Hirdetés

Endgame Gear XM1r teszt: beteljesült claw gripes álom?

Az átlátszó Dark Reflex változatot nyúztuk egy héten át, és a végén nem is nagyon akartunk tőle elválni.

Endgame Gear XM1r egér

A játékos egerek szegmensében kevés gyártó indított a semmiből olyan sikeresen, mint az Endgame Gear, hiszen a 2019-ben debütáló XM1 igazi közönségsiker lett a hiányosságai ellenére is. Persze nem komoly dolgokról volt szó, a leglényegesebbnek talán a kissé merev PVC vezetéket és a kommersz Omron (50M) kapcsolókat mondanánk, ám ezek könnyedén feltupírozható apróságok.


[+]

A cég azóta is ezt a karmos fogáshoz ideálisnak tartott formát használja, és főképp a belsőt csiszolgatja, igaz, a feketéből fehérbe váltó, immáron parakábellel (és picit vastagabb tappancsokkal) szállított XM1 v2 orvosolta a legelső kiadás még egy gyengébbnek ítélt jellemzőjét, a rendkívül finom tapintású, de csúszós hatást keltő műanyag burkolatot. E mellé érkezett az XM1 RGB változat, ami némi világítást csempészett a képernyő előtt eltöltött esték monotonitásába, de sajnos ez az extra a 71 grammos tömeget 82 grammra növelte, ami a funkcionalitásnak nem annyira tesz jót. A kínálatban a sima fekete/fehér kivitelek mellett felbukkantak az áttetsző és átlátszó házban feszítő variánsok (Dark Frost/Dark Reflex), és a switch-ek sem maradtak meg a(z előválogatott) kínai Omronok mezsgyéjén, hanem a jóféle Kailh GM 4.0-kra esett a tervezők választása.


[+]

Nyilván a fejlődés nem állhat meg; az XM1 evolúciójának következő lépcsőfokát már írásunk alanya, a 71 grammos, 122,14 mm hosszú, 65,81 mm széles és 38,26 mm magas Endgame Gear XM1r jelenti, amiből a fényes, átlátszó fekete Dark Reflex verziót kaptuk meg egy röpke teszt erejéig. Mint fent is írtuk, a formaterv mit sem változott: 5+1 gombos, szimmetrikus, de jobbkezeseket előnyben részesítő, alulról felfelé szélesedő a vonalvezetés, és mivel a tenyértámasz legmagasabb pontja jócskán el van tolva a far irányába, valóban egy kiváló forma ez a claw gripesek számára. Az összeszerelési minőség továbbra is ott van a szeren, nincsenek hibás illesztések, se recsegés-ropogás vagy csavarodás; nagyon egyben van a német vállalat üdvöskéje.

Hirdetés

[+]

A korábbi PixArt PMW 3389 szenzor helyére egy újabb adu ász, a 400 ips-es és 50 g-s, alapból 1 mm-es LoD-dal megáldott PAW 3370 került (egy STM32 Arm Cortex MCU-val megfejelve), amit 50-től 19 000 cpi-ig hergelhetünk, 50-es, illetőleg 10 000 cpi-től 100-as léptékekben. A fő klikkek alatt a jelenleg sláger high-end Kailh GM 8.0 kapcsolók tanyáznak, és előválogatták őket annak érdekében, hogy konzisztensen 55-60 gf-es erőkifejtés kelljen az aktuációjukhoz.

[+]

A feszes és taktilis oldalgombok TTC Green, a remekül elkülönülő fokozatokkal rendelkező, japán Alps encoderes görgő pedig 70 gf-es Kailh switch-ekkel dolgozik, így nem igazán lehet okunk a panaszra, főként, hogy a gombok a reszponzivitás javításának okán analóg debouncingot használnak.


[+]

A hason megbújó cpi-váltó két indikátor LED segítségével tudatja velünk az éppen aktuális felbontást, illetve az USB frissítési frekvenciáját, míg a hibrid dizájnú talpfoglalatokban négy termetes, lekerekített peremű és kellemesen vaskos, 99,5 százalékos PTFE papucs állomásozik (melyek alatt ott figyelnek a szétszedéshez elengedhetetlen csavarok). Ez a hibrid foglalat annyit tesz, hogy a bemélyedés alul és felül keresztben fut az alsó szekción, ezért nem nagyon akad olyan tappancs, amit ne tudnánk nyugodt szívvel ráapplikálni újdonsült kedvencünkre – és egyedüli extraként egy tartalék, nagyobb szettet is előbányászhatunk a dobozból.

[+]

Az enyhén döntött kábelharangból induló, ferritgyönggyel megspékelt paracord 1,8 méter hosszú, és bár egy csöppet merevebb, mint az elődé volt, ennek fejében strapabíróbbnak ígéri a brosúra (Flex Cord 2.0). Aggodalomra nincs ok, mert így is az egyik legflexibilisebb gyári implementáció a piacon, és még egy gumi kábelkötegelő is van rajta. A két év garanciával értékesített, natúr feketében/fehérben, valamint áttetsző Dark Frost borítással egyaránt elérhető kurzorkergetőt 17-18 000 forintért zsákolhatjuk be.


[+]

Főbb paraméterek
Endgame Gear XM1r Dark Reflex
Méret (h x sz x m) 122,14 x 65,81 x 38,26 mm
Szenzor PixArt PAW 3370 (400 ips, 50 g, 1-2 mm LoD)
Mikrokontroller STM32 Arm Cortex MCU
Felbontás max. 19 000 cpi
50-től 10 000 cpi-ig 50-es, 10 000-től 19 000 cpi-ig 100-as léptékben állítható szoftverben
Gyárilag tárolt felbontások 400/800/1600/3200 cpi
alapértelmezett: 800 cpi
Belső memória van
Gombok száma 5+1, ebből 3 + a felfelé/lefelé scroll programozható
Mikrokapcsolók bal és jobb klikk: előválogatott Kailh GM 8.0-k (55-60 gf), analóg debouncing
középső klikk: Kailh (70 gf)
oldalgombok: TTC Green
Görgő encodere Alps (mechanikus)
Tömeg 71 gramm
USB frissítési frekvenciája 125/500/1000 Hz
alapértelmezett: 1000 Hz
Kábel 1,8 méteres paracord (Flex Cord 2.0) ferritgyönggyel és enyhén megdöntött kábelharanggal
Egyéb extrák hibrid talp foglalatok
extra szett (nagyméterű) teflontalp
Szoftver XM1r Configuration Software (beta)
Gyártó honlapja www.endgamegear.com
Termék honlapja XM1r Dark Reflex
Ár körülbelül 18 000 forint
Garancia 2 év

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés