 forint környékén mozognak.
A lefedett termékkategóriákat a belépőszinttől felfelé tervezi bővíteni idén az Asbis csoporthoz tartozó fiatal márka, mely eddig a kelet-európai régióban volt aktív. A Lorgar 2023-ban például CS:GO és CS2 versenyeket szervezett és szponzorált Bulgáriában, illetve bolgár és ukrán játékstreamerekkel kezdett szponzori együttműködést. A 2024-es negyedik negyedévre a kelet-európai régió mellett a közép-európai országokban is megerősítenék márkajelenlétüket, ezekről számoltak be a Ready to Play című rendezvényükön, melyen meghívásukra részt vettünk.
A prezentációban felvázolt stratégia alapján a Lorgar a komplett megoldások értékesítésében látja a jövőjét, legyen szó játékról, élő közvetítésről vagy szimulátoros versenyzésről. Utóbbihoz a Simagic márkával működnek együtt, a Lorgar (és így az Asbis) lesz a régióban a Simagic disztribúciós partnere. A termékek mellé jár a Windows rendszeren elérhető Lorgar Platform is, mely a felhasználók mellett a márkát és a viszonteladókat is segíti.
A Platform automatikusan felismeri és szinkronizálja a szoftverbe a számítógéphez csatlakoztatott perifériákat, intézi a megfelelő drivereket, lehetőséget biztosít például az egereken vagy billentyűzeteken egyéni makrók létrehozására, természetesen az RGB LED fények színeinek és fényerejének módosítására. Mindezt lokalizáltan, így Magyarországon magyar nyelven teszi. Ezeken felül beállításaink elmenthetők profilunkba, azon át pedig megoszthatjuk más felhasználókkal az integrált közösségi felületen. A Platform automatikusan észleli a Steam, Epic és BattleNet játékokat, egyes programokhoz pedig speciális funkciókat is biztosít, ilyen például a játszott CS2 vagy Dota meccsek elemzése.
Az adatgyűjtés mondjuk nem áll meg ennyiben, használati statisztikákat készít a program a játékok alatt (például aktivitási idő és arány, egérmozgás, kattintások száma), ezeket láthatja a felhasználó valós időben, a rendszer pedig képes akár arra is figyelmeztetni, hogy mondjuk az egér egyik gombja elérte az eszköz élettartamához meghatározott egymilliós kattintási számot. Természetesen a Platform ilyenkor fel is ajánlja az új periféria vásárlásának lehetőségét, egyből az egyik viszonteladóhoz irányítva a felhasználót, aki esetenként egyedi promóciós vagy hűségkedvezményes ajánlatokat szerezhet a Platformon keresztül. Az elmondottak szerint az adatgyűjtés megfelel az EU-s szabályoknak, viszont arról nem volt egzakt kijelentés, hogy nem kerülhetnek-e ki harmadik félhez a profilok statisztikái.
A Lorgar új termékei várhatóan a 2024-es negyedik negyedévben kerülnek majd piacra, csomagolásuk pedig egységesen lila színű lesz, a régebbi modellek piros-fekete csomagolása is lilára vált. A termékekhez jár majd egy kulcstartó, egy alátét és egy tenyérmelegítő is ajándékba, a dobozok pedig műanyagmentesmentesként környezetbarátok lesznek. Három kategóriába lehet majd a Lorgar kínálatát bontani, ezek az Advanced, a Pro, valamint az Elite. Mindegyikben megtalálhatók lesznek a klaviatúrák, az egerek, a fejhallgatók, az egérpadok, a komplett PC-k, a monitorok, a székek és akár az állítható magasságú, Qi töltővel ellátott, vagy PC beépítésére hellyel rendelkező asztalok is. Az Advanced kategória képviseli a belépőszintet, az alkalmi vagy kezdő játékosokat, a Pro azokat, akik rendszeresen hosszabb ideig játszanak, akár közvetítenek is, valamint részt vesznek versenyeken. Az Elite pedig ezen felül áll, a profi e-sportolóknak és azoknak szánja a cég, akik a kínálatukban elérhető legjobbat szeretnék.
Az előre összeállított PC-k a Lorgarnál egyelőre csak 14. generációs Intel processzorral érhetők el, ryzenes változatokat nem mutattak, az alaplap mindhárom kategóriában az Asus TUF Z790-Pro, a grafikus kártya viszont változó szint függvényében az Asus Dual RTX Nvidia GeForce 4060 - 4070 - 4080 között. A külső a Lorgar logójával van díszítve, de a házakat is beszállítják nekik egyelőre, van az ajánlatban például DeepCool és Hyte torony is. A következő oldalon viszont olyan perifériákról lesz szó, amelyek Lorgar márkanév alatt érkeznek, és saját termékként hivatkozott rájuk a márka a bemutatón.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!