Hirdetés

CM Storm Suppressor billentyűzet és Mizar egér

Hirdetés

CM Storm Mizar

Tesztünkben egy CM Storm egeret és egy CM Storm billentyűzetet mutatunk be, de nem egy komplett készletről lesz szó, hanem két különálló termékről: a nagyjából egy éve megjelent Mizar egérről és a friss Suppressor billentyűzetről. Formáját tekintve a Mizarral lényegében találkoztunk már, hiszen pontosan olyan alakú, mint a tavaly ősszel nálunk járt Alcor. Vonalvezetését a legendás és máig közkedvelt Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0 ihlette, ami enyhén jobb kézhez szabott ívelésével és kissé púpos hátával sokak számára máig a nagybetűs Egér, olyan komoly gamer márkák is követték formáját, mint a Steel Series vagy a Zowie.

A CM Storm variáció a témára, vagyis a Mizar kifejezetten jól sikerült. Az egér hátát és fő gombjait selymes tapintású felülettel vonták be, két oldalon pedig gumibetétek vannak, aminek elsősorban az ujjas és a karmos fogással operálók örülnek majd. Az egér átlagos mérete, 125 mm-es hossza, 60 mm-es szélessége és 40 mm-es magassága miatt szerintünk mégis inkább tenyeres fogáshoz való, de keskenyedő középső része miatt a másik két stílus is szóba jöhet.

Gombból összesen hét van, a két fő és a görgő alatt lévőn túl kapunk kettőt a görgő mögé és kettőt a hüvelykujjas részre is. A formában azonos Alcorral ellentétben itt szoftverből állítható ezek funkciója, illetve az egér hátán lévő CM Storm logó világításának színe is.

Lézeres, Avago ADNS-9800 érzékelő mosolyog a Mizar alján, ami a fajtájából a jobbak közé tartozik, akár 8200 dpi-re is felhúzható. Az Alcorhoz hasonlóan kicsire vették a négy csúszótalpat, az egér vékony farkára viszont csak a Mizarnál került zsinóros burkolat.

Hat részre oszlik a CM Storm Mizar vezérlőszoftvere, ami a mai divat szerint inkább csak egy konfiguráló, a beállított paraméterek az egér fedélzeti memóriájába kerülnek, így bárhová magunkkal vihetjük őket. Az első fülön a gombok funkciói találhatóak, lényegében mindent beállíthatunk, ami csak egy egérnél szóba jöhet. A második fül az érzékelővel és a világítással kapcsolatos, itt a szenzor felbontását, az USB lekérdezési sebességet, az érzékenységet, illetve az angle snappinget állíthatjuk be, a világításnál a színt, a fényerőt és a villogás jellegét módosíthatjuk. Természetesen makrórögzítő is van egy külön fülön, a negyedik részen a beállítható profilokat (egyszerre négy lehet az egér memóriájában) találjuk, az ötödik a profilok és a makrók mentésére szolgál, a hatodik a terméktámogatásé.


A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés