Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wolfman

    veterán

    válasz sledgebandit #661 üzenetére

    Mert pillanatnyilag nem látok olyan eredményt belőle, ami a konkrét társadalmunkat előrébb mozdítaná

    Miért kell előrébb mozdítsa a társadalmat? Bárki aki dolgozik és pénzt akar szerezni, meg akar élni, jól akar élni, nem akar éhen halni stb., az nem azt nézi, hogy olyan munkahelye legyen, amivel globálisan jót fog tenni, bár persze vannak ilyenek is, ami nem is baj. A pénzkeresetnek sokadlagos általános kritériuma, hogy jót tegyen azzal másoknak. Én beérem azzal is, ha nem ártok senkinek, se embereknek, se állatoknak, se a természetnek. De nem is kell ezt keresni benne. Egyszerűen megszületett ez a jelenség, lényegében passzív kereseti mód, akinek meg volt rá kezdő tőkéje és megvan rá a módja, hogy bányászgépeket, szervereket üzemeltessen, az rá is repült. Emberi tulajdonság, hogy a pénzszerzés mindenek felett áll, amióta kitalálták.

    Ez mindaddig fog menni, amíg valami csoda folytán be nem dől az egész és mondjuk már nem lesz kifacsarható alternatíva, de ez még szerintem soká lesz.
    Vagy amíg egy ez ellen fellépő befolyásos üzletember, politikus, jogász stb. akárki nem talál rajta egy olyan fogást, amivel beszabályozható ez az egész, de az is biztos, hogy mocsok nehéz dolga lesz. Bár szerintem mivel a vagyonosoknak lassan mindnek közvetlen vagy közvetett oka lesz nem bolygatni ezt az egész sz@rságot, mert ha nem én, akkor a haverom csinálja alapon, inkább kimaradnak belőle. Szóval nagy pacsi Kínának!

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Új hozzászólás Aktív témák