Pehelysúlyú bajnok a ringben: Cooler Master MM710 egér

A furcsa külsejű periféria igazán ütőképesre sikeredett.

Driver

A szoftveres hátteret a gyártó MasterPlus (Portal) drivere szolgáltatja, mely telepítve 308 MB helyet foglalt a háttértárolón, és működés közben jellemzően 38,3 MB memóriát fogyasztott. Felülete kifejezetten egyszerű és áttekinthető, semmiféle fagyással vagy más gikszerrel nem találkoztunk használata során.


[+]

Miután az egeret csatlakoztattuk a számítógéphez és feltelepítettük az applikációt, az indítás után rögvest egy firmware-frissítésre figyelmeztető ablakocska fogadott bennünket. Az új verzió a 0210-es azonosítót viseli magán; nem is teketóriáztunk sokat, megejtettük az ominózus frissítést, mivel ez elvileg javította azt a korábbi pontatlanságot, hogy a jelzett cpi-értékek kb. 80-100 cpi-vel többnek mutatkoznak, mint a valóság. A folyamat gyorsan és problémamentesen lezajlott.


[+]

A nyitóképernyőn (Buttons) a gombokat programozhatjuk. Az on-the-fly cpi-váltó kivételével szabad a vásár, és nem csak különféle billentyű/gomb leütéseket, de makrókat vagy hasznos, multimédiás funkciókat is hozzájuk rendelhetünk, a procedúra adja magát.

A következő, Performance névre keresztelt fülön a szenzorral kapcsolatos dolgokat lehet módosítani, úgy mint a felbontást, a polling rate-et, az angle snapping ki- és bekapcsolását, illetve erősségének állítását, a LoD mértékének változtatását (alacsony és magas opció áll rendelkezésünkre, és személyes preferenciánkon múlik a választás), a gombok késleltetését (12 ms a default, ezt húzzuk is le azon nyomban 4 ms-ra), valamint operációs rendszerünk érzékenységét (ez gyakorlatilag a windowsos csúszka) és a dupla kattintás sebességét. Van még egy Surface Tuning részleg is, ahol az érzékelőt az egérpadhoz tudjuk optimalizálni, majd a kalibrálás eredményét el is menthetjük.


[+]

Mikor az MM710-est kivesszük a dobozából, alapból az 1200 cpi-s lépték aktív, de ettől elvonatkoztatva a gyárilag tárolt értékek jószerével a sztenderd formát követik, mivel 400, 800, (1200), 1600, 3200, 6400 és 16 000 cpi-s lépcsőkről van szó. Összesen hét ilyen lépcsőt lehetséges konfigurálni; 200-tól 16 000 cpi-ig nyújtózkodhatnk, 100-as grádicsokban. Ez így nem teljesen igaz, mert akár 32 000 cpi-ig is interpolálhatunk (ami nem csak az abszolút értelmetlenül nagy cpi számok esetében kerülendő, hanem amúgy is), csak a 16 000 és 32 000 cpi közti tartományban már 200 cpi-nként tudjuk emelni vagy csökkenteni az érzékenységet. Ha a két láncszemet stilizáló, lila ikonra kattintunk az X <érték>/ Y <érték> közt, módunk nyílik egymástól függetlenül meghatározni a horizontális (X), továbbá a vertikális (Y) felbontást.


[+]

A Macros tabon értelemszerűen makrókkal játszadozhatunk kedvünkre, míg a Profiles ablakban az öt, elmenthető profillal lehet babráni; átnevezhetjük, importálhatjuk, exportálhatjuk, megnyithatjuk őket, vagy akár visszaállíthatjuk az alapbeállításokat (reset).

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés