Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz Noddy #18036 üzenetére

    "ott alapból nincs nagy és kis kezdőbetű (úgy írnak mint te)"
    akkor lehet, hogy én is 1 küldetésben lévő angyal vagyok egyelőre részlegesen zárolt tudással, de vmi azért csak dereng:)
    komolyra fordítva:
    1. azért feltételezném, hogy a héberben is biztosan megvolt a módja annak, hogy jelezzék a különbséget a köznév és a tulajdonév között
    (különben honnan tudták volna, hogy akkor most a lakatos elemér' megy, vagy a Lakatos Elemér megy?)
    2. ha isten felügyelte a biblia megszületését és elterjedését, akkor nem hagyhatta hogy ilyen fatális hibák kerüljenek bele
    (akkor most 1 személynek küldi azt a bakot, vagy a bűneink elvételét jelképezendő...vagy 1 hegyhez!? :F
    tudom hogy nem ez a lényeg, meg nem kell fennakadni ilyen apróságokon, de ha ez ennyit ferdülhetett az idők folyamán, akkor ki tudja mi minden még?)

    "Az hogy az Énók könyvének szerzője miért nagy betűvel írta azt már tőle kell megkérdezni..."
    nem kell, ott világosan van leírva:
    mert szte Azázel az egyik kirúgott angyal
    (meg aztán az "elvevés" FOGALMA, vagy 1 hegy nehezen is tudná megtanítani az embereket a fém megmunkálásra)

    "...De több az érv a melléknév mellett mint a tulajdon név mellett, magából Énók könyvéből is."
    hát...bizonyára
    (látod mennyire a te igazadat szeretnéd te is kiolvasni mindenből?:) )

    "Az "angyal" szót te magad képzeled oda Énók könyve alapján"
    1. a nagy kezdőbetűt nem én képzelem oda
    2. te mondád: "ez magyarázza azt, hogy miért kapta több angyal is ezt a nevet."

    "így tényleg kész röhej"
    ezt a "pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. " c. idézet fentebb említett magyarázatára értettem
    nem az azázeles részre

    ""legalább annyira "bizonyított" a létezése, mint istené..."
    Ezt beszéld meg régészekkel, történészekkel."

    merthogy?
    mivel is támasztják alá esetleg jézus valós mivoltát?

    "De ezek szerint Julius Caesar létezése se bizonyított, sőt az egész ókor mese..."
    hát ha nem is teljes egészében mese, de mindenesetre a történelem még a töri tanárom szerint sem 1 egzakt tudomány
    (értsd: felfedezések jönnek- mennek, dőlnek meg...)
    de ha jézus létezésére csak töredék annyi leletet (uszkve bizonyítékot) tudsz felmutatni, mint július, augusztus, szeptember és nemtommilyen cézár létezésére, akkor igazad van

    "De ha dac akkor legyen dac "
    így ahogy mondod...:)

    " A Biblia sehol nem beszél arról, hogy értünk, emberekért lett volna teremtve."
    ebben igazad van
    ...de szted akkor elvileg megtörténhetett volna az is, hogy isten leáll mondjuk az állatok megteremtése után?
    hogy bennünket embereket nem is teremt meg?
    eldöntendő kérdés
    igen, vagy nem?
    (ha azt mondod hogy igen, akkor ez ügyben minden további nélkül és teljes mértékben elismerem az igazadat)

    "A bűneset előtt a növények és állatok se pusztultak ugyanúgy ahogy az ember se."
    nafene
    a dínók szted kb mikor pusztultak ki?
    kevesebb mint 6000 éve?
    vagy nem is léteztek?:)

    "Mivel én megtapasztaltam Isten létezését számomra persze hogy tény."
    te most direkt nem veszel arról tudomást, hogy én a saját szememmel "láttam" szilvesztert a macskát a szobám sarkában?:)

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák