Hirdetés
Szerelés
Ahogyan a korábbi Define modelleknél, az R5 esetében is teljesen zökkenőmentes volt a szerelés. Az alaplaptartók mellé egy műanyag átalakítót is adnak, aminek segítségével csavarhúzóval is könnyen betekerhetőek. Alaplapból az ATX-es a legnagyobb, ami befér, a ház 230 milliméteres szélességének köszönhetően még a tágas tálca mögötti tér ellenére is 180 milliméter magas processszorhűtőt szerelhetünk be. Bár a merevlemezdobozok kiszedhetőek, még azokat benn hagyva is beférnek a legnagyobb mai grafikus kártyák, ugyanis 310 mm-es helyük van, ami a 3,5 hüvelykes állások kiszedésével 440 milliméteresre bővül.
Ha alulra beteszünk egy 120/140 milliméteres ventilátort, vagy a hátsó állásba tesszük a merevlemezdobozt, akkor is befér egy 170/190 milliméteres táp. Aki vízhűtésben gondolkodik, szerintünk akkor jár a legjobban, ha a tető alá és előre is betesz egy-egy 240 vagy 280 milliméteres, dupla radiátort, egyikkel a grafikus kártyá(ka)t, másikkal a processzort hűtve. Ilyenkor is megmarad a két 5,25 hüvelykes, a három 3,5 hüvelykes és az alaplaptálca mögötti két 2,5 hüvelykes meghajtóhely, ami bőven elegendő.
A leírás szerint az alaplaptálca mögött 20-35 milliméter van, mi is nagyjából ennyit mértünk. A tér éppen ott szélesedik ki, ahol kell, tehát alul és az alaplap előtt. Itt még akkor sem kell különösebben odafigyelnünk a kötegek elrendezésére, ha több grafikus kártyát és adattárat szeretnénk bekábelezni, mert tényleg fejedelmi a tér. Az előtelepített, tépőzáras kötegelőknek köszönhetően pedig nagyon könnyű rendet tenni itt.
Nagyon kicsit módosítottak a merevlemezeket tartó fémfiókokon is, de alapvető kialakításuk változatlan. A 3,5 hüvelykes, jellemzően rezonáló merevlemezeket gumibetétekkel, a nyugodtabb 2,5 hüvelykeseket egyszerűen csavarokkal rögzíthetjük bennük.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!