Korszakok találkozása: AOC Agon AGM700 egér a tesztasztalon

A perifériákban még újoncnak számító cég ígéretes formájú modellje mellé egérpadot is kaptunk a teszthez.

Driver

A szoftveres hátteret a gyártó G-Menu alkalmazása jelenti (jelenleg a v3.4.00 verziószámnál tart), amely centralizált platformként működik, a háttértárolónkon 328 MB helyet foglal, futás közben durván 130 MB rendszermemóriát fogyaszt, ami a tálcára rakást követően, háttérfolyamatok képében 84 MB-ra csökken. Kezelőfelülete szerencsére nincs túlbonyolítva; a nyitóképernyőn az egér sziluettjére kattintva rögvest eljutunk a beállításokig, melyeket a bal oldalon, oszlopba rendezve láthatunk.

[+]

Hirdetés

A fejléc alá a profilok kerültek, melyekből tetszés szerint hozhatunk létre újakat, de persze a szokásos műveletek elvégzésére (átnevezés, importálás/exportálás, indítható állományhoz rendelés) ugyancsak lehetőségünk nyílik. Egy profilon belül három alprofil (Mode) van, és egy ilyen trió menthető el a periféria memóriájában, hogy aztán a görgőkerék alatt tanyázó M gombbal válthassunk köztük.

[+]

Az előbb említett (bal oldali) oszlop első bejegyzése a Customize, amivel a gombok felprogramozását érhetjük el. A funkciók keresztbe-kasul felcserélésén túl médiavezérlőket (Multimedia), szövegszerkesztőt (Text Editor), Windows és böngészőparancsokat, appokat (Window Management), makrókat vagy meghatározott program indítását (Assign a Shortcut) társíthatunk hozzájuk. A bal klikk szintén bindolható.


[+]

A Sensitivity fül az érzékelő beállításait rejti. A DPI Setting részlegen öt felbontási léptéket határozhatunk meg 200 és 16 000 cpi között, 50 cpi-s pontossággal (alapértelmezett: 1600, 3200, 6400, 12 800 és 16 000 cpi), de ha nem tartunk ennyire igényt, a nélkülözhető cpi-szinteket deaktiválhatjuk a narancsszínű négyzetekre bökve. A Smart DPI beállítás mozgási sebesség függvényében dinamikusan változtatja a szenzor felbontását; ha lassan terelgetjük a kurzort, akkor mérsékelt, ha fürgébben, akkor magasabb értéket használ. Nem látjuk kristálytisztán, hogy ennek hol vennénk hasznát, de a játék bizonyosan nem az a felhasználási terület, ahol efféle zavaró inkonzisztenciára vágynánk.

[+]

A Polling Rate értelemszerűen az USB port frissítési rátáját szabályozza, és az elterjedt opciókat (125, 250, 500 és 1000 Hz – az utóbbi az alapértelmezett) listázza. Ettől az ablaktól jobbra a windowsos egérbeállításokat találjuk, míg a jobb szélen a Calibration fül a(z egyébként igen alacsony) LoD egérpadunkhoz történő finomhangolását végzi el, bár ennek nem láttuk szükségét. A makrószerkesztő legfelül az utolsó menüpont, és a használata nem nagy ördöngösség, adja magát.

[+]

A bal oldali panel Light FX menüpontja alól babrálhatunk a kétzónás világítással. Effektből három van (statikus, lélegző, pislogó), de ezeket nem tudjuk zónánként variálni, a színeket pedig a palettába kattintva vagy R/G/B kóddal egyformán megadhatjuk. A Pulsation a pulzálás gyakoriságát, a Brightness a fényerőt szabja meg, és mindkettőnél két lépcsőfok van (a fényerőnél a kikapcsolás a harmadik). A Light FX Sync tab ugyanerre alkalmas, csupán annyi a különbség, hogy itt az összes AOC hardverünk világítását vezérelhetjük egy kalap alatt.

[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • AOC

Azóta történt

Előzmények