Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacus83

    senior tag

    válasz Tian66 #643 üzenetére

    Persze nem veszik,miért is vennék :B
    A fátylat fel kellene húzni :K
    Valószínűleg a Gamer épít SLIt meg Crossfire rendszert a középkategóriás 60-80 ezret érő kártyákból 110-130 ezres jelenlegi áron.
    Gondolom ezt te sem hiszed el.Mikor a 60k értékű Gtx 1060 3GB 90 -100 k.
    Egy GTX 1050 Ti ami jelenleg 70 k körül mozog sosem volt ilyen ársávban.
    Mit akarnak még :? Kaptak BTC lapot,kaptak bányász kártyát .De már cél tudatosan azért is "gamer" kártyát vesz mert ha bukik az eltervezett biznyisz,akkor még el tudja sózni a kártyáit.
    A kevencem a Celeron CPU jelenleg nincs,ha meg van akkor drága :P Volt 15 k ért is de most 30 k ért kapnék.
    Van zsé 6 kártyára 570 esetében ez több mint fél millió de 30k értékű CPU már a sírógörcs határa. ;)
    Én kérek elnézést mert a játszani akaró tagok nem kapnak kártyát,vagy ha igen drágán.
    Igen persze az normális hogy egy tavaly a láz előtt kapható kártya duplájába kerül.Csak tudod a "gamer" ha leülne suli vagy meló után kicsit kockulni nem azon agyal keres e a kártyája 1 dollárt.
    A gamer jelenleg nem játszik és nem is bányászik mert nincs mivel :K
    Ha venne se kap mert,neki csak 1 kéne de más 12őt rendel.

    [ Szerkesztve ]

    MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

  • Tian66

    senior tag

    válasz NandorHUN #649 üzenetére

    "Azt meg el lehet fejelteni, hogy minden bányász majd leveszi a feszt és óvatoskodok.... miért is tenné?"
    Kissebb villanyszámla? Nagyobb a fogyasztás csökkenés mint a számítási kapacitás csökkenés. Tehát több marad a zsebben ha alulfeszel.
    Szerinted?

    [ Szerkesztve ]

  • Tian66

    senior tag

    válasz lacus83 #651 üzenetére

    Megint túlzás még szélsőség. Én is játszom és kártyát is tudtam venni novemberben. Tele voltak a boltok. Most nincs. De eddig volt. Fél éve megy a sírás hogy szegény mimagunk ( gamer ) nincs mivel játszani. Az elmúlt fél évben lehetett venni kártyát. Most nem lehet.

    Na de nem akarok meggyőzni senkit. Béke.
    :)

    [ Szerkesztve ]

  • lacus83

    senior tag

    válasz Tian66 #653 üzenetére

    Nincs itt túlzás.Itt nagy gondok lesznek.

    Én sem győzködök senkit,de most nem kezdem el mesélni mennyi rendelésem dobták vissza hiány miatt!
    Meg azt sem hogy Cripto topikban ugyan onnan más kapott 6 dbot,és juhé készül a 3.ik rig.
    Azt sem mesélem el,hogy kisker ismerős tudja mikor jön szállítmány de garban nem tud cseréltetni hetek óta kártyát,mivel a beérkező kártyák már előre szét vannak osztva.
    De ismétlem semmi köze ennek ahoz,hogy boldog - boldogtalan napi 2 dollár haszonért már a belépő kártyából is 6 darabot vesz. :P

    Béke :R

    [ Szerkesztve ]

    MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

  • Tian66

    senior tag

    válasz lacus83 #654 üzenetére

    Ezeket készségesen elhiszem , de ez a boltok felelőssége nem a vásárlóké.
    :)

  • Habugi

    addikt

    válasz Tian66 #652 üzenetére

    "Nagyobb a fogyasztás csökkenés mint a számítási kapacitás csökkenés. Tehát több marad a zsebben ha alulfeszel.
    Szerinted?"

    Ehhem.., szerinted? :DDD

    Látod magad előtt ahogyan Mancika egyesével kitesztelte alulfeszhez a videón látható kártyákat igaz? ;]

    Öt percel korábban ezt írtad:

    "túlzás túlzás hátán van ebben a topikban.."

    Most érted.., a miningra behúzott kártyák 90%-a ehhez hasonló placcokon van, nem az otthoni bányászoknál, tekintve az esetleges jövőbeli használtpiaci eladások/vásárlások ebből fakadó esélyeinek fényében ki a bánatos úristent érdekel h 10%-os eséllyel nem leharcolt darabot fog ki?

    Oké hardverapró, megnézed h 5db-ot árul-e vagy 50+ ot de a téma már régen átlépte ezt a szűk teret, globális dolgok is felmerültek, a gyártóknak még garanciaidőn belül esetlegesen visszaküldött tonnányi nyuzadék szted mennyire fog beütni?

    ...

    Értem én hogy mire törekszel vagy legalábbis látni vélem de a kinyilatkoztatásaid és a látszólagos építő jellegű tevékenységed mellé férjen már oda hogy nem próbálsz olyan hülyeségekkel érvelni mint az alulfesz. Egy érdemi vita vagy beszélgetés egyik alapvető feltétele h a részvevő felek nem nézik startból hülyének a másikat.., no offense, csak hamár szóbakerültek a túlzások. ;)

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • wolfman

    veterán

    Végigfutottam a kommenteket, látom nagy a háború. Én nem hibáztatom a bányászokat, egyszerűen kihasználnak egy új lehetőséget, amiből büdös sok pénzt lehet csinálni, ami sajnálatos módon a játékos VGA-k felvásárlásával és elképzelhetetlen villanyenergia "pocsékolásával" jár. Ettől függetlenül személyes sértésnek veszem amit csinálnak, mert én is a játékos társadalom részese vagyok, és utálok mindenkit aki bányászik. De semmi személyes, "üzleti" ügy.

    Ettől függetlenül, tökéletesen felesleges és picikét álszent is törvénytelenséggel vádolni őket, hiszen inkább az a helyzet, hogy nincs rá törvény, így nem is törvénytelen. Nem inkább ez cseszi a csőrét a bányászelleneseknek? Hogy nem lehet megfogni ezt a jelenséget? Nekik meg pont ugyan ez a jó és közben még mocsok sok pénzt is meg tudnak keresni.

    Reménykedem abban, hogy mihamarabb megoldódik ez az egész és újra visszaáll a rend, viszont kétlem, hogy 1 éven belül következne ez be, talán kettő sem.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz Reggie0 #624 üzenetére

    Van egy Toshiba Tecra A7-esem. 2006 év végi. Nem keveset játszottam vele, akkori erősebb nevekkel is, amiknél komoly kompromisszumot kellett kötnöm látvány/játszhatóság terén. Nem egyszer volt, hogy a nyári melegben a proci hőkioldója kilőtte a gépet ( most gondold el mit kaphatott a vga) ! De az a dedikált szutyok x1600 csak nem akar megdögleni és a mai napig teszi a dolgát, ahogy kell! :)

    [ Szerkesztve ]

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz maximilian4 #625 üzenetére

    Nekem HD5970-em van az sem épp tegnapi konstrukció és köztudottan nem arról híres, hogy ostrom alatt is olyan hűvös, mint egy jégkirálynő. De sem a hűtés csapágyazása, sem az elektronika nem akar megdögleni, pedig a GPU volt már 95 fokon is... Igaz, az az én balfaszságom miatt. :/ Ja és nem bányászok vele! ;)

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • Tian66

    senior tag

    válasz Habugi #656 üzenetére

    Továbbra is magánszemélyekről beszélek nem farmokról. Hidd el nem a képen látható ember állt előtted sorban az Iponban és vitte ki a készletet előled. És nem is tesz fel majd semmit a HA-ra. Nem tudom hogy működnek ezek a farmok, de biztosan a pénz motiválja. És ha van rá módszer hogy többet hozzon akkor úgy fogják használni. Éppen azért mert a nagyobb haszon a lényeg. Alacsony fesz, kissebb számla, kissebb hő, kevesebb hűtés számla. Ilyen méretekben pláne logikus lenne. Na de tényleg nem győzködök senkit. Kiszálltam. Béke. :)

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz wolfman #657 üzenetére

    Nagy a háború, igen. Én is olvasom a hozzászólásokat, megy pro és kontra. De igazából elég nehéz megtámadni egy ágról úgy ezt a témát, hogy egy másik ágról ne mérjenek rá egy elég hathatós ellencsapást. Mert igaz, hogy semmi más rosszat nem érzünk a bőrünkön miatta csak azt, hogy egekben vannak a vga árak és még úgy sem lehet kapni. Törvénytelennek meg még nem törvénytelen (még). Én inkább az erkölcsi oldaláról próbálnám megközelíteni a kérdést, hogy van-e értelme egy olyan technológia fönntartásának, ami jelen pillanatban az emberi kapzsiság maximalizálására apellál. Mert pillanatnyilag nem látok olyan eredményt belőle, ami a konkrét társadalmunkat előrébb mozdítaná, csak ezt. De az is lehet, hogy ezt valaki leírta, csak a több, mint 600 hsz között elkerülte a figyelmemet.

    [ Szerkesztve ]

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • Habugi

    addikt

    válasz Tian66 #660 üzenetére

    Nyilván nem ő állt sorban, eszközként használtam fel szerencsétlent h kellően érzékeltessem veled a képtelenség mértékét.
    Teljesen biztos lehetsz benne hha ezt a farmot pl 3 ember napi 8órában elkezdené proper módon egyesével alulfeszelni akkor nagyjából akkor végeznének amikor a globális felmelegedés már olyan szinten tartana hogy jégsapkák híján már víz alatt lenne Izland.. :D

    Az alulfesz puszta ténye magában foglalja annak lehetőségét h egy stabilnak hitt beállítás 8-10óra után egyszer csak eldobja magát, mivel minden kártya más és más.
    Egy álló kártya nem termel, kikell robbantani a rigből, kis extra fesz, újrateszt, visszatesz.., egy otthoni user lazán lezongorázza, neki simán megéri a ráfordított kiesés/tesztidő de egy ilyen több ezres park esetében embert sem találnál aki ezt elvállalja, mintha a Dunából próbálnád kimerni a vizet, have fun.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Tomkaa

    tag

    Úgy látom a helyzet csak eszkalálódott tegnap óta az este alatt. :D Azért ezek a nevetséges indokok , hogy alulfeszelt, meg a bányászok vigyáznak a kártyáikra meg okosan cisnálják - elég nevetségesek. Mikor kb abba szarnak bele, hogy mi történik a piacon, csak a haszonszerzés a lényeg. Majd pont a linkelt videókban lévő bányászfarmok fognak stresszelni ezres nagyságrendű kapacitás mellett ha cserélni kell párat....
    Oké ne legyenek kikiáltva a sátán fiának a bányászok, ettől függetlenül el kéne fogadni, hogy jelenleg a piaci helyzet az ő hibájukból deformálódik ilyen mértékben...Az meg hogy digitális forradalmároknak tartják magukat könyörgöm ne nevettesetek már...

    A renderfarmok javarésze még mindig cpu-alapon működik, a gpu alapú renderelés még viszonylagos gyerekcipőben jár. Érdemes megnézni pl a Rebush-t, hogy csak egy nagyobb rendercloud szolgáltatót mondjak. Majd ajvékolhatnak a bányászok,ha elterjed komoly mértékben a gpu alapú renderelés. Nagyobb összegben foadnék arra, hogy a gyártók a digitális képfeldolgozásba fektetnék a kártyáik teljesítményét, semmint vízgereblyézésbe. Akkor zatán lehet jön a szoftveres vagy hardveres blokk...
    Másik dolog, az nvida most igyekszik beindítani a streaming alapú gaming szolgáltatását... ez is hozhat érdekes dolgokat még a piac életében...Gyanítom nem krumplin akarnak gameket streamelni és akkor is lehet valami szabályozás, vagy akár magukat helyezik piaci előnybe semmint a bányászatot.

  • Tian66

    senior tag

    válasz Habugi #662 üzenetére

    Nem kell proper módon csinálni. Elég a power limitet 80%-ra tenni. Két kattintás és megvan. Semmit nem kell kivenni, kimérni, meg ilyenek és máris hidegebb és kevesebbet eszik. A teljesítményt pedig alig érinti. Na megyek.
    Szép napot mindenkinek. :)

  • Habugi

    addikt

    válasz Tian66 #664 üzenetére

    Írd át az aláírásod valami másra, teljesen mindegy mire csak ne ez legyen, erősen félrevezető. ;)

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Tomkaa

    tag

    válasz sledgebandit #661 üzenetére

    "Én inkább az erkölcsi oldaláról próbálnám megközelíteni a kérdést, hogy van-e értelme egy olyan technológia fönntartásának, ami jelen pillanatban az emberi kapzsiság maximalizálására apellál."
    Többen felvetettük valamilyen mértékben ezt a dolgot, itt vagy akár más forumokon is. Épkézláb választ ilyen megközelítésre nem érkezett még, én legalábbis nem olvastam a fórumon, pedig azt msot az elejétől követtem.
    Válasz persze midnig van, hogy keletkezik elvégzett művelet, de amikor a gyakorlati hasznát feszegetjük ennek a dolognak akkor csak a süketelés megy.

  • Habugi

    addikt

    válasz Tian66 #667 üzenetére

    Ebben én teljesen biztos vagyok, ugyanakkor a lefolytatott interakció alapján meglehetősen alacsony annak az esélye miszerint téged bármilyen szinten fenyegetne az, hogy azt feltételezd magadról hogy tévedhetsz, esetleg csak valami féle dac de a lényegen nem változtat. :N

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Arpee78

    senior tag

    válasz sledgebandit #661 üzenetére

    ...van-e értelme egy olyan technológia fönntartásának, ami jelen pillanatban az emberi kapzsiság maximalizálására apellál. Mert pillanatnyilag nem látok olyan eredményt belőle, ami a konkrét társadalmunkat előrébb mozdítaná, csak ezt...

    Én az elejétől kezdve olvasom a topikot, de még se senki nem tudta ezt megválaszolni. Pedig ez annyiban lényeges kérdés, hogy ez a kriptopénz mánia egy lufi amennyiben tényleg nem ad semmi értéket az embereknek.

    (#666) Tomkaa
    Erről van szó

    [ Szerkesztve ]

  • NandorHUN

    addikt

    válasz wolfman #657 üzenetére

    Ezek az emberek papíron keresnek csak sok pénzt.
    Majd lesz nagy baj, ha át akarnák váltani rendes fizetőeszközre.

    Anno most bitcoinos konferenciára még jegyzet se lehetett venni bitcoinnal, Steam is letiltotta ezt a fajta fizetési lehetőséget nem rég.

    www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

  • Tyrel

    őstag

    A nagy bányászfarmokon valószínűleg nem fordítanak kimondottan sok figyelmet a kártyák élettartamára és teljesítmény-optimalizálására, de az ő kártyáikkal nem is fogsz találkozni sehol, ha valamelyik elfüstölt azt b*sszák bele a kukába és megy a helyére az új.

    Ezzel szemben az egyszeri koca-bányász, akinek csak otthon van 1db rig-je és tisztességes emberként dolgozik mellette, a bányára pedig csak befektetésként vagy egy kis mellékes jövedelemként tekint, és aki majd ha eljön az ideje a HA-n fogja hirdetni a kártyáit... nos ez az ember nem milliárdos, sőt pontosan azért bányászik gamer videokártyákkal mert minden forint számít neki és nem akart olyan hardvert venni ami egy bányaomlás után a kutyának sem kell, és nem adható el.

    Ők vigyáznak a kártyáikra, mert azok elemi részei a befektetésüknek, ezt nem értitek meg. Nincs ilyen hogy végtelen+1-ig túlhúzza meg szénné égeti meg nagyon rossz körülmények közt használja, nem, hülye lenne!
    Ez olyan mintha azt mondanád hogy ha valaki vesz egy új autót amiről tudja hogy majd 5 év múlva el fogja adni, akkor abba nem cserél olajat, dodgem-ezik vele parkoláskor, használt étolajat tankol bele és ráspóval takarítja az üléskárpitokat minden hétvégén. Egy francokat!
    Eredendően mindenedre vigyázol, azokra az értéktárgyaidra meg pláne amelyeket egyszer még a piacra szánsz - az emberek többsége a telefonjára is azért vesz védőtokot mert ha csak egy kis kopás is lesz a sarkán a piac 70%-a már csak legyint rá, hogy "ez sz*r!".

    Ehhez tessék hozzávenni még azt, hogy ezeknek a chipeknek, legyen az GPU vagy memória a legnagyobb ellenségei a hőmérséklet, annak ingadozása, és az idő múlása. Ez utóbbival nem tudsz mit kezdeni és akkor is érinti ha a szekrény tetején áll, tök mind1 hogy használod-e és hogy mire, pl. nem ritka jelenség hogy valaki egy másodlagos gépet épít anyukának netezni, előkapja a valahol porosodó régi RAM-jait a 2-vel ezelőtti gamer gépéből és csodálkozik hogy nem működnek, holott hibátlan állapotban rakta el őket.

    A hőmérséklet és hőingadozás problémáját pedig egy magára kicsit is adó bányász kifejezetten jól kezeli. Az órajellel meg tök mind1 mit csinál, mert az 'nem öl'. A magukat k*rva nagy mesternek gondoló tuningosok hardverei nem a +20-40% órajel emelés miatt pukkannak el, hanem a hozzá társított túlfeszültség miatt, egy bányász viszont nemhogy túlfeszel, hanem alul.

    Az egyetlen komponens ami megsínyli a bányászatot az a ventilátor, ez viszont pont a kártyának a legolcsóbban javítható része, sőt ha pl. Sapphire kártyáról van szó még maga a csere is pofon egyszerű.

    Tetszik vagy sem igazuk van itt azoknak akik azt mondják hogy egy bányász kártya tök simán új életet kezdhet majd mint gamer kártya. Csak arra figyelj hogy értelmes, igényes eladótól vedd, akiről tudható hogy vigyázott rá és megfelelően kezelte, de ez általánosan minden használt hardverre igaz, teljesen függetlenül attól hogy játszottak-e rajta vagy bányásztak, vagy hogy egyáltalán videokártya-e.

    Turenkarn

  • Tian66

    senior tag

    válasz Habugi #668 üzenetére

    Ó ebben tévedsz. Semmi dac. Elég idős és tapasztalt vagyok ahhoz, hogy tudjam nem biztos, hogy mindig igazam van.
    És ezt most komolyan mondom.

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz Tomkaa #666 üzenetére

    Hát biztos keletkezik valami elvégzett művelet és az biztos jó egy csoportnak. Nekem csak annyi az ellenszenves ebben, hogy ettől az emberiség még nincs beljebb! De vegyük teoretikusra a figurát. Ha az emberiség - mondjuk a bolygó népességének jó 80%-a - beleugrana ebbe, hogy jó legyen neki, mert elvileg ez az a digitális forradalom, amire nekünk szükségünk van, akkor az vajon nem dőlne be saját maga alatt? Mert úgy tudom, hogy minél több a résztvevő, annál nehezebb "értéket" előállítani, annál több erőforrás kell és így olyan folyamatokat gyorsítunk föl, amit már nagyon nem kellene, mivel így is elég sz@r a helyzet. Akkor meg megint egymásra fognak mutogatni az emberek, hogy " miattad van, ha nem csináltad volna, akkor nem tartanánk itt" és ismét ölre mennének... Viszont ekkor megfogalmazódik bennem az a kérdés, hogy biztos erre a forradalomra van szüksége az emberiségnek? Vagy ez csak egy világszintű troll kísérlet, hogy végre rámutathassanak az emberi gyarlóságra, amely így el tud b@szarintani egy ígéretesnek hangzó technológiát és rávilágítsanak arra, hogy ha továbbra is az "én", meg a "nekem, de minél többet" lesz a legfontosabb, akkor ugrálhatunk itt jobbra-balra, de előrébb nem fogunk jutni? :F

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • butch3r

    senior tag

    válasz NandorHUN #670 üzenetére

    [link]

    “We have, and always will, accept cryptocurrencies for our conferences, up to fourteen days before the event. However, due to the manual inputting of data in our ticketing platforms when paid in cryptocurrencies, we decided to shut down bitcoin payments for last minute sales due to print deadlines,”

    steamre és erre is megoldás lesz az LN de valóban annak még kell idő, 1 hete van live beta állapotban kb a mainneten.

    ps. még mindig várom a javalsatokat hol, melyik topicban lehet a mobiltelefonosok halálát kívánni a ram árak miatt

  • wolfman

    veterán

    válasz sledgebandit #661 üzenetére

    Mert pillanatnyilag nem látok olyan eredményt belőle, ami a konkrét társadalmunkat előrébb mozdítaná

    Miért kell előrébb mozdítsa a társadalmat? Bárki aki dolgozik és pénzt akar szerezni, meg akar élni, jól akar élni, nem akar éhen halni stb., az nem azt nézi, hogy olyan munkahelye legyen, amivel globálisan jót fog tenni, bár persze vannak ilyenek is, ami nem is baj. A pénzkeresetnek sokadlagos általános kritériuma, hogy jót tegyen azzal másoknak. Én beérem azzal is, ha nem ártok senkinek, se embereknek, se állatoknak, se a természetnek. De nem is kell ezt keresni benne. Egyszerűen megszületett ez a jelenség, lényegében passzív kereseti mód, akinek meg volt rá kezdő tőkéje és megvan rá a módja, hogy bányászgépeket, szervereket üzemeltessen, az rá is repült. Emberi tulajdonság, hogy a pénzszerzés mindenek felett áll, amióta kitalálták.

    Ez mindaddig fog menni, amíg valami csoda folytán be nem dől az egész és mondjuk már nem lesz kifacsarható alternatíva, de ez még szerintem soká lesz.
    Vagy amíg egy ez ellen fellépő befolyásos üzletember, politikus, jogász stb. akárki nem talál rajta egy olyan fogást, amivel beszabályozható ez az egész, de az is biztos, hogy mocsok nehéz dolga lesz. Bár szerintem mivel a vagyonosoknak lassan mindnek közvetlen vagy közvetett oka lesz nem bolygatni ezt az egész sz@rságot, mert ha nem én, akkor a haverom csinálja alapon, inkább kimaradnak belőle. Szóval nagy pacsi Kínának!

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • nuke7

    veterán

    válasz Tibke1 #198 üzenetére

    hogy érted "a bányászokkal"..? Több millió magánszeméllyel..? :F

    Nem hülyeség amit mondasz, de ebben a formában egyelőre kivitelezhetetlennek tűnik nekem...
    (minimum kisker szintig kellene menni - a kisker meg a vevőivel tud "szerződni"... Csak épp nekik nem érdekük változtatni bármin is, így bukik az ötlet... :/ )

    https://youtube.com/user/nuke7

  • turbokappa

    senior tag

    válasz butch3r #674 üzenetére

    Topikot kell nyitni: 'Dögöljenek meg a mobilosok is' címmel.😂

    A semmiért vállalom a felelősséget!

  • atike

    nagyúr

    ...de most komolyan.... A gyártóknak nem totálisan mindegy, hogy mi lesz a kártyáik sorsa...? Mármint hogy milyen felhasználás...? Legyártanak belőle amennyit csak bírnak és mind egy szálig eladják. Miért is kellene nekik bármin változtatniuk?

    A kereskedőknél ugyanez... Nagyobb a kereslet, mint a kínálat - mennek az árak felfelé... Megvesznek mindent tőlük magasabb áron, magasabb haszonnal... Miért is kellene nekik is változtatni?

    Itt mindössze mindenki más szív aki szeretne komolyabb teljesítményt otthonra - mert jóval drágábban tudja megvenni - már ha megtudja.

  • nuke7

    veterán

    válasz Kansas #200 üzenetére

    hát, van igazság is abban amit írsz - habár a HA-n eladó magánszemélyeknek nem lesz jövedelme - jó esetben nullára jönnek ki :D

    Viszont netflix, hbo go, steam, stb. - amíg magyarországon 3-4%-a a havi bevételednek egy-egy ilyen előfizetés vagy játék nem lehet össszehasonlítani mondjuk a tengeren túli lakossággal, ahol ez az érték 1% alatt van...
    (lehet, hogy nem lenne négyszer annyi előfizető ha négyszer akkora lenne az átlagbevétel / disposable income, de biztos, hogy többszöröse lenne a mostaninak... :U )

    https://youtube.com/user/nuke7

  • Beetlejuice

    tag

    válasz butch3r #674 üzenetére

    Ha most azokról a mobilosokról beszélsz, akik 50-100 készüléket vásárolnak fel fejenként, mert tornyot akarnak belőle építeni a budi tetőre, akkor szerintem kicsit jobban nézz körül, mert kicsi lesz a célcsoportod...

    [ Szerkesztve ]

  • sledgebandit

    csendes tag

    válasz wolfman #675 üzenetére

    "Miért kell előrébb mozdítsa a társadalmat?" Mert úgy gondolom, hogy a jövőt formáló találmányoknak ez lenne a lényege. Hogy előre lendüljünk és tudatosabban tudjuk élni az életünket. Lásd C-vitamin fölfedezése, röntgensugárzás, globális helymeghatározó rendszerek, stb.

    Ez teljesen igaz. Bárki, aki dolgozik, az pénzt akar. Azért csinálja, hogy élhessen, mert jelenleg ez a rendszer uralkodik. Egyesek érdekeltek abban, hogy válogathatnak olyan munkahelyek között, amik kisebb terhelést rónak a környezetre, mások nem. "A pénzkeresetnek sokadlagos általános kritériuma, hogy jót tegyen azzal másoknak." Stimmt! De itt most nem a pénzkeresetről szól a dolog, hanem a társadalmat előremozdító jótékony hatásáról, mert ezen a vonalon indultunk el. De legyen akkor pénzkereset. Ennek a dolognak is csak az énem szab határt, mert tevékenységem jótékony hatása akár közvetlen az én érdekem utáni szintre is fölemelhető lenne, szerintem...

    Nem ismerlek és így ismeretlenül nincs is jogom cáfolni hogyan is éled az életedet, de a - tényleg, no offense, písz! - "nem ártok senkinek, se embereknek, se állatoknak, se a természetnek" mondatodat nem tudom elhinni. Ha létezel, akkor kölcsönhatásba kerülsz a természettel közvetlenül, vagy közvetve és benne vagy az emberiségnek nevezett halmazban, aki árt a természetnek. Így, vagy úgy. Én sem vagyok szent és én is ártok a környezetemnek mind az életvitelemmel - hiába is akarom minimumra redukálni ezt, csak kell termékeket vásárolnom -, mind a munkámmal. Csak én nem hangoztatom, hogy nem ártok senkinek és semminek. Életünk szerves része és hozzánk tartozik, csak valaki ezt meg sem próbálja redukálni és nem mondja, hogy " nekem ez most elég", hanem minél több kell. Igen, ez az a tulajdonság, amiről beszélsz, de mi lenne, ha ezen megpróbálnánk változtatni? Hogy nem kell 8. rig, amiből nem fogom megvenni az 5. lakást, amit kiadok és abból a pénzből nem fogok négyszer elutazni Balira az idén. Csak mondjuk kétszer. Tudom, tudom... Bilibe lóg a kezem és ha én ezt nem csinálom meg, akkor megcsinálja más - úgy, ahogy mondod -, mert így megy ez és ezzel a mondattal már föl is vagyok mentve...
    Béke!

    "-Ez az igazi művészet! -Na meg a fröccsöntés! -Kadarkából jöhet?"

  • Beetlejuice

    tag

    válasz wolfman #675 üzenetére

    Ha szuper liberálisan is állunk a kérdéshez, akkor is 1, nagyon káros a bolygónak (Írország 1 éves elektromos fogyasztása 1 év bitcoin bányászás becslések szerint 2, gazdasági fundamentumok alapján egy káros piramis játék 3, sérti egy másik csoport érdeket (itt most az 1-2 kártyánál több kártya per személy vásárlása gondolok)

    Ezzel szemben semmit nem ad a világnak, a társadalomnak, az embereknek. Tisztán az egyéni kapzsiság áll szemben a többség józan érdekével....

  • vaakuum

    addikt

    válasz Tomkaa #663 üzenetére

    Szerintem itt azért a gyártóknak és a játékfejlesztőknek is össze kellene fogni, különben csúnya világ jön, és majd megy a fejvakarás, hogy nem is így akartuk, de a pillanatnyi haszonért beáldoztunk egy viszonylag stabil piacot...
    Ha átállnak a játékosok konzolra, a diszkrét vga piacnak tényleg nem nagyon marad más, csak a bányászok, meg a speciális igényű CAD és videóvágó kártyák, amiknek az eltartóereje viszont sokkal kisebb... sok sikert kívánok a vga gyártóknak egy ilyen piacon. És csodálkoznak, hogy zsugorodik? A pc-t már sokszor és régóta temetik, de lehet a bányászok azok, akik ténylegesen megássák a sírját bányászás közben.

    De a steam is meg fogja érezni szerintem.
    Pont ezért el tudnék képzelni olyat, hogy steam, ubi, origin stb azonosítással lehessen már fixen vga-t venni, akár inverzben is, mint régen... veszel egy ilyen játékot, jogosult vagy venni MRP áron egy vga-t az igazolásunkkal..
    Nem hiszem, hogy ha ezek hárman odatennék magukat, akkor ne lehetne az nvidiat vagy AMD-t rávenni, hogy legalább a raktárkészlet egy részét tartsák már fent a gépépítgető gamereknek. Mielőtt még besokallnak és konzolt vesznek, amin én is agyalok, és meg is léptem volna, ha az a nyomorult billzet+egér támogatás :U

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • MageRG

    addikt

    válasz vaakuum #683 üzenetére

    "...veszel egy ilyen játékot, jogosult vagy venni MRP áron egy vga-t az igazolásunkkal."

    1. Ingyen regisztrálsz a Steamre, veszel egy 5 USD-s akciós játékot.
    2. Megkapod MRP áron a vidkarit.
    3. Eladod felárasan egy bányásznak. Profit!
    goto 1.

    [ Szerkesztve ]

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • #45185024

    törölt tag

    válasz vaakuum #683 üzenetére

    Végre valaki aki a megoldással foglalkozik
    és nem azzal hogy "utáljuk e a bányászokat vagy nem".
    Mindenképpen egy azonosítási rendszer kellene, és másfél évente egy jog hogy MSRP árom vásárolhass egy közvetlen AMD NV net oldalon.
    Jómagam sok éve tagja vagyok a Sapphire Nation-nek ez is egy közösség ami azonosíthatna de természetesen sok a lehetőség.
    OCUK régen megszabta a max 2 kártya vásárlást csak ez meg egy EU centralizálódáshoz vezetett.
    De lehetőségek vannak, és keresni is kell őket !
    Le kell választani egymásról a két piacot, mert elhalnak területek amiket utána nagyon nehéz lenne "újra növeszteni."
    Az a gondolat sem állja meg a lábát hogy vegyünk konzolt és majd évente elFIFÁzgatunk, mert ennek létrehozásához is sok száz erős PC Kell amit elfelejtünk.

    [ Szerkesztve ]

  • Tyrel

    őstag

    Sokan mondják itt hogy a bányászat nem termel semmi értelmes dolgot, sőt káros is a környezetre és az egyetlen előny ami miatt csinálják az az hogy pénzt remélnek belőle...

    ...de gyerekek, jó reggelt, erről szól az egész kapitalizmus, "ezt akartátok". Ha nem tetszik hogy ilyen nyerészkedőkkel van tele a világ meg hogy mindenki felelőtlenül csak a hasznot hajtja akkor nem kellett volna úgy köpködni a "mocskos" szocialistákat... ;) (aminek a megvalósítása tényszerűen sz*r volt, de az alap ötletei nagyon nem)

    Nem mintha nagyon politikai síkra akarnám terelni a témát, de a mai világ így működik és a nép többségének tudatos döntéseinek sorozata vezetett idáig.
    Ne azt a parasztot bántsátok aki boldogulni próbál egy eredendően sz*r rendszerben, a rendszert magát nem ő alkotta...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tomkaa

    tag

    válasz sledgebandit #673 üzenetére

    Én abszolút egyet értek azzal amit mondasz, hogy semmi értelme. Arra próbáltam reagálni, hogy semmi értelme a dolognak, de mégis minden bányász minimum Gutenbergi magasságokba emeli magát, mint a technológia úttörője.

    @wolfman Nyilván az emberi kapzsiság határtalan, és midnenki pénzért dolgozik úgy,hogy nem az az elsődleges szempont, mekkora környezeti kárt okoz vele. Ettől függetlenül, nincs értelme technológiákat létrehozni, ha nem mozdítja meg a fejlődést.... csak energiát ölünk bele. És itt már rég nem a blockchain technológiábl adódó előnyökről van szó, egy bányász se feszegeti, azt hogy miért is jó ez. Elvétve találni róla cikkeket csak. Pont úgy ahogy az ilyen technológiát megkérdőjelező cikkeket is...mivel rendkívül energia és erőforrás igényes....
    Most a pénzügyi rendszertől való függetlenedést had ne vegyem már komoly indoknak...meg a decentralizált pénzpiacot.
    Amiről sledgebandit beszél elég sok igazság van, mégha jelenleg senki nem is veszi komolyan ezt a dolgot, meg mindig van ellenindok, hogy ne járjunk kocsival, mert az is káros. Ha egyszer nem lesz majd áram csak minden másnap energiaválság miatt, lesz sírás rívás. Mint jópár éve mikor elzárták a gázcsapokat az oroszok, ment a pánikolás. Tudom ez drasztikus meg nem a bányászat beszüntetése, fogja megoldani az emberiség energiválság. Bár ezt azért érdemes megnézni[link]
    #682) Beetlejuice +1

    [ Szerkesztve ]

  • Blazs120gl

    aktív tag

    válasz atike #678 üzenetére

    Ez akkor lesz érdekes kérdés, ha a garis cserék száma megnövekszik. Régivel egy kalibert nem fognak tudni adni a régi áron (nem fognak adni a duplájáért), max. pénzt vissza. Utóbbinak az lesz a bája, hogy vettél egy használt VGA-t 140-ért, ami a számla szerint pl. 110-be került újonnan... hupsz :D. A használtan továbbadott bányász karikat nem szívesen fogják cserélgetni, hisz az új tulajjal nem lesznek nagybani bizniszek, nincs miért szívességet tenni neki. Sztem a Homáron lesznek a jövőben szép kis sztorik erről. :))

  • vaakuum

    addikt

    válasz MageRG #684 üzenetére

    Nyilván nem az 5 dolláros játék mellé kell adni, és nem is fontos, hogy az új accountoknál éljen...
    Ha a steamen el akarok adni egy pubg ládát, és friss az acc, simán rámvernek két hét PAUSE időt. Azt is meg tudnák oldani, hogy csak az egy évnél öregebb accountokkal, és azokkal is csak limitáltan, (mondjuk 3 havonta 1-et) és azért az is belátható, hogy sokkal nehezebb így lerabolni a raktárkészletet, mint azzal, hogy: CSókolom 1080 van? Kérnék 48 darabot.
    Szóval lehet megoldást keresni, meg lehet a megoldáskeresés ellen harcolni.
    A cigivásárlás is elvileg kijátszható, szerencsére mégsem bagzik reggelente már 14-15 áltiskolás a bejáratunk előtt, mióta bevezették.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Tyrel #686 üzenetére

    Azért nagyon sokaknál érződik a savanyú a szőlő eset is.

    Ki hiszi el, hogy itt egyesek tényleg empátiát éreznek mások (legfőképp ismeretlenek) iránt? ... akik jajj, nem tudnak VGA-t venni, mert a gonoszok megveszik előlük és sátáni módon másra használják, és nem játékra. Hát hogyne, rotfl.

    A többség leginkább csak saját magát sajnálja, mert 1: neki nincs annyi pénze, hogy egy bányász cumót összehozzon, 2: fáj a drága VGA ára. Mindkét esetben dögöljön meg a felelős, csak én számítok, mert az az én érdekem (meg jó ürügy, hogy az én oldalamon állók is).

    Másrészt, pár hete csak, hogy nem kapni kártyát, nem évek óta... Felesleges a hisztéria, majd ha már egy éve nem kapni kártyát, azt mondom oké, gáz. De ilyen nem fog előfordulni, fogyasztói társadalomban élünk, jónapot. Amúgy is, nemrég volt karácsony, még jó, hogy a szokásosnál apadtabbak a készletek.

    (#691) Blazs120gl:
    Persze, biztos minden bányász ember pont ugyanaz az egyféle gonosz. Mint ahogy ha látsz egy kopasz embert az utcán, az is csak egy rasszista skinhead lehet, igaz? :)

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Blazs120gl

    aktív tag

    válasz Tomkaa #687 üzenetére

    "de mégis minden bányász minimum Gutenbergi magasságokba emeli magát, mint a technológia úttörője."

    Úúúú erre hallottam egy tök jó kifejezést... Technológiai evangelisták, na olyannak képzelik magukat. :C

  • edward2

    addikt

    válasz wolfman #657 üzenetére

    " amiből büdös sok pénzt lehet csinálni"

    Valóban? Mert én számolgattam és marhára nem ez jött ki :)

  • butch3r

    senior tag

    válasz Beetlejuice #680 üzenetére

    nem, minden mobilosra. szabad kereskedelem és piac van (it lehet visszasírni a komunizmust), mindenki annyit vesz amennyit akar abból amiből akar (és legális). "sajnos" kapitalista piac így reagál ha valamiből kicsi a kínálat de óriási a kereslet. egekbe emelekdik az ár. én se adnám egy fillérrel se olcsóbban a vga-kat csak azért mert szegény gamer. ha van aki 3x árat fizet mint az msrp akkor annyiért. tudom, én is erkölcsileg micsoda szemét gonosz vagyok.

    uber-nél is ment a sírás mikor még nem üldözték el őket itthonról, hog ymiért vitt 5x áron szilveszterkor, pedig előre kiírta, hogy 5x áron lesz, nem egyszer kommunikálták mi az a surcharge és miért van mégis ment a rinya, csúnya gonosz rabló cég. hát amíg van aki 5x áron is beül, hogy hazajusson miért vinné bárki olcsóbban őket?

    gondolom itt minden "égessük el az összes bányászt" kommentelő ha elakarná adni a bögréjét, ami szerinte 300ft-ot ér, majd jönnének sorba a vevők és egymásra licitálnának és akár 1.000ft-ért is megvenné, ők akkor is 300-ért adnák ugye? mert erkölcsileg úgy helyes.

    ne a keresletet szidjátok amiért a kínálat nem alkalmazkodik hozzá...

    btw a duplájára nőtt memória árak miért nem fájnak?

  • Chrakatoa

    tag

    Egyébként nem tudom miért kell ennyire külön választani, és kiélezni ezt a gamer-bányász témát, én mindkettőt tevékenységet űzöm, nyáron vettem egy 1080-at (játékra) amikor szintén hiány volt a piacon pár hétig, vagy ami volt az brutál magas áron. Igaz nem ment annyira könnyen hogy felmegyek az XX nagyker oldalára berakok kosárba 1db-ot és másnap kihozzák, de akkor sem estem a másik közeg torkának egyből dobálózva a globális felmelegedéssel, meg a NAVval :))

    Tehát én most akkor duplán rossz helyzetben vagyok? :D :D Már csak az a kérdés hogy kit szidjak? Szerintem senkit nem érdemes ebben a tyúk-tojás helyzetben!

  • Tomkaa

    tag

    válasz vaakuum #683 üzenetére

    Igen össze kellen, talán ha beindul egy olyan game streaming szolgáltatás, amin az nvidia dolgozik, lehet változást hoz... meglátjuk. Ez netflix HBO go mintára menne elvileg, és ő biztosítaná a pc hátteret a játékok futtatásához, ha jól tudom. Azért a grafika/ képfeldolgozás még rejt lehetőségeket. A gpu rendering elég nagy piac lehet ha kinövi magát, így is elég sok cloud alapú renderfarm van.
    (#686) Tyrel igen kapitaluzmus amit az ember alkotott, pont ezért lehet hibás és lehet változtatni rajta...senki nem mondta, hogy ez egy állandó örök állapot.
    #690) Apollyon még jó hogy itt vagy nekünk te és megteszed bírói kinyilatkoztatásokat..Ha a bányász a meggazdagodását tartja szem előtt, had tartsa már szem előtt más azt, hogy ne 3x áron kelljen hardvert vennie. Emberek vagyunk különböző érdekekkel, amik nem egyeznek...és ennek hangot lehet adni, ebből talán születhet konszenzus...

  • vaakuum

    addikt

    válasz butch3r #693 üzenetére

    Oké, hogy szabad kereskedelem, de azt is látni kell, hogy itt nem csak arról szól a dolog, hogy a gamerek sírnak-rínak...
    Ha megszorongatják a playereket VGA hiánnyal, azzal áttételesen megszorongatják az alaplapgyártókat is mondjuk, meg a játékfejlesztőket is, meg ...
    Vissza fog ütni, hogy ugysincs vga, minek rakjak össze új gépet (tehát a járulékos cuccokra sem lesz hirtelen akkora kereslet) A bányásznak meg elég 1 alaplap 8-10-12 vga-ra, meg némi léc a ház helyett... Meg új játékot sem nagyon fognak venni újat, mert minek, úgyis mindenen akad, ami éppen kapható (mert a programozók is ellustultak/bütött ott is a kapitalizmus és a profit fontosabb, mint az optimalizálással elcseszett idő, stb).
    Szóval én kíváncsi leszek, mi lesz itt fél év múlva? :F

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • Blazs120gl

    aktív tag

    válasz vaakuum #689 üzenetére

    Sok viszonteladó is bányászik, egyik kereskedő se fogja vadászni, hogy mire vitte el a 48 db VGA-t. :(

    Szvsz az egyetlen vonal, ahol be lehet avatkozni, az a garancia és annak feltételei. Láttuk, hogy senki nem vett 3 hónap garival bányászkarit VGA csati nélkül. HA volt választása.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Tomkaa #695 üzenetére

    Már megint ez az általánosítás... Pont ezt írtam az előbb.
    Miből gondolod, hogy mindenki meggazdagszik a bányászatból? Ha ez mégis így van, te miért nem csinálod?

    Én úgy látom, hogy ez csak egy múló állapot, és pár hónapon belül helyreáll a rend. Ezt meg mindenki el fogja felejteni egyszer, hogy volt ilyen.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • butch3r

    senior tag

    válasz vaakuum #696 üzenetére

    ebben igazad van, hogy a teljes diy pc piacra hatással lesz, de szerintem nem a bányászok tehetnek arról, hogy az amd, nvidia úgy itéli meg, nem éri meg neki felpörgetni kicsit sem a gyártást, hogy jobban lekövesse a keresletet...
    (dell, hp és társai előre összeszerelt pc-ket tudtommal nem érinti a vga hiány)

    [link] olcsóbb 5 ezerrrel mint fél éve (gtx 1060 van benne)

    [link] 120.000 el olcsóbb mint fél éve (370 ezer vs 500ezer)

    többit nem bogarásztam át

    [ Szerkesztve ]

  • snecy20

    veterán

    válasz Apollyon #698 üzenetére

    Lesz ez még rosszabb is hidd el, nem értünk még a dögkút aljára. :)
    Fogunk mi még pislogni erősen a Volta GPU-k áraira...

    Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Új hozzászólás Aktív témák