Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    Hát azért bőven lett volna már idejük a gyártóknak reagálni erre és növelni a gyártókapacitást... Azzal hogy "nem hisznek a bányászatban és félnek hogy a későbbiekben meg rajtuk maradnak az extra gyártósorok" rögtön ellent is mondannak azzal, hogy magában a Blockchain-ben egyébként hisznek és arra számítanak hogy számos új területen nyit piacot a GPU-knak...
    Tehát számítanak rá hogy a Blockchain miatt a későbbiekben is túlkereslet lesz, még akkor is ha bányaomlás történik, de akkor sem hajlandóak változtatni... (vagy legalább is ez a mese)

    De sztem hazugság az egész, mert az első bányászláznál nem az volt hogy felmentek a videokártya árak, hanem konkrétan el is tűntek teljes szériák a piacról, hetekre...

    Most van kínálat, minden kártyát lehet kapni, tehát van raktárkészlet is, csak a magas árakat meg akarják tartani.

    Köszönöjük... :W

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Abu85 #13 üzenetére

    Hát erre a gamer énem annyit tudna nekik mondani hogy "egyéni szoc. problem"... :U

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz BaLee #41 üzenetére

    Ez a "sz*rrá hajtott bányász kártya" egyébként engem érdekelne, hogy valójában ez mennyire káros nekik...

    Ugye azt szokták mondani hogy ezeknek a chipeknek a legnagyobb ellenségük a magas hő, a hőingadozás és a magas feszültség...
    ...egy jól beállított (pl. Ethereum) bányában viszont a kártyák hőmérséklete nem megy 60°C fölé, magas feszültség sincs, sőt jellemzően durván alul vannak fesz.-elve, és hőingás sincs hiszen folyamat mennek.
    Egyedül a hűtés / venti amibe a vártnál sokkal több üzemóra kerül, de egyben az a kártya egyetlen viszonylag olcsón cserélhető részegysége is, szóval miatta nem lesz kukás a cucc.

    :F

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Hm, 1-2 hete néztem utoljára videokártya piacot, akkor már feljebb voltak az árak a kelleténél, de betudtam annak hogy január van és a nagykerek még leltároznak meg ilyesmi...

    ...most jutottam odáig, hogy ha már ennyire megy itt a sírás, ránézzek hogy mire fel... WTF :F

    Amennyit én tudok a GPU bányászatról az alapján nem értem ezt a januári nagy boltfosztást... Mi történik? :F
    Volt ugye november környékén egy nagy Bitcoin árfolyam emelkedés amivel sok crypto-szüzet vágott fültövön a bányászat híre és ráugrottak mint néphadsereg a lánykollégiumra... de ez 2 hónapja volt.

    Most megint mi van, hogy felvásároltak mindent? A boltok kínálatán csak simán nagyon meglepődtem, de amikor megláttam hogy itt az aprón is mi megy már a röhögés is elkapott. Gyakorlatilag a kínáló hirdetéseket felváltották a keresők, még olyan kártyákra is (pl. R9 390) amik bányászatra nem is kimondottan jók. Ennyire durván le van rabolva minden? :Y

    De miért? Az ETH-nak idén 2. félévben vége lesz, nem? Jön a Casper ill. a Proof of Stake-re váltás, és akkor aztán borulnak a bányák mint Pistabácsi a hetedik pálinka után... Ami már nincs messze, aki most kezd bele annak lehet nem is lesz meg a 100% ROI sem mielőtt leáll a bányászat, nem?...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz South Velen #424 üzenetére

    Csak úgy a miheztartás végett:
    a hagyományos / FIAT pénznek is nulla valós értéke van már legalább néhány évtizede. Nincs már mögöttük semmilyen kézzelfogható érték, pl. aranytartalék, és az őket kibocsájtó ország GDP-jéhez is maximum közvetetten kötődnek.

    Nincs se kedvem se időm nagyon mélyen belemenni most ebbe, (sőt ha valamihez kedvem lenne akkor az Dexar007 féktelen trollkodásának támogatása, mert így hogy ennyi embernek nem esik le hogy szórakozik velük, így már tényleg vicces) így csak ezt a linket és néhány gondolatot hagynám itt neked / nektek:
    ez a Föld teljes adóssága, beleértve a magyar vagy épp az amerikai államot, az ő nemzeti bankjaikat, a nekik hitelt adó kereskedelmi bankokat, az IMF-et, mindenkit. Kicsit sarkítva ez gyakorlatilag az a pénz ami csak a banki szektor adatbázisaiban "jött létre", de nincs valós forgalomban mert soha nem is létezett.

    Hogy kicsit egyszerűbben és érthetőbben közelítsem meg a dolgot, például az MNB elnökét bizonyos manipulálható törvényeken és elég nyilvánvalóan kilóra megvehető embereken kívül az égegyadta Földön semmi nem akadályozza meg abban, hogy gondoljon egyet és csak úgy nyomtasson magának 10 milliárd Forintot, sőt mi több még csak kinyomtatnia sem kell, elég egy adatbázisban átírni egy számot és kész is van a gazdagság. Többnyire ez utóbbit csinálják a bankok, tehát fedezet nélkül adnak ki hiteleket.

    Persze lehet azzal jönni hogy ó na hát ezt nem lehet meg biztos nem engednék... De tudjuk milyenek az emberek, hidd el hogy lehet és hogy sokan akik elég közel voltak a tűzhöz meg is tették már. A valós pénz nem követhető, senki előtt nem ismert 100% pontossággal hogy mennyi van forgalomban és az sem, hogy az a forgalomban lévő mennyiség pontosan kiknél van.

    A Blockchain alapú kriptovaluta pontosan ezeket a problémákat oldja meg. Nincs egy központi adatbázis amiben 1 számot átütve gazdag lehetsz, nincs egy központi szervezet aki kedvére további pénzeket állíthatna elő a semmiből, és nem ismeretlen a forgalomban lévő valuta mennyisége és holléte sem.

    Nagyon sok gyerekbetegsége van még a mai kriptovalutáknak, de a Blockchain és az elvek amik mögöttük vannak sokkal előremutatóbbak mint amilyen a bankrendszer valaha is lesz.

    Visszakanyarodva az elejére, a HUF-nak, EUR-nak, USD-nek vagy bármi más FIAT-nak már régóta csak attól van értéke, hogy az emberek elhiszik azt, de valós, kézzel fogható és megdönthetetlen érték már nincsen mögöttük. Ha nem zavar hogy a "valódi" pénz értékét az emberek bele vetett hite adja (tehát hogy elfogadják általános csereeszközként), akkor mi a francért zavar ha ugyan ez működik némelyik kriptovalutánál is?

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz South Velen #455 üzenetére

    Ezt írtam is hogy a mai kriptovalutáknak még sok gyerekbetegségük van, és összességében egyébként túl sokan is vannak (sok shitcoin), de valahol mindent el kell kezdeni egyszer...

    A BTC-hez pl. több patch is készülőben van, lesznek új forkjai is, némelyikük pl. pont a tranzakciós költségek csökkentését célozza. Ott a sok altcoin is, azok mögött is sok jó ötlet és munka megy, pl. a Proof of Work (GPU és energiazabáló hálózat) rendszereket fel akarják váltani Proof of Stake rendszerekkel (szerintem ez se megoldás, de előrelépés), jönnek atomikus tranzakciók, Lightning Network, és így tovább... Szerintem néhány éven belül letisztul majd a kriptovaluták piaca, és ki fog nőni közülük az a néhány nagy amelyik alkalmas lehet világvalutának is.
    A bankok pont ettől félnek.

    A bányászok meg - már amennyit ismerek - többnyire rendesen dolgozó emberek, és csak kicsiben bányásznak és befektetésként tekintenek rá. Az pedig abszolút nem igaz hogy egy mining rig csak úgy a semmiből sz*rja a pénzt, elég sok felügyeletet igényel és összerakni / beállítani is több hetes meló lehet (már ha optimalizálod mert mondjuk nem a szomszédból lopod az áramot).
    Ha megnézed hogy mennyi kamatot ad egy bank vagy akár egy állampapír, szerintem teljesen érthető és elfogadható hogy kínjában egyre több kisember fordul alternatív megoldások felé, a bányászásnak pedig jó hátszele volt az utóbbi időben.

    Persze vannak akik egész szerver termeket építettek tele bányászgépekkel és ebből élnek, sőt gazdagszanak meg pofátlanul, ők meg is érdemlik hogy közutálatnak örvendjenek, de a bányászok 99%-a nem ilyen, és nem is bűnöző.

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    A nagy bányászfarmokon valószínűleg nem fordítanak kimondottan sok figyelmet a kártyák élettartamára és teljesítmény-optimalizálására, de az ő kártyáikkal nem is fogsz találkozni sehol, ha valamelyik elfüstölt azt b*sszák bele a kukába és megy a helyére az új.

    Ezzel szemben az egyszeri koca-bányász, akinek csak otthon van 1db rig-je és tisztességes emberként dolgozik mellette, a bányára pedig csak befektetésként vagy egy kis mellékes jövedelemként tekint, és aki majd ha eljön az ideje a HA-n fogja hirdetni a kártyáit... nos ez az ember nem milliárdos, sőt pontosan azért bányászik gamer videokártyákkal mert minden forint számít neki és nem akart olyan hardvert venni ami egy bányaomlás után a kutyának sem kell, és nem adható el.

    Ők vigyáznak a kártyáikra, mert azok elemi részei a befektetésüknek, ezt nem értitek meg. Nincs ilyen hogy végtelen+1-ig túlhúzza meg szénné égeti meg nagyon rossz körülmények közt használja, nem, hülye lenne!
    Ez olyan mintha azt mondanád hogy ha valaki vesz egy új autót amiről tudja hogy majd 5 év múlva el fogja adni, akkor abba nem cserél olajat, dodgem-ezik vele parkoláskor, használt étolajat tankol bele és ráspóval takarítja az üléskárpitokat minden hétvégén. Egy francokat!
    Eredendően mindenedre vigyázol, azokra az értéktárgyaidra meg pláne amelyeket egyszer még a piacra szánsz - az emberek többsége a telefonjára is azért vesz védőtokot mert ha csak egy kis kopás is lesz a sarkán a piac 70%-a már csak legyint rá, hogy "ez sz*r!".

    Ehhez tessék hozzávenni még azt, hogy ezeknek a chipeknek, legyen az GPU vagy memória a legnagyobb ellenségei a hőmérséklet, annak ingadozása, és az idő múlása. Ez utóbbival nem tudsz mit kezdeni és akkor is érinti ha a szekrény tetején áll, tök mind1 hogy használod-e és hogy mire, pl. nem ritka jelenség hogy valaki egy másodlagos gépet épít anyukának netezni, előkapja a valahol porosodó régi RAM-jait a 2-vel ezelőtti gamer gépéből és csodálkozik hogy nem működnek, holott hibátlan állapotban rakta el őket.

    A hőmérséklet és hőingadozás problémáját pedig egy magára kicsit is adó bányász kifejezetten jól kezeli. Az órajellel meg tök mind1 mit csinál, mert az 'nem öl'. A magukat k*rva nagy mesternek gondoló tuningosok hardverei nem a +20-40% órajel emelés miatt pukkannak el, hanem a hozzá társított túlfeszültség miatt, egy bányász viszont nemhogy túlfeszel, hanem alul.

    Az egyetlen komponens ami megsínyli a bányászatot az a ventilátor, ez viszont pont a kártyának a legolcsóbban javítható része, sőt ha pl. Sapphire kártyáról van szó még maga a csere is pofon egyszerű.

    Tetszik vagy sem igazuk van itt azoknak akik azt mondják hogy egy bányász kártya tök simán új életet kezdhet majd mint gamer kártya. Csak arra figyelj hogy értelmes, igényes eladótól vedd, akiről tudható hogy vigyázott rá és megfelelően kezelte, de ez általánosan minden használt hardverre igaz, teljesen függetlenül attól hogy játszottak-e rajta vagy bányásztak, vagy hogy egyáltalán videokártya-e.

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Sokan mondják itt hogy a bányászat nem termel semmi értelmes dolgot, sőt káros is a környezetre és az egyetlen előny ami miatt csinálják az az hogy pénzt remélnek belőle...

    ...de gyerekek, jó reggelt, erről szól az egész kapitalizmus, "ezt akartátok". Ha nem tetszik hogy ilyen nyerészkedőkkel van tele a világ meg hogy mindenki felelőtlenül csak a hasznot hajtja akkor nem kellett volna úgy köpködni a "mocskos" szocialistákat... ;) (aminek a megvalósítása tényszerűen sz*r volt, de az alap ötletei nagyon nem)

    Nem mintha nagyon politikai síkra akarnám terelni a témát, de a mai világ így működik és a nép többségének tudatos döntéseinek sorozata vezetett idáig.
    Ne azt a parasztot bántsátok aki boldogulni próbál egy eredendően sz*r rendszerben, a rendszert magát nem ő alkotta...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Dare2Live #889 üzenetére

    Nekem van gamer PC-m már lassan 20 éve állandóan, és tavaly vettem egy PS4-et is (konkrétan a PC ház tetején csücsül) és eszem ágában sincs eldobni egyiket a másikért.

    Vannak olyan exkluzív játékok konzolra amiket pl. Sony licencpolitikája miatt PC-re nem hoznak el (függetlenül attól hogy jobb élmény lenne rajta, pl. egy Horizon Zero Dawn-t nagyon megnéznék (sőt megkönnyeznék) PC-n, 60+ fps-el és egérrel), és PC-n is vannak olyan játékok, ill. olyan műfajok amik konzolra sosem lesznek, pl. MMORPG vagy RTS. (jó, 1-2-t csináltak konzolra ilyenből is, botrányosan sz*rok is lettek így az nem számít)

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz #54625216 #1173 üzenetére

    Aki meg nem bányászik a hajlandóbb elfogadni, hogy az egész egy lufi / piramisjáték és be fog dőlni holnap után, így kevésbé idegesíti, hogy ő nem keres rajta egy vasat sem mert nem mer kockáztatni...

    Le lett írva itt a topicban már számtalanszor, hogy aki bányászik az miért teszi, és hogy a többségnek van mellette becsületes munkája és messze nem ebben áll az egész vagyona.
    Tök mind1 hogy mi lesz a kriptovalutákkal pár év múlva, ez egy volatilis befeketetési forma ami nagyon sok embernek bejött, és 1% banki kamatok meg a kormány által duplájára fújt lakásárak mellett egyre több embernek tűnik ez egy elfogadható kockázatú befektetésnek.

    Ezenfelül szerintem a bányászok nem mondják / mondták azt hogy fú majd a BTC lesz a világvaluta, vagy épp az ETH, le lett írva hogy ezeknek megvannak a maguk gyerekbetegségei és jelen formájukban tényleg vacakok, de értékük már így is van.
    Amikor a jövőjüket boncolgatjátok arról előszeretettel elfelejtkeztek, hogy folyamatosan fejlesztik őket, de ez is le lett már irva sokszor, példákkal. A jelenlegi BTC alkalmatlan világvalutának, igen, de lehet hogy 2-3 év múlva az addigra sokszor patchelt verziója már nagyon is alkalmas lesz akár erre a feladatra is, ezt biztosra senki nem tudja...
    ...és nem is érdekel senkit, a bányásznak jelenleg az az érdekel hogy rövid távon meglegyen a ROI-ja, és arra jelenleg kimondottan jó esélyei vannak.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz shteer #1180 üzenetére

    Összeomlott minden, nem tudtad? Fuss eladni a rigeket, a BTC walleted meg csak nyugodtan add oda neki, úgy sem ér már semmit sem... :))

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Arpee78 #1181 üzenetére

    Na akkor kétezredszer is:
    1. A bányászok 98%-nak a rig futtatása mellett van rendes polgári munkája.
    2. A bányászok 98%-nak nem ebben áll a teljes vagyona, ha kipukkan az állítólagos lufi max. 1 évi spórolt pénzét bukta, nem az életét.
    3. A világban rettenetesen sok olyan dolog van amit emberek milliói csinálnak és/vagy fizetnek érte, de az ég eagyadta Földön semmilyen de semmilyen értéket nem teremt, mégis kizárólag csak a kryptovalutáknak rójátok fel ezt.
    4. Közben leírta #1183...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz s.bala31 #1186 üzenetére

    Senki nem próbált beadni semmit, pláne nem önszántából. Tudod ez az egész úgy kezdődött, hogy idejött pár okostojás, elkezdtek ugatni hogy bhaaa fúúú a sok köcsög bányász szénné hajtja a kártyákat és azokat akarják majd utána rájuk sózni... Erre mondták azt a "bányamérnönök", teljesen jogosan, hogy álljon csak meg a menet, majd többedmagukkal bizonyították hogy szó nincs a kártyák széthajtásáról.

    A direkt bányászatra szánt kártyákat meg a bányászok pontosan ugyan annyira veszik komolyan mint a gyártó. (semennyire)

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Blazs120gl #1192 üzenetére

    Újabb kedves feltételezés, mi szerint minden bányász egy hazug disznó és le fogják tagadni a kártyáik előéletét.

    Igen, lesz mondjuk 10% aki le fogja, ugyan úgy ahogy pl. a használtautó piacon is vannak akik életveszélyes műszaki állapotú szarokat akarnak rásózni az emberekre. Bunkók mindenhol vannak, de ez a kissebbség nem definiálja a teljes halmazt.

    Egyébként meg ha nem csak fröcsögnétek a bányászat ellen, hanem néha elolvasnátok a válaszokat is, láthatnátok, hogy pont egy bányász adott tippet az átverés elkerülésére...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz #54625216 #1201 üzenetére

    A spekulációs buborékokat jellemzi elsősorban, hogy egészen az összeomlásig úgy tűnik, mintha alacsony kockázattal lehetne magas hozamot elérni

    Mármint kinek tűnik így? Nekem biztos nem, de ahogy emlékszem az itt leírtakra a többi bányásznak sem. Mindenki tudja hogy ez egy nagyon volatilis játék. Az már más kérdés hogy a szeretett bankjainknak szabad ezt, pl. egy időben nagy divat volt (pl. BudaCash csinált ilyet nagyban), hogy tőzsde/részvény alapú befektetéseket ajánlottak az ügyfeleiknek, 20-30%-os, vagy még magasabb hozamokat ígérve. Sok kis ember bukott náluk sok pénzt, nagyrészt a félretájékoztatás miatt, mégsem zavart ez a világon senkit sem.
    Aztán pár évre rá egy újabb félretájékoztatás miatt megint sokan buktak, akkor épp a CHF hitelek miatt, érdekes őket meg hirtelen meg kellett mentenünk... :N

    Lényeg a lényeg, kockázatvállalás nélkül nem igazán lehet nagyot szakítani a mai világban - nincs ez máshogy a kriptovalutákkal sem. Aki ebbe úgy száll be, hogy megbízható befektetésként tekint rá, az bekajált valami sz*r webes reklámot és jól le fogják húzni, de ezért nem a kripto-társadalom egésze felelős, ill. ettől nem lesz piramisjáték.

    A kaszinózás sem teljesen jó példa, mert a szerencsén alapszik, míg a bányászat már jó ideje nem... merthogy pontosan a kaszinó-effektus elkerülése miatt jöttek létre a Mining Pool-ok, és már az összes bányász ezekben van, kivéve azt a néhány újgazdagot amelyik saját szerverteremben üzemeltet több-száz, vagy több ezer GPU-t egyszerre, de ez egy külön állatfaj.

    A matektanáros példával meg az a baj, hogy azzal hogy én beszállok a bányászatba nem adok semmit sem annak aki előttem szállt be, sőt pont hogy elveszek tőle, mert általam megnő a hálózat hashrate-je és automatikusan hozzánehezedik a számítás, tehát ő kevesebb coint kap miattam. Nem én fizetem ki az ő nyereségét.
    Ugyan így aki utánam száll be, azt nekem nem kell invitálnom, sőt nem is igazán érdekem ezt tenni, és pláne nem kérek tőle semmit sem.

    Abban egyetértünk hogy kérdéses, hogy lesz-e neki valaha FIAT szintű vásárlóértéke, tehát pl. kapok-e vele a sarki pékségnél egy kiló kenyeret. Ezt nem tudja senki, szerintem a bányászok többsége ilyen szintű elterjedésben nem is bízik, de a technológiában simán benne van. Folyamatosan fejlesztik, aztán majd meglátjuk sikerül-e elérniük a nagy áttörést. Minden esetre egyik napról a másikra hirtelen eltűnni nem fog.

    Amíg meg ez a kérdés választ nem kap, addig is lehet FIAT-ra váltani vagy vásárolni vele azokon a helyeken ahol elfogadják. Nem általános fizetőeszköz ez tény, egyelőre csak bizonyos körökben fogadják el, de azért vegyük észre hogy ez a FIAT pénzek jelentős részére is igaz. A kiló kenyér példájánál maradva pl. a sarki pék ugyan úgy ki fog röhögni ha CHF-et akarsz neki adni HUF helyett, mintha BTC-vel próbálkoznál.

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz bot1978 #1213 üzenetére

    Ezt már többször is írtátok hogy kriptovalutát bárki csinálhat, de ez ebben a formában nevetséges. Nem csinálhat bárki, shitcoint csinálhat bárki, de annak nem lesz a világon semmi értéke sem, és amúgy nem is érdekel senkit hogy létrejött.

    Honnan tudod mennyi HUF-ot bocsát ki az MNB kedvére, annak függvényében hogy épp hogyan akarja befolyásolni a gazdaságot? Sehonnan, tök simán átvernek és még örülsz is neki.
    Ezzel szemben pl. BTC-ből vagy ETH-ból pontosan lehet tudni mennyi van forgalomban, mennyi új jöhet létre, és az melyik címekre kerül.

    Ezt a baromságot meg hogy csak illegális javak kereskedelmére használják őket... úr isten, inkább hagyjuk... :W

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz bot1978 #1219 üzenetére

    Egyrészt senki nem fog megnehezíteni semmit, egy algoritmus dönti el a nehézséget. Tudom hogy jól esik bele vízionálni egy Kim Jong Un-t amint egy "nehézség" feliratú pótmétert tekerget, de amelyik kriptónál ezt meg lehet csinálni azt úgy hívják hogy shitcoin és a bányász sem veszi komolyan, nem foglalkozik vele.

    Egy shitcoin értéke egy nagy összegű tranzakcióval érdemben nem ugrik meg, de ha többen csinálják ezt azt már "pump"-olásnak nevezik és nagyon feltűnő mindenkinek aki egy ici-picit is jártas a témában, és újfent automatikusan elkerüli az adott coint. (kivéve ha bagóért vett korábban és pont a pump-ra várt, mert vannak akik erre építenek) Ez tök nyilvánvalóan megint shitcoin és nem lesz hosszú élete, értelmes ember meg nem fektet bele.
    Sok shitcoint egyébként pontosan ezért is hoznak létre, kap egy pump-ot, gyorsan eladják drágáért a részesedésüket aztán bedől az egész a francba. Aki nem tudja mit csinál azt könyörtelenül átverik, de ez minden piacon így van, nem csak ezen.

    A shitcoinokra valóban illik a piramisjáték jelző, ahogy a buborék és az átverés is, de a kriptovalutáknak ez csak egy viszonylag alacsony forgalmú, sötét oldala. A rendes kriptók, élükön a BTC-vel abszolút nem ilyenek, ill. azokkal nem is lehet megcsinálni ezt.

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz #54625216 #1224 üzenetére

    Hardverbe fektettem, nem a valutába. Attól hogy én a PC hardver piacba beletolok pár száz ezer Ft-ot, attól egyetlen kriptovaluta értéke sem változik semerre.
    Ha lenne kapcsolat a kettő között akkor attól is nőne pl. az ETH értéke, hogy vérpistike gamer gépet épít.

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Blazs120gl #1221 üzenetére

    Nem értem mit akarsz ezzel, az Useless Ethereum Token "sikerességéből" szerintem csak annyi jön le, hogy a cryptocurrency community-nek több humorérzéke van mint az itt jelenlévőknek...

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz bot1978 #1229 üzenetére

    Ok, vegyünk példának egy drogbárót. Mi a jó francért szórakozna azzal hogy létrehoz egy kriptovalutát, hogy azon keresztül kereskedjen?

    Ez a kérdéskör évtizedek óta megoldott náluk, vannak megfelelő helyekre beépített embereik, 10 éve halott csöves nevén lévő bankszámláik, egyébként meg a tranzakcióik nagyját KP-ben intézik.

    Áruld el miért szórakoznának egy shitcoin létrehozásával? Nem, a shitcoinok kisebbik fele lelkes kis csapatok többnyire reménytelen próbálkozása a világmegváltásra, a nagyobbik fele meg simán csak egy pump-ra építő átverés a nulladik perctől kezdve. Nem kell shitcoinokkal foglalkozni és kész.

    Persze ha nagyon akar BTC-t pl. válthat az egységsugarú drogbárónk, aztán utalhat abban egy partnerének, de egyrészt neki is fájni fog pl. az USD --> BTC --> USD átváltás, másrészt ettől a BTC nem lesz bűnösebb mint bármilyen készpénz.

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz #54625216 #1232 üzenetére

    Miért növelném ezzel az ő infrastruktúrájuk értékét?
    Nem adom nekik a hardvert és nem kötök velük semmilyen szerződést.

    A BTC-nek vagy épp az ETH-nak nem attól van értéke hogy többen bányásszák, semmi köze ehhez, töredéke ennyi GPU-val is ugyan így működne a rendszer, max. a decentralizáltsága lehetne megkérdőjelezhetőbb. Az értékük ezeknek attól növekszik, hogy egyre több ember / embercsoport / cég fogadja el őket fizetőeszközként, így egyre többen szeretnék birtokolni és használni. Mivel a valuták száma véges és nem lehet a semmiből rajzolni őket, az egységnyi értéke nő, vagyis deflálódik a valuta.

    Ez kb. pont olyan mint az arany, abból is korlátozott mennyiség áll rendelkezésre, és minél több ember akar birtokolni belőle, annál drágább lesz. De ez ennyi, az értékét az iránta érzett vágy befolyásolja, az nem hogy 10 bányász kapirgálja a hegyoldalt vagy 100.

    --------

    Kb. én is eljutottam arra a pontra mint a többi bányász itt, belefáradtam a széllel szembe hugyozásba, szóval további szépeket nélkülem.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák