Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    Kíváncsi lettem vajon hogyan bírná a gépem a 4k videót. A konfigom nem épp naprakész, egy xeon quad, 6giga rammal. Letöltöttem eredeti gh4 .mov fájlt. Simán lejátsza az 1200soros monitoron, azzal nincs gond. (Uhd megjelenítőm még nincs) Elképesztő az élesség, részletesség, főképp mikor nagy a mélységélesség. A Vegassal is elég jól bírja, szín, kontraszt, vágás, mintha fhd lenne, ezek jól mennek, ami hozzá is nyúl pl homályosítás már kevésbé szereti, de ilyen fikcsiket én alig használok. Csak két videót birizgáltam, de úgy tűnt itt sokkal bátrabban lehet a színekhez és világosság/kontraszthoz nyúlni, pont mint képszerkesztőben egy jó minőségű jpg kép-hez. Már nem is vágynék raw videóra, talán csak a büntetlenül birizgálható WB hiányzik. Igazából a renderlés lassú, 30másodperces videót kb 5percig szerkeszti, alakítja át fhd-ba és tömöríti le.
    Végül is jöhetne a 4k-s kamera, a képélessége fhd-ra méretezve marha jól néz ki, bárhol megállítom 100%-ban olyan mintha egy fotó lenne. Hozzá képest a többi váz (canon/nikon) videóit nézegetve erős túlzással vhs korszak :D

Új hozzászólás Aktív témák