Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gergo5991

    őstag

    Sziasztok, egy olyan dolog érdekelne, akik főként fotózásra használják a gépüket, miért pont cannont vesznek? Gondolok itt arra hogy egy eos 60-70-80d inkább videózásra van kihegyezve ahogy nézegettem mégis ezeket a gépeket veszik az emberek fotózásra pld egy nikon d7x00 helyett. Miért? Volt a kezemben pár canon gép, de a menüjét már az első pillanattól kezdve rühelltem, főleg hogy vízszintesek a menüpontok (pld 550d nél tapasztaltam ilyet, lehet a fent említett x0d vagy 7d ben máshogy van), saját tapasztalatom alapján a nikon menüje sokkal áttekinthetőbb számomra!!. Unokatesóm kezdetektől nagy canon fan, bár az okát sose tudta megmagyarázni ugyanígy van a vans cipővel is, ez valami begyepesedett márka láz?? Egyedül ami a canonokban tetszik amit így észrevettem a képeken szaturáltabbak a színek, meg egy ilyen kékes filter mintha lenne rajtuk. Mikor dslr-t választottam amiatt választottam a nikont, mert paramétereket, tudásukat összehasonlítva a nikon másfélszer többet tudott kínálni ugyanabban az árkategóriában mint egy canon. Konkrétumokat nem akarok írni, de mikor összehasonlítottam 2 gépet azt láttam hogy a canonnak van 3-4 főbb paramétere erősen feketéve feltünteve míg a nikonnak 6-7 volt erősebb betükkel feltüntetve. Nem egy vitát szeretnék indítani, csak az érdekelne hogy miért pont canon?!

    szerk: amit még így észrevettem, hogy a 550,600,650,700,750d-n az évek során csak minimális volt a változás, mégis megkérték rendesen az árukat, úgy érzem ez a kategória hamarabb vetekszik a nikon d3x00 szériával mint a d5x00 szériával, de ha tévedek nyugodtan javítsatok ki.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák