Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yodamest

    veterán

    válasz meri #78295 üzenetére

    Látom ez az utolsó bejegyzés az S95B-ről, ennek kapcsán kicsit ráerősítenék, hogy mennyire is jó TV ez. Ezzel a megvétele utáni kissé negatív veleményezéseimet is jóvá szeretném tenni, akkor még nem esett le, hogy milyen erő birtokosa is lettem. :)

    Azóta már a beállításokkal is teljesen meg vagyok elégedve. Gyakorlatilag annyira jók lettek a filmmaker profilok így néhány firmware frissítést követően, hogy nálam teljesen alapbeállításon fut mind SD mind HDR módban. Így azt érzem, ezen semmit sem érdemes változtatni, egyszerűen tökéletes számomra a kép és legalább a nehezen kisilabizált beállításokat sem kell észben tartani. :)

    Szóval tényleg, a képminőség egészen elképesztő, annyira természetes a hatás, de mégis erőteljesek a színek, árnyékok, fényhatások, de mindvégig iszonyat naturális marad. Ez egy olyan kombináció, ami nálam a tökéletességet jelenti, a kompromisszumok ott szoktak kezdődni, hogy vagy naturális, de erőtlen a kép vagy kontrasztos, erőteljes, de már túl szintetikus, mesterkélt. Na itt a kettő előnyt egy időben kapod, hátrány nélkül!

    Mivel monitornak egy C2-t használok, össze tudtam hasonlítani, bár a C2-n game optimizer mód fut, nem filmmaker, szóval kicsit hátrányban van, illetve a mérete is kisebb. Nyilván ezek is belejátszanak, de amikor a Sekiro játék 4K HDR youtube felvételét mindkettőn elindítottam, oh boy, hát fogalmazzunk úgy, hogy mintha a játéknak egy remastered verzióját láttam volna az S95B-n, konkrétan egy konzol generációval szebb ott a játék, mintha PS4 vs PS5-re felújított verziókat látnék. Eszméletlen természetes, de közben a sötét részletek és fényes effektek is szebben rajzolódnak rajta ki, mint a C2-n.

Új hozzászólás Aktív témák