Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kisgyopi

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az eddig meglévő 1000/1000 Telekom internet csomagunkat feljebb váltottuk 2000/1000-es csomagra. Az átálláskor lecserélték az eddigi Huawei eszközt egy Sagem F@st 5670 eszközre. Vásároltam egy ASUS XG-C100C 10G PCI-E hálózati kártyát, amit beépítettem az asztali számítógépembe, illetve feltelepíttettem a driverét is.

    A gondom a következő lenne:

    Az Asus hálókártyával a Sagem eszköz 2.5G portján keresztül átjön a 2Gigabit sebesség mind Cat5e, mind Cat6 kábellel, azonban vagy a mérés alatt, vagy azt követően megszakad a kapcsolat. Mintha vagy a lan kábelt húztam volna ki a hálókártyából, vagy a hálókártyát vettem volna ki a gépből.

    Az Asus hálókártya "sima" gigabiten megfelelően működik a Sagem eszköz másik gigabites portjával összekötve, illetve, ha a 2.5G porttal kötöm össze és gigabit sebességet választok ki az eszközkezelőben.

    Mivel szeretném kihasználni a 2000-es sebességet, szeretnék megoldást találni a problémámra.

    A kérdés mindössze annyi, hogy hogyan tudnám egyértelműen behatárolni, hogy melyik eszköz hibás (Sagem router vagy az Asus hálókártya), Illetve melyik nem működik megfelelően?

    Segítségeteket, illetve ötleteiteket előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák