Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TomM22

    csendes tag

    válasz Black Dragon #17811 üzenetére

    Senkit nem szeretnék félrevezetni, nem ez a cél, nincs rá semmi bizonyíték, csak egy érzés. 7503 és 7303 ugyanolyan vastag (elvileg persze lehet egyikben edge, másikban direkt). Mindkettő foltos kicsit (statikus világos képnél vehető észre (pl hálózati beállítások, kék háttár, MM-ben megnézhető), film közben nem zavaró, szerintem nagyon ritkán vehető észre: pl kék ég, kamera követ egy repülőt, a foltok ugye nem mozognak - ezt észre lehet venni. Mindkettőn (nekem 7503 van, öcsémnek 7363, de 40km-re szóval egymás mellett kellene megnézni. MM-bn egymás mellett láttam 7363 és 7803-at (7503-al nem foglalkoznak) - ott a 7803 érezhetően jobbnak tűnt - ezért vettem a 7503-at (meg a Telekomos részlet miatt továbbá a remélt jobb hang miatt), ami elvileg ugyanaz a panel, ugyanaz az edgle led és PPI (https://www.displayspecifications.com/en/comparison/8ef2545cd). Viszont ami gyanús: miért sokkal vékonyabb a 7803 mint a 7503 és miért van kb 40-50 k HUF árkülönbség? Az egyik lehetséges magyarázat, az hogy a 7503 u.a. mint 73x3. Philips sehol nem mondja hogy melyik milyen. Persze mindez csak spekuláció, lehet hogy egyáltalán nincs igazam, viszont nem szerettem volna titokban tartani a fenti gondolatmenetet. :) A fent említett oldalon egyébként több hiba is van, illetve hiányosság persze az edge / direkt led infó ettől még lehet hogy jó.Én is és öcsém is látta mindkét TV-t, abban egyetértettünk, hogy kb. u.a. mindkettő, kép, felhősödés és hang terén is. Egyik sem tökéletes és egyik sem mondható jobbnak a másiknál.

Új hozzászólás Aktív témák