Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adamsys

    tag

    válasz narumon #2107 üzenetére

    Pontosítok, a kényelmetlenséget és a használhatatlanságot egy olyan eszközhöz hasonlítva jelentettem ki a DSLR-ről, amely kb. azonos képminőséget tud produkálni, és videós használatra termett. Ez lehet pl. egy értelmes vállkamera, de NEM egy fényképezőgép. Akármennyire is szépítünk, egy fényképezőgép fényképezésre termett, mozgókép készítéshez nem elégséges a kialakítása. Másik nézőpont: a Red One is önmagában tökéletesen alkalmatlan forgatásra, fel kell szerelni kiegészítőkkel, hogy használható legyen...

    Én most vettem meg az első vállrig-et (még nem is használtam) eddig kézzel only dolgoztam.
    De ha nem használtál hozzá semmit, hogy védted ki eddig a jó kis mikrorezgéseket (aka. micro-jitter)?

    Szerintem pl sokkal kényelmesebb mint egy handycam amivel csak bohóckodva lehet normális felvételt csinálni.

    Definiálnád a bohóckodva kifejezést? :)
    Nem vagyok egy nagy handycam-es, de ha lenne olyan ellenségem, akit kínozni kéne, akkor lehet inkább egy 3 kilónyi, portrémarkolatos, vas és üveg 28-80-as objektíves, hangrögzítős, fejlámpás szettet adnék a kezébe (rig nélkül), mint egy handycam-et, hogy tartsa folyamatosan mondjuk 8 órán át :)

    "And now for something completely different!"

Új hozzászólás Aktív témák