Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fericske

    addikt

    Hétfőn érkezett egy Avantone planar. (piros)
    Ismerkedés folyamatban. Tizenpár óra van benne.

    Korrekt kartondobozban van elhelyezve, alatta egy szövet tatyóval, ami hordtáska lenne, illetve amiben külön zsebben a kábelek és tartozékok vannak.
    A tartozékok egy jack adapter. Olcsó ebayes vacak, megkopott "aranyozással". Ment a kukába.

    2 kábel. Egy Y és egy egyoldalas. Sztereó 3.5mm-es jackben végződik a fejhallgató oldali csatlakozójuk. Nincs rajtuk semmi jelölés, mert mindegy hogyan dugom be őket a bal oldal és a jobb oldal nem cserélődik fel. A fejhallgatón sincs jelölés, csak a párna porvédőjén belül.
    Nem is sikerült kipróbálni más "kompatibilis" kábeleimet vele, csak monó, vagy egyoldalas jeladás sikeredett.
    A kábel burkolata sodrott teflonos, merev és zajos mint a fene.
    Ezt majd cserélni akarom. Még ki kell nyomoznom milyen bekötésűre. Megkérdezem majd Forza Lajost mit tud erről.
    Az adapter után nem gondolnám, hogy ez a kábel is minőségi darab volna.
    Valahol spórolni kellett, mert maga a fejes jó.
    A szövet tatyó is olyan, hogy inkább ne adtak volna semmit, azon is spóroltak volna.
    Szóval a tartozékok chi-fi (Avantone amerikai).

    Ennyi a mínusz, mert a fejhallgató az már más.
    Korrekt fémházas, strapabírónak látszó felépítés.
    Bár van súlya, kényelmes viselet, és felvéve nem érződik nehéznek, mint kézben.
    Csúszószíjas széles bőr fejpántja van. Én az ilyet szeretem. Nem kell vacakolni az állítgatással.
    Puha velúr párnája van, ovális belső formával, átlagos fülkagylóhoz méretezve.
    Tépőzárasan illeszkedik a kagylóhoz. Finom megoldású, maga a velúr anyagában tapad fel rá, nem gyilkolja az anyagot. Nincs konkrét helye a párna felhelyezésének, bárhogy feltapad rá, szóval ezt magunknak kell bepozicionálni. El tud szórakoztatni eleinte :D

    Hang.
    100dB - 32 ohm.
    Könnyen hajthatónak ígérkezik, és valóban az.
    Elsőnek a dapomról próbáltam ki és rögtön lehetett hallani, hogy nem volt kidobott pénz.
    Szépen szól vele, talán a legjobban adja a fejeseim közül, pedig mind könnyen hajtható.
    Közepes hangerőhöz low gain-en 100/120-ig elég volt feltekerni.
    A mobiltelómmal is kipróbáltam a gyári usb-c adapterével, és azon is jó hangminőséget produkált Neutron-on, bár itt a közepes hangerőt nem sikerült elérni vele, de meglepően jól szól azzal is.
    Aztán ment az asztali rendszerre, és ott volt egy kis csalódás, mert különösebb minőségbeli ugrást nem hallottam a hordozhatókhoz képest.
    Majd lesz.
    Érezni rajta, hogy járatni kell, illetve a régebbi tulajok mondják, hogy járatás igényes.

    Az eddigiek alapján középcentrikus karakterű. Ez állítólag tolódni fog kiegyenlítettebb felé.
    A mélyek kicsit tompán brunnyognak, textúrázottság, részletezettség, lecsengések hiányában. Gyorsaság van, de feszesség hiányában nem tűnik fel.
    A magasok előtt mintha kis fátyol volna, kicsit digitális érzetű, lecsengések hiányoznak itt is.
    Na majd látom mi lesz ezekkel. A headfi-n párnákat gyártatnak hozzá, azt mondják a gyári párna visszafogja a fejest.
    Aztán ott van a közepe. Ez miatt vettem meg. (a többit már összehozom valahogy :D )
    Mert hogy nagyon természetes a tonalitása, ájuldoznak tőle zenészek, stúdiósok is nem csak hifipisták.
    Tényleg az. Nagyon tetszik ez a tuljadonsága. Ebben ő a legjobb a fejeseim közül.
    Ha a közepeit bele lehetne implementálni a Quad-ba, akkor csak tusoláskor venném le a fejemről. A jól bejáratott Quad most még azért egy kategóriával feljebb zenél.
    A Quadnál mélyebb és teltebb tónusú a közepe az Avantone-nak. A Quad meg a Sundara-hoz képest ilyesmi.
    Beszéd, ének, hangszerhangok életszerűbbek az Avantone-on.
    Engem egyből megvett.
    Most egyébként olyan mint egy nagyon jól kiszolgált vagy továbfejlesztett hd600.
    Hangerőt bírja, jobban mint a fülem. Nem esik össze, nem esik szét, kontrollált marad, van benne potenciál.
    Hosszan hallgatható jelenleg, a nagyon jó közepeivel és a nem tolakodó mélyeivel, magasaival.
    Mostani állapotát tekintve, szikárabb, szárazabb hangzású forrásokkal jól párosítható. A közepeinek nem ártana, a mély, magasnak meg jót tehetne. Csak tipp. Az enyhén csövesebb, puhább karakterű Woo erősítővel nem éreztem jónak.
    Válogatós felvételek között.
    Igényli a jó minőséget, de ettől eltekintve is, nem szégyellős megmutatni a masterelések közötti különbségeket.
    Rock és akusztikus zenén már most is jól adja, illetve kicsit nagyobb hangerővel jó minőségű felvételekkel nem egyszer voltam úgy, hogy nem volt hiányérzetem.
    Párszáz órát teszek bele (fülön, mert amúgy tetszik) aztán majd közlöm, ha van valami, illetve azt is, ha nem lesz semmi.

Új hozzászólás Aktív témák