Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz _q #12725 üzenetére

    "...nem nézik furán az emberek?"

    Sok éven át esküvői videóztam, ahol azért nem árt egy konszolidált megjelenés. Steadicamre nem volt pénzem, e-gimbal akkor még nem létezett, ezért egy kiengedett nyakú, behúzott és széttárt lábú tripodot a nyaka tövénél megragadva használtam stabilizátornak. Igyekeztem senki elé nem beállni, de gyakorlatilag mindig szem előtt voltam, rohangáltam fel s alá a táncoló emberek között, néha együtt is táncoltam velük, és ez idő alatt senkitől nem hallottam vissza negatív kritikát. Sőt, a felvételek is meglepően jól sikerültek. Szóval egy termetesebb stabival a kézben is képes az ember elvegyülni úgy, hogy ne nézzenek rá furcsán. A dolgomat végeztem, és ezt mindenki tudta.

    Egy személyes vélemény: bármilyen profik is a mai e-gimbalok, valahogy nekem még mindig az az érzésem, hogy a relatíve nagy tömeggel operáló steadicam-jellegű cuccok azért még mindig jóval hatékonyabbak a rohangálós, kézből kitartós stb. közeli snittekhez. Tény, hogy kényelmetlenebbek is, de tulajdonképpen pont ez a titkuk.

Új hozzászólás Aktív témák