Hirdetés

Asus ROG Strix gamer notebook

A GL502VY jelzésű laptop az Asus valaha gyártott legnagyobb teljesítményű 15,6 hüvelykese.

Gyakorlatban

Mint a ROG notebookok többsége, tesztalanyunk is tisztességesen össze van rakva. Fedelén fémborítás emeli a minőségérzetet, a mindenféle élekkel és bemélyedésekkel csínján bántak, hogy ne legyen túl agresszív a vonalvezetés. Lekerekítésének köszönhetően a hátsó panel sem olyan marcona, mint a korábbi ROG modelleknél, még a narancsszín betétekkel sem. Tesztgépünk zsanérjának az ideálisnál nagyobb holtjátéka volt, de várhatóan a kereskedelmi forgalomba kerülő darabok jobbak lesznek ezen a téren, mint a sokat kínzott demódarab.

A notebook talán legjobb része a 15,6 hüvelykes, Full HD felbontású kijelző, aminek panelje IPS technológiás, felülete matt, színei szép élénkek, betekintési szögei tágak. A 350 cd/m²-t meghaladó maximális fényerő és az 1000:1 körüli kontrasztarány is nagyon rendben van. Hangzás terén viszont egy kicsivel többet vártunk az Asus elég nagy, ICE Power által fejlesztett hangrendszerű gépétől. Nem mintha rosszul szólna, de hallottunk már jobban teljesítő multimédiás Asust, a gamer notebookok pedig alsó mélynyomóval, sőt akár 4.1-es hangrendszerrel is felülmúlják a Strixet.

A billentyűzetbe is bele lehet kötni, bárt alapvetően egy jó nyomáskomfortú, stabil alapú, szépen világító megoldásról van szó, ugyanakkor egy játékos laptopon a kurzormozgatók beszűkítése váratlanul rossz húzás szerintünk. A touchpad csak azért tűnik kicsinek, mert hatalmas a csuklótámasz, amibe tették, egyébként kellően tágas, felülete kellemes. Kár, hogy gombjait az érintőfelületbe integrálták és kattanásuk kissé olcsó hatású, de idővel talán bekopnak majd. Pár nap használat után már egyáltalán nem bántuk, hogy a csuklótámasz nem fém, hanem műanyag, mert kellemes a tapintása, nem kelt olcsó hatást, mint más modellek hasonló, szálcsiszoltnak látszani akaró textúrája, ráadásul nem hideg tapintású, mint a fém, és még az ujjlenyomatok is kevésbé látszanak rajta.

Játékos notebookok viszonylatában a 62 wattórás akkumulátor nem számít túl nagynak, ráadásul a játékok futtatásánál komoly előnyt jelentő G-Sync ebben a tekintetben inkább hátrány. Ezt ugyanis csak akkor lehet megvalósítani a notebook saját képernyőjén, ha fixen a grafikus alrendszerhez kapcsolják, és így a processzor IGP-je kimarad a láncból, nincs Optimus, amivel a takarékosabb, integrált grafikus magra lehetne támaszkodni, és nem kapcsolható ki a nagy GeForce még akkor sem, ha nincs szükség az erejére.

Emiatt nyugalomban is mindössze négy és fél órás üzemidőt kaptunk, amiből 13,6 wattos fogyasztás jön ki; ez kétszerese a hasonló, optimusos gépek energiaigényének. Nagyfelbontású videót lejátszva az üzemidő egy órával csökkent, a fogyasztás 3,6 wattot nőtt. Teljes terhelésnél az izmos hardver 49 perc alatt megette az akkut, amiből 76 wattos fogyasztás jön ki. Nem ez a notebook maximuma, de akkumulátorról hajtva a korlátozások kikapcsolása után sem futott teljes órajelén a GeForce – mondjuk így is lazán elég volt a legtöbb játékhoz.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés