Hirdetés

Be quiet! Silent Base 601: a kis ház is lehet jó

A Silent Base 801 után megnéztük, hogy az olcsóbb kiadás tudja-e hozni a drágább modell szintjét.

Hirdetés

Szerelés, zajszint

Próbánk során az Asus Z170-Deluxe alaplapot használtuk egy NVIDIA GTX Titan videokártya társaságában, ezt a kombinációt pedig a Silent Base 601 szeretettel várta, E-ATX lapokkal is kompatibilis ház lévén mindenféle fennakadás nélkül befért.


[+]

A legutóbbi háztesztünknél negatívumként róttuk fel a nehézkes kábelelrendezést az alaplap alatt, ezt azonban itt nem tapasztaltuk. Mivel ezen a részen már nincsenek lepattintható takaróelemek, így valamivel több szabad hely marad a csatlakozók és a tápegység feletti lemez között, ez pedig pont elég arra, hogy gond nélkül megtöltsük az alaplap alján található csatlakozókat.


[+]

A tápegység beszerelésénél most is nagy segítség volt, hogy a levehető lemeznek köszönhetően kívülről tudjuk becsúsztatni. Miután a kábeleket előreküldtük, a vezetékeket csinosan el tudtuk rendezgetni az alaplaptálca mögött, a ház – egyébként 1 cm vastag hangszigetelő lappal ellátott – oldala könnyedén a helyére csúszott, mindennek megvolt a maga helye.


[+]

A ventilátorok vezérlője nincs annyira szem előtt, mint a 801-esnél, csak az abból kivezetett három darab, 3 tűs csatlakozóban végződő kábelt látjuk – amiből a gyári ventilátorok kettőt elfoglalnak –, maga a kontroller el van rejtve az I/O panel alatt. A vezérlő, és vele együtt a légkavarók áramellátása SATA tápcsatlakozón keresztül történik, a fordulatszám pedig a ház tetején található, háromállású kapcsolóval szabályozható, a kontroller alaplapra történő csatlakoztatására nincs lehetőség. A ventilátorokat elhelyezhetjük például a tetőlemez alatt is, ennek azonban nem sok értelmét látjuk, tekintve, hogy itt alig jut ki levegő a kevés szellőzőnyílás miatt, így a meleg levegő csak bent marad a házban, amíg valahogy ki nem tolja az egyetlen hátsó ventilátor.


[+]

Különösebb negatívummal nem találkoztunk az építés során, egyedül az alaplaptálca megfordíthatósága hiányzik a Silent Base 801 tesztje után, de ez logikus lépésnek tűnik, hisz az olcsóbb modell nem kaphat meg minden funkciót. Ennek következtében természetesen a tápegység kamrájának oldalsó borítása sem tehető át a másik oldalra, aminek nem látjuk hátrányát, hisz mi értelme lenne az ablak felőli oldalt nyitottá tenni. Az oldallapokat viszont itt is módunkban áll megcserélni, így akinek az a legnagyobb vágya, hogy az alaplaptálca hátoldalát, illetve az arra felaggatott SSD-ket csodálja, az megteheti.


[+]

Szokásos, zajcsillapítást vizsgáló tesztünk sem maradhatott el. A Silent Base 601 tizedre pontosan ugyanazokat az értékeket hozta, mint drágább rokona, vagyis a beltérben elhelyezett 81 decibeles zajforrásunkból az oldallapok felszerelése után már csak 68 dB volt hallható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés