Hirdetés

ASUS ROG Swift PG278Q monitor az NVIDIA G-Sync erejével

Hirdetés

Bevezető, külső

2013 végén bukkant fel először az NVIDIA G-Sync technológiája, ami minden játékos fantáziáját megmozgatta, hiszen egy régi, de annál bosszantóbb problémára, a kijelző és a grafikus kártya közötti képszinkron megteremtésére ígért gyógyírt. A cég ezzel a monitorba építhető kiegészítő áramkörrel, azaz hardveres megoldással szüntetné meg a képfrissítési frekvenciát meghaladó képszámítás miatt szétcsúszó, illetve az említett frekvenciánál alacsonyabb fps számítása következtében fellépő akadozó képmegjelenítést, illetve a V-Sync problémáját is. Mindezekbe most nem mennénk bele részletesen, hiszen a témát alaposan körbejártunk idevágó tudástárunkban. Elsőként, a probléma általános megértéséhez, vertikális szinkronról szóló írásunkat ajánljuk, majd ezt követően a G-Sync leírás tanulmányozását, hogy képbe kerüljünk.


[+]

Mielőtt azonban rátérnénk a G-Synckel szerzett tapasztalatokra, ismerkedjünk meg tesztalanyunkkal, a 27"-es, WQHD (2560x1440 képpontos) felbontás megjelenítésére képes ASUS Republic of Gamers sorozatba tartozó SWIFT PG278Q monitorral, ami az elérhető G-Sync-képes monitorok közül az egyik igen ígéretes darab a specifikáció szerint.


[+]

A játékosoknak szánt modell külsőre is igen robusztus, de ez nem tűnik fel elsőre, hiszen szemből nézve igen letisztult a vonalvezetés, vékony a káva, de a masszív, letörésekkel tarkított talp már másról árulkodik, hátul pedig ez a szögletesség még inkább tetten érhető méretes szellőzőnyílások kíséretében.


[+]

A termék elpusztíthatatlanságot sugároz, masszív talp, vaskos állvány, ami minden irányban állítható (igen, a magassága is), sőt még portréállása is van, ezt pedig nem minden "gamer" monitor mondhatja el magáról. Igaz, ez utóbbit a TN+film panel miatt vélhetően nem sűrűn fogjuk használni.


[+]


[+]

Az állvány, így maga a kijelző tőből forgatható, azaz az talp nem fordul el, ami egyébként is bajos lenne ekkora méretben. A dönthetőséget sem aprózták el, de aki inkább falra szerelné a monitort, annak jó hír, hogy a gyárilag felcsavarozott állvány eltávolítható, és a szabványos VESA 100x100 lyukosztásnak hála fali konzolra is felaggatható.



[+]

Néhány jellegzetes ROG-motívum is felfedezhető a külsőn, főleg a talp környékén, ide kerültek az NVIDIA közreműködésével integrált technológiák emblémái is. Szintén a talpon, az állvány becsatlakozásánál kapott helyett egy vörösen izzó (világító) karika is, ami a Light in motion névre hallgat, ha a menüből ki akarnánk kapcsolni.


[+]

A csatlakozók terén ne számítsunk extrákra. A két USB 3.0-s aljzatot ellátó "uplink" csatlakozón felül csupán egyetlen darab DisplayPort 1.2 aljzattal kell beérni, köszönhetően az NVIDIA korlátozásának.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés