Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz kabelmania27 #25515 üzenetére

    A T-nél is folyamatosan csökken az analóg csatornák száma, a UPC-nél meg még durvábban.

    Szóval szerintem nincs az olyan messze, mint ahogyan azt sokan gondolnák. Szerintem kb. 2-3 év és eltűnik az analóg rádió és kábeltv is mivel zabálják a rádiós erőforrásokat a kábelhálózaton miközben nem tudnak új értéknövelt szolgáltatást eladni, csak horror beruházással. Arról nem beszélve, hogy három párhuzamos platformot fenntartani ugyanarra a szolgáltatásra egyszerűen nincs értelme és megint csak drága dolog. Mindkét nagyon szolgáltatónak van digitális TV-s platformja, szerintem 2-3 éven belül marad a DVB-C a DOCSIS amin lehet adatot meg IPTV-t és IP telefont is nyomni. És ugye az is látszik, hogy a kettő közül a DVB-C lesz a következő. Gondoljatok bele, hogy a mostani analóg/DVB-C csatornákból DOCSIS-t csinálnánk mi minden elérne még ott a TV-n kívül...

    Eddig az volt a binisz az analóg kábeltv-ben, hogy versenyképes volt mert box nélkül is lehetett osztogatni. De mostmár sokkal inkább lehet vonzani az előfizetőket a jobb képminőséggel, videótékával, HD csatornákkal, egyéb értéknövelt szolgáltatásokkal, mint az egyszerű eloszthatósággal.Anyuka meg a konyhában majd nézi a kistv-t földfelszínivel ingyen ami jön, ha értitek mire gondolok :)

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák